Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában élő Magyarok!...

Amerikában élő Magyarok! Nektek bejött az "amerikai álom"?

Figyelt kérdés

Jó a munkátok? Jobban kerestek (átszámítva) mint Magyarországon? Kedvesek az emberek? Nehéz volt kijutni? Jó a közbiztonság?


Ennyi kérdés jutott eszembe hirtelen. Válaszokat előre is köszi. :)



2015. jún. 18. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Az "amerikai álom" nem azt jelenti amit Te kérdezel, az azt jelenti hogy becsületes kemény munkával az ember felfelé mozoghat a társadalomban, a gyerekeinek jobb lesz mint neki volt. Ez mostanra halott, nem létezik többé, a szegénységből tízmillióknak semmi módja sincs kitörni.


Az hogy jobban keres valaki az USÁ-ban mint Magyarországon az még viccnek is rossz.


Jó a közbiztonság, ez sem rossz kérdés, egy kontinens méretű országról van szó, ezt tudod, ugye? Én laktam Berkeleyben és ott az egyetem közelsége miatt olyan rendőri jelenlét van hogy nocsak (nemcsak a városi hanem az egyetemi rendőrség is folyamatosan járőrözik az egyetemet környező utcákban este) így a közbiztonság igen jó. Szó szerint néhány HÉV megállóval arrébb ott van Oakland ami viszont igencsak meredek egy hely.

2015. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. jún. 18. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

"Én laktam Berkeleyben "

Mikor laktál Berkeleyben, melyik részén? Csak, mert én is ott laktam egy huzamosabb ideig.

2015. jún. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
milyen amerikai álom!!??!??ez az egész sosem létezett,csak mi magyarok hittük azt nagyon sokáig,hogy ott kolbászból van a kerítés,és ha az ember kijut oda nem kell csinálnia semmit de másnapra kőgazdag lesz...
2015. jún. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Olyan, mint amerikai álom, nem létezik. A jólétet mindenki saját magának teremti meg, de az orszàg ahol él, sokat számít. USA-ban, nyugati országokban könnyebb èrvényesülni.
2015. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Nekem bejott Amerika!

De a tobbiek szerint nincs "alom" ugyhogy akkor nem is erolkodom, hogy meggyozzem oket az ellenkezojerol.

2015. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Itt mindenki Berkeley-ben elt. En most lakom itt :)
2015. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Amerikai álom soha nem is volt.Azok akik sikert èrtek el, saját maguknak köszönhetik, nem az országnak. Az viszont tèny hogy usa-ban könnyebb sikeresnek lenni. Bàr kinek mi a siker ugye.
2015. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

nyugati országokban több és jobb lehetőségek vannak, és magasabbak a fizetések is, ez tény

de az egyénnek kell megdolgoznia ha el akar érni valamit - amit ugye nem mindenki akar vagy tud megtenni, de ebbe ne menjünk most bele

fontos még s self-made man fogalma is (nézz utána ha érdekel és ha tudsz angolul)

az amerikai álom pedig egy fogalom, és (sajnos) nem mindenki tudja elérni, több tényező együttállásától és az egyéni adottságoktól függ

de az Egyesült Államokban is vannak hajléktalanok, szegények (sőt pl. New York-ban nagyon sokan küzdenek a napi megélhetésért nap mint nap), kisebbségek is vannak, faji diszkrimináció is amely mára sokat javult...


erről még órákig sőt hetekig lehetne beszélni....

am sztem nem nem mindig a pénzről szólnak a dolgok....

2015. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

> Mikor laktál Berkeleyben, melyik részén? Csak, mert én is ott laktam egy huzamosabb ideig.


Hosszabb ideig ketszer, 2007 tavasza, Regent-Parker sarok. Mult osszel, Haste-Shattuck sarok. Ahol eppen talalok emberi aron szallast az egyetemnek ezen az oldalan, nem egyszeru hazifeladat... De minden evben visszajarok ezert vagy azert par napra, egy-ket hetre. Most mar nincs messze (2007-ben meg az volt) mivel en 2008 ota Vancouverben elek, csak ket ora repulovel.

2015. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!