Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kiköltözés az USA-ba? Mi a...

Kiköltözés az USA-ba? Mi a menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, jelenleg középiskolába járok,ezzel együtt még 2 évem van érettségiig.

Amilyen gyorsan csak lehetséges, elszeretném hagyni az országot, ennek nem az az oka hogy más országban keresnék valamit ami itt nincs vagy ilyesmi álmodozások. Az oka édesapám, akit annak ellenére hogy szeretek és tisztelek, egész életemben gyakorlatilag "elnyomás" alatt tartott engem és édesanyámat. Mindennel problémája van, és imádja ha az emberek tőle függnek, ha irányithatja őket. Egyszerűen nem mehetek el moziba az engedélye nélkül, és ha épp olyan kedve van bárhonnan hazaparancsol egy telefonhivással és köteles vagyok engedelmeskedni. 17 éves vagyok és nem engedi hogy pirosra fessem a körmömet, vagy befessem a hajamat sőt szerinte a hajvasalás is k'rváknak való... :D De nem untatnálak tovább a személyes dolgaimmal, mert hetekig mesélhetném..


A lényeg az hogy nem tudok és nem is szeretnék az ő irányitása alatt megöregedni,ahogyan anyám is tette, és ennek egyetlen módja ha elköltözök olyan messzire ahol nem tud csak úgy meglátogatni. És mivel Szibériába vagy Etiópiába nem szivesen mennék, az USA ami a legszimpatikusabb ebből a szempontból.


Amit szeretnék tudni dióhéjban, az az hogy miket kéne elintéznem stb annak érdekében hogy az USA-ban élhessek. Gondolom a legegyszerűbb módja ha kint végzek el egyetemet (?) Viszont majd a későbbiekben ha én kijutottam szeretném ha anyukám is utánam jöhetne. Annyival tisztban vagyok hogy az USA-ba nem gyerekjáték a kiköltözés, ezért megköszönném ha segitenétek, és megosztanátok velem a teendőket! :)


ELőre is köszönöm!



2014. nov. 9. 22:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%
Kedves kerdezo, igenis, naivul tajekozatlan vagy. Az a tanacsom, menj be amerikai kovetsegre es meseld el a terv eid, ott megmondjak mik az eselyeid.
2014. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet olya $zar a helyzeted, ha meg mindig edesapamnak nevezed az oreget. Azt hittem megeroszakolt es veri anyadat vagy vmi hasonlo remuletes dolog van a hatterben...


Egyszeru, maholnap 18 eves vagy, nagykoru, azt csinalsz amit akarsz. Elkoltozol az orszag masik vegebe es nem szolsz nekik. Amugy szerintem ha nagyobb varosban laksz es hacsak az oreg nem rendor vagy okmanyirodaban dolgozik, azt sem veszi eszre, ha ugyanazon varos masik vegebe koltozol. Egyszeruen elkoltozol es nem szolsz neki, hogy hova. Nem kell rogton az USAba indulni.

Raadasul mire oda jutsz, hogy elindulj, sok minden valtozik! Talalsz egy fiut aki miatt soha nem koltoznel mashova, valtoznak a bevandorlasi torvenyek, oreget holnap elviszi a villamos stb, akarmi!


Elnyomas alatt? Hah! Fogalmad sincs, mar ne is haragudj:


[link]

2014. nov. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
31%

tipikusan az a gyerek vagy akinek nagy az egoja és mindenkire kivetíti hogy korlátozza, menj csak ki usa-ba (sose fogsz eljutni oda) és majd rájössz a dolgokra


meg is érdemeled ami rád vár

2014. nov. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit buborékban éltél és ez a terveiden tökéletesen látszik is.

Első lépésnek javaslom, hogy két várossal/kerülettel költözz odébb, vállalj melót, abból fizesd a tandíjadat és voilá, problem solved.


