Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kiköltözés az USA-ba? Mi a...

Kiköltözés az USA-ba? Mi a menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, jelenleg középiskolába járok,ezzel együtt még 2 évem van érettségiig.

Amilyen gyorsan csak lehetséges, elszeretném hagyni az országot, ennek nem az az oka hogy más országban keresnék valamit ami itt nincs vagy ilyesmi álmodozások. Az oka édesapám, akit annak ellenére hogy szeretek és tisztelek, egész életemben gyakorlatilag "elnyomás" alatt tartott engem és édesanyámat. Mindennel problémája van, és imádja ha az emberek tőle függnek, ha irányithatja őket. Egyszerűen nem mehetek el moziba az engedélye nélkül, és ha épp olyan kedve van bárhonnan hazaparancsol egy telefonhivással és köteles vagyok engedelmeskedni. 17 éves vagyok és nem engedi hogy pirosra fessem a körmömet, vagy befessem a hajamat sőt szerinte a hajvasalás is k'rváknak való... :D De nem untatnálak tovább a személyes dolgaimmal, mert hetekig mesélhetném..


A lényeg az hogy nem tudok és nem is szeretnék az ő irányitása alatt megöregedni,ahogyan anyám is tette, és ennek egyetlen módja ha elköltözök olyan messzire ahol nem tud csak úgy meglátogatni. És mivel Szibériába vagy Etiópiába nem szivesen mennék, az USA ami a legszimpatikusabb ebből a szempontból.


Amit szeretnék tudni dióhéjban, az az hogy miket kéne elintéznem stb annak érdekében hogy az USA-ban élhessek. Gondolom a legegyszerűbb módja ha kint végzek el egyetemet (?) Viszont majd a későbbiekben ha én kijutottam szeretném ha anyukám is utánam jöhetne. Annyival tisztban vagyok hogy az USA-ba nem gyerekjáték a kiköltözés, ezért megköszönném ha segitenétek, és megosztanátok velem a teendőket! :)


ELőre is köszönöm!



2014. nov. 9. 22:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Csak úgy oda kimenni nem lesz egyszerű. Vízumok, engedélyek, stb. Igazolnod kell, hogy ide vissza akarsz jönni, biztosítékkal alátámasztva. És ha kikerülsz, akkor kintről kell megpróbálni a letelepedési engedélyt kérni.
2014. nov. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hol kezdjem el ezt az egészet? Tudom hogy nem sétagalopp, nem is egyik napról a másikra gondoltam.
2014. nov. 9. 22:39
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

Most még sehogy, mert kiskorú vagy.

Szükséged lesz legalább 2 millió forint összegyűjtött pénzre. Keresned kell iskolát, ahova beadod a jelentkezést, kell valahol laknod. Könnyebb lenne egy másik országban kezdened, az EU-n belül.


Egyébként én nem tartom ekkora tragédiának a hajfestés tiltását, vagy hogy pirosra fesd a körmöd.

2014. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem ismered édesapámat, ez csak pár példa volt a rengeteg baromságából,nem tartottam szükségesnek hogy ennél tovább menjek a felsorolásban, hiszen nem is ide tartozik. De hidd el hogy nekem se ezekkel volt a legnagyobb bajom,és nem ez vezetett ehhez a döntéshez.
2014. nov. 9. 23:02
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Draga naiv gyermekem. Nezd meg US kovetseg weboldalat. Ott megtudod, hogyan lehet legalisan USA-ba koltozni. Nagyon nehez dolog, kulonben. Megtudnam hogyan szandekozol egyetemi tandijat fizetni? Az legalabb 10 ezer dollar felevenkent, es hol van meg lakas, konyvek, es ennivalo. A tanuloi vizum nem egyenlo letelepedesi engedellyel, ha befejezted tanulmanyaid el kell hagynod az orszagot. Szoval jol gondold meg a dolgot, talan tobb ertelme lenne valamelyik EU orszagra koncentralni.

Anyukad csak akkor kihozhatod ha legalis vagy. Szoval nehez dolog.

2014. nov. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

Elöször is 18 eves korod alatt csak szülöi engedéllyel költözhetsz el otthonról még az országon belül is, külföldre meg mindkét szülö beleegyzeése szükséges.


Másodszor az USA-ba kiköltözni nem egyszerü, rengeteg feltételt kellene teljesítened hozzá, ami lehetetlen.


Harmadszor a kiköltözés/megélhetés/lakbér/tanulás rengetegbe kerülne, amire nincs pénzed és nem is lesz.


Ezen kivül ha ennyire nem tetszik otthon, akkor egy év múlva - amikor betöltöd a nagykorúságodat -, semmi és senki nem akadályoz meg abban, hogy elköltözz otthonról, és nem kell senkinek megadni az új címedet.

Ez - országon belül - sokkal kivitelezhetöbb lenne, amennyiben az anyagi részt meg tudod oldani, ami szintén kevésbé probléma, mint külföldön.

2014. nov. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem ertem miert lennek naiv?!

Tisztaban vagyok vele hogy nem egyszeru elintezni es azzal is hogy koltsegeket von maga utan, nem is irtam olyat hogy gondom lenne az anyagiakkal, vagy hogy olcson akarnam meguszni. Es rengeteg magyar telepedett le az UsAban szoval nem lehetetlen csak nem egyszeru. De engem az erdekelne hogy miket kell megszereznem a letelepedes erdekeben, hogy jobb ha erettsegi utan megyek vagy elonyosebb mar diplomaval kimenni..? Szukseges papirok, feltetelek stb.

2014. nov. 10. 22:32
 8/19 A kérdező kommentje:
Tudtommal ha kimennek turista vizummal (6honap) es talalok egy segitokesz fiatalembert es hazassagot kotunk (persze csak papiron) akkor lesz egy ideiglenes zoldkartyam ami 2 ev hazassag utan vegleges lesz. Viszont ha 3 evig tart a hazassag akkor akar allampolgarsagot is kaphatok, nemde? Na ez annyira nem is tunik neheznek. Itt Magyarorszagon is van az ismerosi koromben olyan, aki csak papirokon van hazassagban holggyel, es kizarolag a tartozkodasiertt, es a csaj meg csak nem is ker erte semmit :)
2014. nov. 11. 00:45
 9/19 anonim ***** válasza:
41%
ENNYIRE hülye nem lehet egy ember 16 évesen?!?!?!
2014. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Ugy nez ki, megiscsak lehet. Es hulyesegre nics orvossag sajnos, bar nagyon jo lenne.
2014. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!