Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Los Angelesben ki járt már?

Los Angelesben ki járt már?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék Los Angelesben élni, kiskorom óta. Tudom nem olyan mint amilyen a filmekben, nem minden csak csillogás és Hollywood. Google Earthon rengetegszer jártam az utcákat, és szükségem van a sok napsütésre is, szóval komolyan érdekel a dolog. Mik a tapasztalataitok?

Jártatok már kint?

Havonta átlagosan mennyi pénzt kéne keresni kint hogy átlagosnak vagy jómódúnak mondhassam magam?



2015. aug. 9. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Értelmiségi szakmával lehetsz átlagos vagy afölötti; nyilván a jogász vagy a tanár szakma nem jó mert országhoz kötődik. Természettudományos vagy műszaki pálya jó lehet, esetleg valamilyen gazdasági. De még így se könnyű kijutni, remélem ezzel tisztában vagy.
2015. aug. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,sajnos . Nemzetkozi kereskedelem/ üzlettel kapcsolatos dolgot szeretnék majd tanulni.
2015. aug. 9. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék ott élni, legfeljebb évi pár alkalommal eltölteni ott pár napot. Nagyok a távolságok. A központi helyeken megfizethetetlenek a lakások, az ott élők napi 2-3 órát is ingázhatnak, reggel-este a dugóban ülnek, mert majdnem mindig az van. Kocsin kívül más opció nincs, tömegközlekedés nuku, a taxi a nagyobb távolságok miatt drága. Az albérletárak (összehasonlítva a drágább európai városokkal) nem vészesek.
2015. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad figyelmen kivul hagyni az ingatlan arakat sem.

Gondolom nem akarsz corporate rabszolga lenni egesz eletedben, az nagyon nyomaszto tud lenni. Alapvetoen csak azert jarni be a munkahelyedre, csokolgatni a fonokod feneket hogy nehogy elveszitsd a nehezen megszerzett jol fizeto allasodat. A fizetesed nagy resze ilyen helyeken mint California hiresebb reszei sajnos az ingatlan kolcson visszafizetesere, adora es credit kartyakra fog elmenni. Abba hamar belefasulnal es kiabrandulnal.

Probalj meg a realtor.com oldalain kulonbozo allamokban, varosokban szamodra megfelelo hazakat talalni, hasonlitsd ossze azokat.

Ami pl. San Franciscoban vagy a kornyeken 1 millio dollar az mashol pl. egy floridai kisvarosban 80 ezerertol is olcsobban megkaphato.

2015. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Angliaban vallakozni válasza:
Hat Budapesthez hasolnloan sok a hajlektalan sajnos LA-ben is. Nagyok a tarsadalmi kulonbsegek, ahoz hogy ott szep hazad es kerted legyen egy jo (tehat biztonsagos) kornyeken sok penz kell es a legtobb "jomodu" Amerkai ezt mind hittelel teszi. Egy jobb kornyeken egy lakast mar 1500USD lehet berelni, ehhez hozza jonnek a billek 500-1000USD ha beleszamoljuk az egeszsegugyi biztositast, plusz kolto penz, tehat szerintem min 3000-4000USD havonta. A tavolsagok nagyon nagyok, auto nelkul nem tudsz letezni es kelet LA nem csillogo hanem kifejezetten veszelyes, sokkal durvabb mint Budapest legrosszabb kornyeke. Nekem tetszik, de nem elnek ott cask max telen par honapot a napsutes miatt. Kultura, regi epuletek stb na ez mind nincs Los Angelesben. Viszont angol mellett jo ha ertesz spanyolul...
2015. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én még nem voltam, de egy könyvet írok, ami ott játszódik, így alaposan körülnéztem a neten. Neked is ezt tanácsolom! Azt tudom mondani, hogy meglehetősen drága, de a tengerpart meg minden engem is csábít :)
2015. okt. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!