De ha te tényleg kitaláltad, hogy valaikt elveszel és emiatt megkapod az állampolgit, akkor:

-95%, hogy nem fog siekrülni (az élet nem romantikus film és már sokkal szigorúbbak a bevándorlási szabályok is), mert lebuksz és úgy kivágnak, mint macskát vaskarika, előtte talán még le is sittelnek

-5%, hogy elvesz valaki és pontosan ugyanabba a cipőbe lépsz, amiben épp anyád van. Minden téren ki leszel szolgáltatva egy második félnek, aki nem a két szép szemedért tesz jót veled. Csak mert "elvesz téged 3 évre" azért nem lesz saját szinted a kertesházban, hanem egy zsíros őszülő, löttyedő kujonc minden nap alaposan megpakol, miközben tarkódba liheg, mert ugyanúgy ki vagy szolgáltatva neki és miért ne tehetné meg... Nem tudsz elmenni tőle, kényszerűen ott kell lenned, mert rá vagy utalva. Vagy majd sok kőgazdag George Clooney epekedve lesi a keleteurópai "menekült" zűrös tinilány minden kívánságát, aki 3 év múlva lelép tőle? Gratula a tervedhez, csak látszik, hogy semmit nem tudsz még az életről és a viszonyokról.


Sok sikert :)


..Szóval maradjunk az albibaköltözésnél és továbbtanulásnál.

2014. nov. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Miert kell ilyen rosszindulatunak lennetek? Lehulyeztek csak mert tajekozatlan vagyok, amikor epp ezert irtam ki a kerdest.

-A legkevesbe sem igaz ram hogy elkenyeztetett vagyok sem hogy buborekban eltem. Okkal irtam amit irtam, nem ismertek sem engem sem pedig apamat, ha elole el lehetne menekulni ugy hogy egy masik keruletbe koltozom akkor nyilvan nem akarnek az egyesult allamokba menni. Olyanokat irtok es olyan hangnemben mintha ti pontosan tudnatok hogy mi van. En nem oknelkul nyavajgok,de nem szeretnem leirni a csaladi dolgokat mert egyreszt baromi hosszu lenne, masreszt meg azt nem ide irkalnam hanem ha elakarnam meselni valakinek Pszichologushoz fordulnek.

Es amugy sem ide tartozik, szoval nem is ertem miert a csaladi eletemmel foglalkoztok es engem becsmereltek?!?!


Ezt az erdekhazassagot pedig egy Usa-ban elo rokonom altal gondoltam, neki vannak kint baratai akik bele mennenek ebbe.. Nem pedig ugy hogy kihasznalok valakit, sem pedig ugy hogy csereben kedvere hasznalhat engem,szoval koszonom ezt az undorito perverz kommentet, de 17eves vagyok.


Ha nem tudtok segiteni, vagy ha szerintetek lehetetlen egy magyar allampolgar szamara hogy az USA-ban eljen (ami erdekes mert rengetegen elnek kint..) de akkor ha szerintetek csak szemelyesen SZAMOMRA lehetetlen vmilyen okbol, akkor leirhatnatok ennyiben hogy : "szerintem nincs ra eselyed" Nem kellenek ezek a serto szemelyeskedo kommentek.

2014. nov. 17. 00:21
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a továbbtanuláson és egzisztencia megteremtésén kéne kéne gondolkodni, mint egy ilyen "szcenárión". Téyn, nem ismerjük a faterodat, de abból ítélve, hogy legnagyobb problémád az, hogy "ellehetetlenít"és rádtelepszik tökéletesen mutatja, hogy eddig igenis buborékban éltél és lehetsz akárki akármennyire "koraérett" és világról sokat tudó, 17 évesen sajnos szembe kell nézni azzal, hogy az kb távolról sem a való élet. Régi haveri/baráti körömben is megvoltak az idióta szülőkkel ellátott tinik (és tényleg el kell ismernem, idióta szüleik voltak. Sok közülük orvosi eset), akiket megőrített a konzervatív kontroll. Nekünk háborogtak és akkor körbesajnáltuk őket, mert tényleg mekkora szar, hogy nem tudod kifesteni a körmödet és hatra haza kellett érni, de pl én sem kaphattam/vehettem nagyobb ágyat, mert nálunk az volt elképzelhetetlen, hogy valakivel szexeljünk otthon. Ja és abból is hisztéria volt, hogy saját szennyestartót vettem és önállóan akartam magamra mosni. Konkrétan ebből balhé volt és "a haverok behülyítenek". De pár évvel később már senki sem rettegett, hogy jáj nem lehet elszabadulni a kretén apámtól stb. Fel kéne ismerned, hogy most egy ilyne korban vagy.


