Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Első repüléshez segítséget...

Első repüléshez segítséget kérnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több kérdésem is lenne, és lehet hogy elég alapvető dolgokat fogok kérdezni, de most fogok életemben először repülni, ráadásul egyedül és átszállással, nagyon félek. Tehát, Schwechaton fogok felszállni és Zürichben szállok át, ilyenkor mind2-re be kell online check-nom vagy csak az bécsire és automatikusan szállok a következőre? SWISS légitársaság lesz mindkettő, ha jól olvastam a felszállás előtt 23 órával lehet becsekkolni? Ez azt jelenti, hogy most még nem is tudok, igaz?

További kérdés: a bécsi repülőtéren könnyű eligazodni?

átszállásnál másfél óra elég lesz, hogy elérjem a következő repülőgépet?

A válaszokat köszönöm előre is, ha eszembe jut még valami akkor kommentekbe írok, és remélem nem idegesítek fel senkit sem a tudatlanságommal:)



2015. aug. 7. 11:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy aug. 24.-én megyek
2015. aug. 7. 12:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a jegyeid egy foglaláson vannak, akkor az első becsekkoláskor végig fogod kapni a beszállókártyákat.

Ilyenkor a csomagod is végig meggy. (itt is akadhatnak kivételek, mert pl USA belépéskor föl kell venned a csomagot, hiába mennél még tovább valamerre).


A repülőtereket úgy alakították ki, hogy aki a számokat és a betűket felismeri, az nem téved el.

Ha nem elég az átszállás, a jegyeid egy foglaláson vannak, és lekésnéd a csatlakozást, föltesznek a következő gépre.

2015. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké eddig értem:)

Bécsi repülőtéren merre van a biztonsági ellenőrzés? Becsekkolás után merre menjek, jobbra/balra?..könnyen meglátom majd, vagy kövessem a tömeget gondolom

2015. aug. 7. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Gugliba beirod, hogy vienna airport es a kepkeresoben sok szep szines terkepet fogsz latni, ahol ismerkedhetsz a repterrel. Ugyanezt a ZRH repterrel is eljatszod.


Minden ki van irva tobb nyelven is, nem tudod elteveszteni. Sot, amikor becsekkolsz lesznek rajtad kivul utasok, akik lehet hogy ugyanarra mennek mint te, vagyis nemcsak Zurichbe, hanem onnan tovabb az USAba. Ha ismerkedsz talalsz segitseget.


Csak az elso jaratra kell becsekkolni, vagyis a zurich-ire. A masfel ora eleg lesz, hogy leszallas utan megtalald a masik gepet. Amikor kiszallsz a gepbol vannak kepernyok amire ki van irva a jarat info, megnezed a kepernyot, megkeresed a te jaratodat es oda lesz irva melyik kapu. Felnezel a tablakra es latni fogod, hogy x kapu iranyaba merre kell indulni. ZRH-n van egy vonat is, lehet hogy azzal kell atmenned a masik terminalba. Nem kell megijedni, a vonat a repter teruleterol nem megy ki, ugyhogy ha elfelejtesz leszallni, vagy rossz helyen szallsz le, a masik oldalon atszallsz a visszafele meno vonatra.

Bejartam a vilagot, a zurichi repter az egyik legegyszerubb szerintem.


Szuleim is nemsokara jonnek latogatni es valaszthattam London, Amsterdam, Frankfurt es Zurich kozott es Zurichet valasztottam nekik mert "kicsi" es egyszeru. A londoni egy allatkert, AMS meg tul sokat kell gyalogolni.


Jo utat!

2015. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen :)
2015. aug. 7. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!