Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan szabaduljak ki Magyaror...

Hogyan szabaduljak ki Magyarországról? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régóta álmodozom azon, hogy bejárom a világot, de kezdem úgy érezni, hogy civilizált országokban történő utazás MÁR drága az átlag magyar pénztárcája számára. Pedig csomó hely érdekelne pl az USA-ban de egy vagyonom elmenne rá, hogy körbenézzek.

Kizárólag turistaként mennék ki, de nem tudom, hogy itthonról hogyan telne az ilyen utazásokra. Emberileg is eléggé "le vagyok csúszva" Alig jut időm a munkán kívül bármire is, ami pont arra elég amúgy, hogy fenntartsam magam.


Azt veszem észre magamon, hogy egyre lejebb adtam az igényeimet. De én ezt nem akarom. Fiatal vagyok még a lelki elrohadáshoz.


Mit tanácsoltok? Hogyan szabaduljak ki ebből a rabságból?


2015. máj. 21. 07:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És itt most nem arról van szó, hogy ki akarok költözni, vagy kimennék dolgozni. Egyszerűen csak arról, hogy annyi pénz kellene, hogy finanszírozni tudjam az utazásaimat.
2015. máj. 21. 07:44
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed, akkor add lejjebb az igényeidet. Egy USA utazás valóban elég drága. Ha nem tudod az anyagi helyzetedet az álmaidhoz igazítani, akkor az álmaidat kell az anyagi helyzetedhez igazítani.

Itthon is sok szép hely van és a környező országok se olyan drágák. Állj össze haverokkal, akkor vannak költségek, amiket megoszthattok.

Nekem 40 év kellett, hogy eljussak a tengeren túlra, mégsem rohadtam el.

2015. máj. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Te eljutottál. De van aki le adja az igényeit, elfelejti az álmait, és úgy is marad.
2015. máj. 21. 08:51
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen, de csak akkor mentem, amikor megvolt rá a pénzem. Amíg nem, addig TB támogatottan mentem Hajdúszoboszlóra. :D

Meg Krakkóba kuponnal.

2015. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
az a baj az ilyen emberekkel mint teiskérdező,hogy nem látjátok objektíven az helyzeteteket!!józan ésszel kéne átgondolni/átértékelni a dolgokat!Mert te csak álmodozol itt,hogy az usa-ba menj nyaralni,de közben arra nincs pénzed,hogy megfésülködj!!!amúgy meg annyi szép hely van még amerikán kívül,ami ráadásul lényegesen olcsóbb is,miért nem azokon gondolkozol?!?meg itt egy egyszerű példa:ha csak egy rossz opel astrára van pénzem nem azok fogok ábrándozni meg belebegegedni/lelkileg tönkremenni,hogy de én egy mercedes s osztályt akarok!!!!!!Mindig a lehetőségekhez mérten kell a maximumot kihozni a dolgokból!!
2015. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Emberileg is eléggé "le vagyok csúszva" Alig jut időm a munkán kívül bármire is, ami pont arra elég amúgy, hogy fenntartsam magam. "


Ez már kicsit más témakör, szerintem neked főleg pszichés illetve életvezetési problémáid vannak. Szerintem hiába utaznál az USA-ba két hétre, mikor visszajönnél, visszatérnének a problémáid is.

Csak személyes vélemény, de ha valóban ennyire herótod van a munkától, akkor próbálj munkahelyet, esetleg munkakört váltani. Ha ehhez tanulni kell, akkor abba is vágj bele.

2015. máj. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Főleg pénz kérdés szerintem, egyébként tényleg vannak szép helyek közel is, pl Horvátország. De még a közeli ismerőseim közül is rengetegen járnak ki a tengeren túlra, és istenigazából nem értem hogy "fér bele"
2015. máj. 21. 12:47
 8/17 anonim ***** válasza:
ja hogy ennyire egyszerű a helyzet!!!azaz savanyú a szőlő...hogy bezzeg nekik telik neked meg nem....na innentől kezdve nem tudlak sajnálni,mert az irigység az egyik legrosszabb emberitulajdonság!!!ami nálad még párosul egy nagy adag önsajnálattal!!tényleg ne is az usába menj,hanem pszichológushoz!!!!!!!!!!!
2015. máj. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én azt küldeném pszichológushoz, aki száz felkiáltójelet ír a lagymatag mondandója után.

Nem értem mire akarsz kilyukadni. Egyértelműen pénz kérdés szerintem. Nem? Most tényleg. Életmód esetleg. Tényleg segíthet egy pszichológus, de... hát nem tudom. Itt másról van szó.

És a prolimari néninek akinek már teljesen el...ott az élete mit javasolnál? Szülessen újra?

2015. máj. 21. 13:30
 10/17 anonim ***** válasza:
az a baj,hogy ez a világ tényleg elég egyszerű lett,mert mindent az határoz meg mennyi pénzed van!!illetve majdnem mindent!!mert van egy pár dolog amit nem tudsz pénzért megvenni!ilyen pl:a jókedv és bármilyen egyéb érzelem,egészség stb..........na most az a baj,hogy te egy annyira negatív,lehagoló,lehúzó ember vagy,higy az valami borzasztó!amíg ezen nem változtatsz,addig az életed egy ugyanilyen semmirevaló üres szarkupac lesz!!!és hidd el,nem pénz kell ahhoz,hogy ezen változtass!!!!!a dolgokat megfordítva sem lesz jobb a helyzet,mert attól hogy lenne annyi pénzed,hogy el tudnál menni amerikába még nem lennél boldog!!!!ezzel a mostani hozzáállással biztos nem!
2015. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!