Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit érdemes megnézni az...

Mit érdemes megnézni az államokban?

Figyelt kérdés

2015-ben tervezek egy Amerikai körutazást, és kíváncsi lennék a véleményekre, tapasztalatokra, hogy mit érdemes megnézni az Egyesült Államokban. Nem számít hogy keleti vagy nyugati part, minden város, nemzeti park és látnivaló érdekel!

A 66-os utat sem szeretném kihagyni, úgyhogy be szeretném járni az egész országot.



2014. szept. 2. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idot szansz ra? Bejarni az egeszet szerintem az egesz nyar alatt nem fogod.
2014. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez még kérdéses, hogy mennyi időt szánok rá. Lehet, hogy csak 2016-ban jutok ki, sok mindentől függ. De ha megyek, akkor egy és két hónap között szeretnék kint tartózkodni, mert tudom, hogy szükség lesz ennyi időre ha sok mindent meg akarok nézni.
2014. szept. 2. 20:38
 3/10 anonim ***** válasza:
...meg néhány millióra!!
2014. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez ugyan nem turisztikai látványosság, de ruhákat érdemes venni, mivel töredéke a hazai áraknak, és a választék nagyobb. És most a kifejezetten jó minőségű ruhákról beszélek, nem a kínaiakról... Pár évente amikor megyek USA-ba úgy szoktam, hogy régi ruhákba megyek, veszek újakat, és a régieket pedig odakint kiselejtezem.
2014. szept. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szabina555 ***** válasza:
100%

bárhova mész, mindenhol a rengeteg látnivaló.

saját tapasztalatok:

NYC mindenképp, 4-5 nap alatt kényelmesen meg lehet nézni.

Washington sokak szerint unalmas, szerintem király, 1-2 napot érdemes rászánni.

Philadelphia nem nagy szám, de jó a hangulata, NYC-től csak két óra.

Boston is megér 1-2 napot.

Miami is, ha pancsikolni is akarsz, am.ott sok látnivaló nincs, a környékén annál több. érdemes elmenni innen Everglades-be, Orlandoba, Key Westre.

ezt az utat érdemes kocsival is megtenni akár, vagy busszal (ezt ha időben foglalsz, pár dollárból is meg lehet úszni ;))

Niagara is megér egy fél napot.

Chicagot ne hagyd ki, egyik legszebb és legtisztább város. és a 66-os út is onnan indul. a 66-os út mellett, közelében sok a látnivaló, ezekre keress rá, leírni lehetetlen. Grand Canyon, Antilope Canyon, Bryce Canyon nem maradhat ki.

Las Vegasra két nap bőven elég.

LA elég nagy, sok a látnivaló, sokan nem szeretik, de pár napot mindenképp érdemes rászánni.

San Francisco is nagyon jó, csak sok a csöves, 3-4 nap elég rá.

LA és SF között a Pacific highway-t ne hagyd ki.

San Diegoban és Seattle-ben nem jártam, de csak jókat hallottam róla.

Yosemite NP és Yellowstone NP sem maradhat ki.

ill.kevéssé ismert az Acadia NP, de annál szebb, azt is tudom ajánlani, nekem egyik kedvenc helyem (az országban onnan lehet először látni a napfelkeltét pl.)


ha bármi tipp, tanács kell, akkor írj üzenetet

2014. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő elég jól leírta, nagyrészt egyetértek vele.


Nekem a legjobban NYC, Washington, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco és Honolulu tetszett.


Grand Canyon, Yosemite, Niagara (inkább a kanadai oldala) mindenképpen megéri!


San Diego nem tetszett annyira (nem rossz, de a többi sokkal jobb szerintem), Chicagoban nem jártam.


Ha szeretnél páratlan óceánpartot, akkor Hawaii-t mindenképpen ajánlom, nekem nagyon bejött a hangulata, de igazából Venice Beach és Santa Monica (66-os út vége) is nagyon jó (és nem kell elhagyni hozzá a kontinenst).



Nyugodtan írhatsz nekem is, ha van valami kérdésed. :D

2014. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm srácok/lányok :D

Sokat segítettetek!