Tehát inkább tanulj és örülj, hogy erre van egy biztos anyagi háttér. Ha normálisan tanulsz, akkor elmehetsz fősulira/koliba, ami meg már az első lépés az önállóság felé. Egy reálisabb megoldás és nem egy szánalmas, megélhetésért önmagát megdugni hagyó, menekülő szerencsétlenség (ez nem "perverzió", hanem a romantikus filmek világától távoli valóság. Akár tetszik, akár nem, ez bizony így van. Még ha azt mondod, hogy nem és perverzió, akkor is ez van. Jártam sok sarkában a világnak és ezt biza könnyen észrevenni, hogy igenis így van. A segítségre szoruló, kiszolgáltatott helyzet az ezzel jár.)



Még fiatal vagy és ezen semmilyen "érett gondolkodás" nem segít, pláne ez a "na majd egy kinti rokon majd elvesz és akkor eltart engem". Mert utolsó jött-ment külföldiként amerikában téged EL KELL VALAKINEK TARTANIA, mert képzetlenként, esetleg itthoni középfokú végzettséggel kint pontosan annyit érsz, mint egy hasonló hátterű mexikói/venezuelai, aki 8.50-ért boldogan ledolgozik 14 órát naponta és ebből éppenghogy elvegetál. Az egészségbiztosításod, lakhatásod, megélhetésed, kocsid meg csak úgy nem csöppen le az égből, mert ezek ebből a fizetésből sehogy nem fognak összejönni. Vagy esetleg erre is van papíros eltartási szerződés? Hogy 17 évesen nem enged faterod kibontakozni, ezért ők a teljes megélhetésedet fedzik és ilyen törvény által súlyosan üldözött cselekedettel az egész egzisztenciájukat és szabadságukat kockáztatják? Nem tartom valószínűnek, hogy erről bármikor beszéltetek volna komolyan, mivel:


Amerikába legesélyesebben tanulóvízummal lehet kijuni pár hónapra, túristavízumot 6 hónapra nem adnak, munkavállalói vízumhoz viszont kell kintre biztosítékvállaló és alapos indoklás, hogy miért is mész ki.

...Tehát a kérdésedre remélem válaszoltam :). Nem lehetetlen, de ilyen háttérrel az. A lebukás veszélye pedig óriási, amivel sok életet tönkre is tehetnek.


Ui: Tavaly kint voltam és összesen háromszor kérdeztek ki, hogy ki vagyok, miért megyek és mi a célom ott kint. Kellett meghívólevél és minden ellenőrzőponton már a számítógépen ellenőrizték, hogy igen, hatóságoknál jelezték érkezésem.

2014. nov. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a hosszu es tartalmas valaszt, azt pedig hogy normalisan valaszoltal pedig kulon koszonom!

Szorgalmasan tanulok, 4-es 5-os tanulo vagyok, es erre is gondoltam, hogy kint tanulok majd tovabb, es majd valahogy kitalalom az ido alatt hogy hogyan lehetne maradni... es azota talaltam is ebben segitseget nyujto szervezeteket, akik segitenek megtalalni a megfelelo sulit illetve elmondjak a teendoket stb..

Es vissza terve a temara -ami egyebkent nem ide illik- en valoban nem "ebben a korban" vagyok. Anyam teljesen tamogat ebben az egeszben, es szerinte is ez lehetne az egyetlen "megoldas"

Apam eleg zuros ember, alig varja mar hogy 18 legyek es a nevemre irhassa a szarsagait, amit en utana jol megszivhatok majd, de neki mas dolgok fontosak az eletben... Mar adokartyam is van, o csinaltatta, a tudtunk nelkul. Csak egesz veletlenul nem volt otthon mikor hozta a postas, anyu meg elrejtette mintha mi sem tortent volna. Es mielott arra gondolnal hogy elore gondoskodott a papirjaimrol, szolok h nem, sosem foglalkozott ilyenekkel. Ez lehet furcsan hangzik neked meg hihetetlenul de ez van, engem tenyleg nem a bulizhatnek es a koromfestes motival

2014. nov. 27. 00:20
 18/19 anonim ***** válasza:

Vannak segíő szervezetek, de azt erősen kétlem, hogy konkrétan neked ilyen ügyben bármit is segítenének, hisz nem vagy rászoruló. Lehet ezt akármilyen szörnyűen ragozni, egzisztenciálisan biztonságban vagy, nem vagy üldöztetve és bántalmazva. Ha MENEKÜLTKÉNT mennél ki, akkor van esélyed, hogy menekültpeszráló szervezetek elkezdjenek gondozni, de tőlük meg azt ne várd el, hogy iskoláztatni fognak. bevágnak az első szociális iskolába analfabéta szomáliaiakkal és venezuelaiakkal. Másrészről menekültként garantáltan biztosan nem fognak beengedni, mert ez semennyire nem számít indoknak.

