Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha már egyszer elutasították...

Ha már egyszer elutasították a vízumkérelmemet, milyen módon utazhatok az USA-ba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1998 körül (18 évesen) már egyszer (és egyúttal először) elutasította a budapest USA követség a vízumkérelmemet sajnos, holott reális helyre szerettem volna menni, nem pedig bevándorolni vagy feketén munkát vállalni. Sajnos úgy dobták vissza a vízum kérelmemet, hogy az indoklásban az állt, hogy nem tudtam megfelelően bizonyítani, hogy vissza fogok térni Magyarországra. Bánatomban azóta sem próbálkoztam ezzel, viszont mostanában - 14 év után - újra kedvem támadt egy úthoz az USA-ba.


Azt szeretném kérdezni, hogy az én esetemben mindenképpen vízumhoz kell folyamodni? Milyenek lehetnek az esélyeim? Házas vagyok, lakásom van, rendes, bejelentett munkahelyem, lekötött betétem, autóm, meg minden egyéb, ami egy rendes, tisztességes embernek van.

Az USA honlapja szerint az én esetemben sajnos nem utazhatok az ESTA-val, vízumra van szükségem.


Várom válaszaitokat, véleményeiteket!


Köszi!



2012. ápr. 28. 14:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
Ha (nem tudom miért) ESTA-t nem igényelhetsz, mindenképp kell a vízum. De attól, hogy egyszer már elutasítottak, próbálkozhatsz nyugodtan újra szerintem.
2012. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Akit egyszer már elutasítopttak az nem igényelhet ESTAt. Próbáldmeg. Ha van itt lakásod/házad, állásod, akkor megkaphatod.Ha nincs....akkkor szerintem nem
2012. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld csak meg nyugodtan az ESTA-t! Semmit nem veszítesz, ellentétben ha vízumot igényelsz, sokkal jobban a "körmödre" néznek!!! A barátnőm anyukája is így járt, még is megkapta az ESTA engedélyt! Hidd el!!!!
2012. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
kedves előző, ha viszont kiderül, akkor örökre kitiltják. és kiderülhet utólag is.
2012. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Lehet,hogy le vagyok maradva,de én úgy tudom,hogy nem kell már vízum az USA-ba.90 napig nyugodtan kint lehet lenni,mint turista.
2012. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
nem jól tudod ESTA kell. ÉS aki nem igényelhet ESTA-t annak vízum továbbra is
2012. ápr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen nincs, hogy valaki nem igényelhet ESTA-t! Mióta eltörölték a vízumkényszert, és életbe lépett az ESTA, mindenki igényelheti., Nincs jogszabályban lefektetve, hogy akinek valamikor nem adták meg a vízumot, az nem igényelhet. Ez beutazási engedély, mint ahogyan a vízum is az volt. De bírom hogy aki nincs tisztában vele, akkor minek válaszol hülyeségeket, és tántorítja el a másikat a szándékától a tudatlanságával!!!!!

Kérdező! Nyugodtan cselekedj úgy ahogyan írtam, de ha mégis vannak még fenntartásaid, akkor érdeklődj az Amerikai Nagykövetségen!!! De szerintem felesleges!!!

2012. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

kedves előző. Akkor olvas el az ESTA igénylés feltételeit. Annak akit egyszer kiutasítottak az USA-ból vagy nem engedték beutazni vagy elutasították a vízumkérelmét, annak nem lehet ESTA-t igényelni.

annak vizumkérewlmet kell beadni.

Úgy látom te nem tudsz olvasni

2012. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm ugyan így járt, még dátumra is pontosan, és 2 hónappal ezelőtt ment ki az USA-ba ESTA-val!!!! 1998-ban utasították el a vízumkérelmét! Most nem tett mást, csak az ESTA-t kérte meg, meg is kapta, és kint is van!!!!! 10 nap mulva jön haza! Nagyon lkedvesek voltak vel a Keneddy repülőtéren a bevándorlási hivatal tisztejei!!! Zökkenő mentesen beengedték jó pihenést kíváva New Yorkba!!!!
2012. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

de már nem biztos, hogy amikor kijöb,akkor nem nyomják a kezébe az örökre kiutasítást.

Figyelj,azért mert mákja volt és pl. azóta férjhezment és más a neve,vagy egyéb okból automatikusan nem vágta ki a rendszer, azért ne ajánlgasd ezt mindenkinek. Nem véletlen vannak előírások és az USA-ban ezeket elég szigorúan is veszik. és ha rájönnek, hogy valaki megsértette, egy büntetés van mindenre, soha többé nem engedik be.

2012. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!