Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért utaznak ki annyian...

Miért utaznak ki annyian Amerikába? (többi lent)

Figyelt kérdés

Annyit hallottam erről, kimentek és ott se kell kevesebbet dolgozni viszont ott megfizetik. Elsősorban kint élők válaszát várom. :)

Örülnék ha további kérdéseket tehetnék fel egy kint élőnek.



2015. máj. 16. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Már leírtad a választ: ott is kell dolgozni, de ott rendes bért kapsz érte. Hogy mért pont Amerika, azt nem tudom, szerintem azért, mert ott a sok celeb, és az milyen menő már ott lakni köztük. Meg úgy általában Amerikát majmolni menő dolog manapság. De amúgy EU-n belül is vannak élhető országok, még sokkal jobbak is, mint Amerika.
2015. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Persze. Ott is rendesen meg kell dolgozni. Viszont ott amennyit kapsz fizetést abból kifizeted a bérleti díjat, rendesen el tudod magad látni, rezsi. És ami a legfontosabb, hogy ezeken kívül MARAD az ember zsebében valami, amit félre tud tenni.

Leegyszerűsítve van az embernek élettere és nem azon kell aggódni, hogy lesz-e mit enni a jövő hónapban.

2015. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezeken felül azért,mert 10/9 filmben jó színben tűntetik fel Amerikát.Mindbe jön a haza szeretete és a szokásos marhaságok. Én is szívesen élnék kint, nekem a sport húzza oda a szívem, mert ott még tudják mi az a hűség és szurkolás. Itt pécsen az van, hogy FTC, UTE, DVSC így meg úgy, mindenki nekik szurkol és a saját városának senki,emellett az ottani sportok jobbak is.
2015. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Az AMerikai Àlom miatt. De ez sajnos csak nagyon kevés embernek jön be.


Amerika oria´si ország órisási piaccal. Ezért Ahogy a filmek is mutatják, könnyen elöfordulhat, hogy senkiböl is nagy ember lesz és rengeteg pénzt keres. Ez az álom, egy tökéletes világot nyerni, sok pénz, boldogságot. DE Amerikában élni nem könnyü.

Èn éltem 1 évet kint,és habár turistaként bármikor vissza mennék, és bármit megnézném, de hosszú távon nem tudnék ott élni.


Az egyik legnagyobb probléma, hogy szociális rendszer nincsen vagy csak éppen hogy. Az emebrek legtöbbsége óriási hitelekböl él. A házak amikben élnek nagyrészt hitelre vannak. Amíg szuperül keres valaki addig mindene meg van, a banko örömmel adnak hitelt, lizingelik a szuper autókat, és a hitelkártyákra lehet vásárolni. DE ahogy az ember munkanélküli lesz, senki nem törödik vele. Nincsen segély(segélyszervezetek, egyházak vannak akik nagy szegénységben élüket felkarolnak, próbálnak segíteni), így ahogy filmekben is láttuk egy gazdag ember is tud egyik naprol a másikra utcára kerülni. Ugye magyarországon és az unioban mindenhol van munkanélküli segély, és még egy csomo más segély, így hónapokra be van valaki biztosítva.

A betegbiztosítás nem tárasadalmi mint europában, hanem magán, így nem mindent fedez, vagy csak annyit amennyire neked futja. Még a legjobb biztosítások mellett is kell pl a mentüautóért fizetni, vagy a szülésnél a korház számlát állít ki. Nagyobb mütéteknek csak egy részét fizeti... Ovoda, iskolák nagyrésze magán, az államiakba csak nagyon szegények járatják a gyerekeket...

Vagy igazából mindenért fizetni kell.


Èn most már 8 éve élek németországba és az eddig ismert országok közül a legjobban élhetö. Itt nincsenek nagyon hajléktalanok(talán nagyobb városokba itt ott max), mert a tartós munkanélküliek lakást kapnak. Az ovodák, iskolákbol nagyon ritka amagán, azt is inkább külföldiek veszik csak igénybe, a neves intézmények mind államiak.

A szociális rendszer szuperül kiépített...

Szóval itt nehéz éhen halni, és még hajléktalannak sem künnyö válni, mert az ország nem engedi. Munka minden mennyiségben, és az emberek nagyon segítökészek...

2015. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon sok penzt lehet keresni. A nyugati vilagban itt a legmagasabb a ber/megelhetes hanyados. Persze az igaz, amit elottem irtak, de aki komolyan gondolja, es valamiben tenyleg tehetseges es jo, akkor amerikaban szakithatja a legnagyobbat.
2015. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

borzalmasak ezek az oldalak, tele idi meg otakkal

maradjatok tavol innen ha valami hasznalhato tanacsot akartok

2015. máj. 21. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

"Ugye magyarországon és az unioban mindenhol van munkanélküli segély, és még egy csomo más segély, így hónapokra be van valaki biztosítva. "


Azt gondolod?

Azt gondolod magyarországon tényleg létezik szociális háló? Elárulom, hogy nem, sőt, úgy tudom a munkanélküli segélyt is megszüntették. A tb meg tudod mit ér.

[link]

Helloszia

2015. máj. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
48%
Utolsó, igazad van, amúgy régen jó volt, azóta egyre több idióta jár ide. Itt hemzsegnek, nézik mihez lehet hozzápofázni valami baromságot :/
2015. máj. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 21. 17:34
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

Nincs lakónyilvántartás, könnyű akárhonnan eltűnni.


Nem törődnek az emberek egymással, akármit csinálhat valaki, akárhogy élhet, senkit nem érdekel, senki nem is törődik vele.


Olyan, mint egy nyugi elmegyógyintézet. Vagy egy átfogó pszichológiai kísérlet. Nem annyira élnek az emberek, inkább csak szerepelnek. De nem másoknak,hanem maguknak.

2015. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!