Egy felejthetetlen nyaralást szeretnék, szerintem Amerika nem fog csalósást okozni. Már csak azok alapján se amiket ti leírtatok :)

Köszi mégegyszer!

2014. szept. 4. 20:34
 8/10 anonim válasza:

Szia!

Családdal voltam, szülők+testvérem. Mondhatni, hogy kirándultunk egy nagyon jót. :-)

Long Beachben (Los Angeles) laktunk a "Motel7"-ben, de ha arra mész nem ajánlom, mert kiütéseim lettek a testemen a 3. hét után. Lehet valami kis atka szerű bogarak megharapgáltak. Egy hónap múlva tűnt csak el.

Hollywood szuper jó, oda ajánlom a túracipőt, mert minden homokos és sok sok dombon keresztül vezet fel az út. Nagyon szuper hely.

Las Vegas- csak annyit mondok. Bűn lenne kihagyni!

Beverly Hills- maga a menyország, gigantikus gazdagság, kocsik, házak

Venice/Malibu beach- tömött hely, de egy élmény, az igazi Amerika az ilyen helyeken van!

Queen Mary- tavaly épp Diana kiálítás volt, megnéztük, nagyon szép hajó. Ma már csak áll, egyszer mentek csak vele. Londonból- Los Angelesbe (Long Beach városrészébe- ott áll)

Járni a sok üzletet, potom áron vásároltunk ruhákat, keresd az OUTLET centereket, minden olcsóbban van, mint máshol

A mosodákat nyugodtan vedd igénybe, gyorsak és tiszták.

Ne álldogálj az út mellett, nézkelődni, én ezt tettem és kiordibáltak rám a kocsiból hogy mit álldogálsz ott?! :D

Tilos bemutatni autósoknak! Óvakodj és kerüld messziről a rendőröket.

Járd Los Angeles belváros részeit (igen, többes számban írom, mert sok belvásori része van). Keresd a sztárokat, járj nyitott szemmel. Egyél hamburgert, de csak is olyat, amin előtted sütnek és előtted is csinálják.

A McDonalds-ot kerüld, egyél inkább a Dannys-ben.

Nagyjából ennyi.


Én június felé megyek. :-)


Ha gondolod mesélek az útról is. Csak írj bátran. :-)


[Ha információdús a válasz nyomj egy zöld kezecskét.]

2014. szept. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szabina555 ***** válasza:

biztos nem fog csalódást okozni, annyira változatos, hogy valamelyik része tuti tetszik majd. :)

még annyi, hogy nemtudom hány éves vagy, de ha autót bérelsz és 25 felett vagy, akkor lényegesen olcsóbb. ezt kalkuláld bele. és érdemes ezt is előre, online lefoglalni.

2014. szept. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én még nem voltam, csak nagy álmom.. A bakancslistámon ezek a helyek szerepelnek:

Canada - Vancouver

Washington, Seattle - Port Angeles - Olympic National Park - Gifford Pinchot National Forest

Oregon, Multnomah falls

Las Vegas - San Diego - Los Angeles (Hollywood) - San Fransisco

Universal Studios Hollywood

Pacific Coast Highway - Redwood National Park

Sierra Highway (Hwy395) - Mammoth tavak, Yosemite N.P. - Half Dome hegy

Golden Gate Park, Alkatraz (SF)


Lincoln Hwy (Ez ugye átvisz Nyugatról Keletre) - Nevada, Glenbrook GYÖNYÖRŰ, ott van a Lake Tahoe, gyönyörű vidék, Nemzeti Park a tó másik oldalán. Glenbrooktól egy köpésre van Carson City (Nincs túl sok látnivaló, de szerintem ez is beletartozik az IGAZI Amerika megismerésébe, nem csak a nagyvárosi csillogás) még egy köpésre Reno city. Itt már pörgősebb az élet, de nyilván nem egy Las Vegas :)

Mindenképpen be szeretném tenni a lábam Nevada államba! Szóval ezért írtam ezt a pár opciót!


Ennyit a nyugati partról.

Keleten:

Illinois, Chicago

New York, Niagara Falls - Manhattan - New York city

Columbia, Washington

2014. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!