RÁadásul akármilyen státuszban vagy kint, az oktatásodért valakinek fizetnie kell, ami minden bizonnyal nem te leszel, a kinti fehérlovas jóakaróból meg ideje lenne kinőni, ráadásul esélytelen így bejutni. Ha ennyire el akarsz tűnni, akkor elég csak angliáig vagy írországig menni, ahol szakma nélkül ugyanolyan retek fogadna, mint amerikában, de papírozásügyileg és bürokratikusan nem jelent problémát.


Ja, ilyen tervekkel ALAPKÖVETELMÉNY, hogy a fogadóország nyelvét beszéld. És nem "alap szinten" és "megértetem magam", hanem normálisan hogy vagy tanulni tudjon az ember és munkahelyen tudon dolgozni.


De mondok egy mégegyszerűbb megoldást. Amint 18 leszel, másnap elmész a hivatalba és szépen kijelentkezel otthonról és titokban átjelentkezel valami anyai ági rokonodhoz és még az értesítőt is oda kéred majd Szépen elmész koleszba vagy albiba. Az adószámodat is add vissza még holnap az adóhivatalban, de annak az értesítőjét is kérd valami haverodhoz (nem tudom lehet-e ilyet kérni. Talán. Mondd azt, hogy életvitel szerűen ott laksz). Az, meg hogy kényszeríteni akar a sok vállalkozás vagy adósság átvállalására nem annyira hivatalos, bár attól még életszerű.

Mindenképp kéne erről beszélni egy ügyvéddel, ami legalább tízezerben fog fájni, de mindeképp olcsóbb, mint ez a nonszensz kimegyekházasodni meg segélyszervezeteketkeresek agymenés. Az ügyvéd talán tud mondani alami okosat. Mondd el neki ezeket és azt is, hogy kényszeríeni fog valszeg és nem mehetsz ezzel rendőrségre stb, mert olyan közeget teremtett otthon, hogy nem tehetitek meg a rendőrséghez fordulást, lelki terror alatt tart.

Gondolom adósságátvállalás, kezességvállalás vagy egyéb dolgokról lehet szó, amihez lehet, hogy közjegyző / ügyvéd által hitelesített aláírás szükséges. Ha nem cimbi az ügyvéd, akkor megtehetitek azt, hogy előtte felhívjátok az illetőt és elmondjátok, hogy ezt ti nem akarjátok és kényszerít az aláírásra. Talán ő közbe tud lépni.


Azt megmondod , hogy miről lenne szó?

2014. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Khaleesi98 válasza:
Hihetetlen hogy mennyi rosszindulatu ember van itt. Nem fogjatok fel hogy az apja pszichikai terrorban tartja??? Es most nem csak a hajfestes tiltasarol beszelek(bar megus milyen jogon tiltja meg?) valoszinuleg ez csak a jeghegy csucsa. Pontosan ezert akar mindenki lelepni az orszagbol mert tele van irigy suttyokkal akiknek savanyu a szolo es ha talalnak valakit akinek van egy kis ambicioja vagy tervei azt mar is le kell huzni. Szoval kedves kerdezo vannak osztondijprogramok, nyari taboroztatasok amerikaban(camp leaders), es diplomaval is ki tudsz menni(pl:orvosi, informatikus, kozgazdasz). Egyaltalan nem lehetetlen kimenni, es a hazadsag sem hulyeseg, az egyik ismerosunk egy osztrakirodanal dolgozott amikor megismert egy amerikai ferfit es kikoltoztek amerikaba, a gyerekeim mar ott szulettek es a no nemettanarkent dolgozik. Szoval egyaltalan nem lehetetlen csak dolgozz meg erte.:)
2016. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!