Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Telefonálás USA-ban?

Telefonálás USA-ban?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés de a mobilomat magyar SIM-mel (Vodafone) tudom kint használni? Netezni, ottani ismerősöket felhívni. Vagy kint vegyek külön erre a célra egy ottani szolgáltatótól SIM-et?

2016. jan. 9. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Azert gratulalok ehhez a felveteshez egyaltalan. Hivni tudsz valoszinuleg valami horribilis percdijert, netezni szinten valami horribilis arert. De sokkal egyszerubb ha befaradsz egy ottani telefonszolgaltatohoz, es kersz egy simet meg egy giga netet ezredannyiert.
2016. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1: Nem kérdez hülyét, mert valahol olvastam, hogy nem mindenfajta mobil működik az USA-ban, attól függ, hogy mit támogat a készülék.

Én is amúgy fel akartam tenni hasonló kérdést. Bár engem csak annyiból érdekelne, hogy ha esetleg elmegyek egy este bulizni valahova New Yorkban, és nem fűlik a fogam az éjszakai metrózásra-buszozásra a szálláshelyig, akkor tudok-e hívni egy taxit. Netezésre nyilván jók lesznek a wi-fik, amiket elkapok.

2016. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szabina555 ***** válasza:

magyar simről tényleg baromi drága lesz a hívás, sms, net. vagy veszel kint egy prepaid telót, amiért egész olcsón tudsz hívni, netezni, vagy a hívást hanyagolod, és wifizel, ami sok helyen van. vagy van a NeoPhone kártya, itthon a postán tudod megvenni, azzal meg kb. 25 ft-os percdíjért tudsz telefonálni kintről itthonra.


taxit nem kell telefonról hívni, kimész az utcára és 100 autó fog elmenni melletted egy perc alatt, egyet leintesz és kész

2016. jan. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En a dragasagra gondoltam, ha egyaltalan mukodni fog odakint a telefonja. De mondom ha valaki vegiggondolja akkor ne akarjon mar az usaban magyar simmel telefonalni mikor meg az unioban is dragabban meg a kozeli orszagokban.
2016. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire segít a válaszom, én 3 hónapot töltöttem kint az USA-ban és egyszer sem volt szükségem arra, hogy konkrét hívást indítsak. Akikkel a kapcsolatot tartottam idehaza mind rendelkeztek skype-al/viberrel. Ha viszont mindenképp szeretnél sim kártyát, akkor vegyél ott, a magyar sim kártyádra horribilis roaming díjakat számolnak fel, azt teljesen el kell felejteni. :)
2016. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, az fontos, ha kártyafüggetlen a telefonod, akkor kint megvett sim is jó lesz bele, de ha nem, akkor egy "eldobható" telefont is kell venned.
2016. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem simán működött USA-ban a magyar Vodafone-on kártyám, de használni nincs értelme. Hívásfogadás kb 500 Ft/perc, hívásindítás mégtöbb, sms küldés is ha jól emlékszem 200 Ft fölött van.
2016. jan. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

T-mobilet tudtuk használni, 500+ percdíj.

Netet is egyszer bekapcsoltam, egy 10 perc alatt lement vagy 3-4ezer forintom.

De nagyon sok helyen van wifi (gondolom nem csak New Yorkban :) ).

2016. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ha a telefonod kártyafüggetlen és tudja az USA-beli frekvenciákat (az újabb, jobb okostelefonok általában már igen), akkor vehetsz ottani prepaid SIM kártyát.

Szolgáltatók ilyen célra pl.:

[link] (ha csak neteznél, van napi csomag)

[link] (ha telefonálnál haza is)

2016. jan. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Még egy jó tanács: ha veszel kinn SIM kártyát, lehetőleg ne a reptéren vegyed, ott kb. 30%-kal drágább.
2016. jan. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!