Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Turista vizumot elutasitottak,...

Turista vizumot elutasitottak, Estat mikor igenyelhetek?

Figyelt kérdés
Kedves Tagok! 3 honapot voltunk kint a parommal az Usaban, nemreg nov12. -en jottunk haza. Voltunk nagykovetsegen turista vizumot igenyelni, amit elutasitottak. Kerdesem az lenne, Van-e olyan szemely koztetek, aki par het utan ujra Esta-val visszautazott az Allamokba, illetve a tiszt ez miatt nem utasitotta-e vissza, tudtok-e egyfajta varakozasi idorol, vagy erdemes-e varakozni?

#utazás #ESTA #Turista Vizum
2014. dec. 2. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
hivatalosan nincs olyan idő amit itthon kell töltened, de ha most voltál 3 hónapra, és ismét mennél, ráadásul vízumodat is elutasították, akkor ha ESTA-t meg is kapod, nagy eséllyel nem engednek be, mert rövid időn belüli utazás nem tipikus turista időtartam. Az elutasított vízum ESTA engedélynél is rossz pont lehet, előfordulhat higy azt sem kapod meg.
2014. dec. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elvileg nem is kaphatnál ESTA-t ha van elutasított vízumkérelmed, de mintha hallottam volna már kivételről.

Egyáltalán miért kértél vízumot? Miért nem rögtön ESTA-t?

2014. dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez jogos kérdés. Miért nem egyből ESTA-t kértél? Ez az elutasított vízumkérelem fog még okozni kellemetlenséget a későbbiekben. 3 hónapig kinn voltatok, alig egy hónapja vagytok itthon, turistavízumot persze hogy nem kapod meg rögtön. Egyszerűen nem turistának tűnsz így, ilyen sűrű és több hónapos utazással. Egy évben 4-6 alkalommal megyek az USA-ba, de alkalmanként maximum 1,5 hétre, soha senki nem cseszegetett, mert tipikus turista tervekkel érkeztem mindig. Aki így, hónapokra megy, majd megint menni akar, szintén hónapokra, csak saját magára hozza a bajt.
2014. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Estat, csak akkor nem kaphatok ha munkavalaoi vizumot utasitjak el, ezt olvastam. Turista vizumot azert szerettem volna, mert azt 6 honapra adjak, a testverem kint el, angolt akartam volna tanulni, mint turista (nem iskola alltal)

Erdemleges informaciot sehol nem talalni,

Magat a nagykovetseget sem merem hivni, mivel ott is felre tajekoztattak,a turista vizumnal.... Ezek utan mire szamoljak toluk!?

Utazasi irodaktol probalok meg erdeklodni.

2014. dec. 2. 17:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt írják:

I was denied a visa under section 214(b). May I use the VWP?

A recent visa refusal for any reason could result in denial of ESTA authorization, additional review at the port of entry, or denial of admission to the United States. If you are uncertain if you qualify for VWP travel, you may choose to apply for a visa.

2014. dec. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom! Igazabol nem feltetlen elutasitas, ez melyik oldalrol, vagy milyen forrasbol van?
2014. dec. 2. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
bármilyen vízum elutasítása az ESTA elutasítását is eredményezheti. a kérdések között is szerepel az ESTA kérdéseknél. ha tanulni akarsz, igényelj tanuló vízumot, keress egy akkreditált, olcsó iskolát és gond nélkül megadják a tanuló vízumot.
2014. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Innen van:

[link]

2014. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezekbol lesz kis ido mulva a legenda hogy X-et ok nelkul visszaforditottak.


Eselyed nincs az USA-ba belepni, hogy meddig az teljesen bizonytalan. Sorry. Erre nincs szabaly de meg ha netan kapsz is ESTA-t akkor sem fognak beengedni mert a bevandorlasi tiszt azt fogja latni hogy a vizumosok akiknek tobb ideje van utananezni valamiert kidobtak teged, O sem fog vacakolni sokat.


Ha viszonylag olcson akarod meguszni a tortenetet akkor legkozelebb Shannon repuloteren keresztul menjen, ott van preclearance, ha nem engednek be akkor legalabb csak ket orat kell visszarepulnod.

2014. dec. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!