Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Magyar állampolgár érvényes...

Magyar állampolgár érvényes EU-s jogsival vezetheti kint az amerikai ismerősének az autóját?

Figyelt kérdés

Olyasmit olvastam hogy ott az autóbiztosítás személyre szóló ezért csak az vezetheti az autót aki ezt a biztosítást megkötötte.

Igaz ez?


2016. febr. 6. 11:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azt mesélték hogy nem állítanak meg ok nélkül, kivétel ha pl keresnek valakit akinek pl hasonló kocsija van mint neked. Ha megállítanak akkor tuti vmi hülyeséget csináltál. - ez igy van, ha megallitanak tutti vmit elqrtal, egy stop tabla, egy piros, vagy lattak a kezedben a telefont, stb. De ha gyanus vagy nekik, akkor is megallitanak valamilyen mondvacsinalt uruggyel, de engem a 10 ev alatt levezetett tobb100 ezer kilometer alatt egyszer sem allitottak meg mondvacsinalt uggyel, mindig valami rosszat csinaltam es azert.


Az en biztositasom olyan, hogy ha barkinek odaadom a kocsimat es az balesetet csinal (vagy szenved) ugyanugy van fedezve, mintha en vezetnem a kocsit, akkor is ha en nem ulok az autoban.


Az ismerosod kerdezze meg a sajat biztijet, hogy naluk mi a szabaly.

2016. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
EU jogsi szerintem oda nem jó. Okmányirodába kérjél EU-n kivűl használható nemzetközi jogsit.
2016. júl. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Vezettem kint, bár csak 10-20 mérföldet de rendőrt alig láttam. Lehet hogy csak nekem tűnik úgy de mintha a Magyar utakon több rendőr lenne.
2016. júl. 16. 13:07
 14/14 anonim ***** válasza:

Jól láttad valóban több a rendőr itthon mint odakinnt.Ennek többek között az az oka hogy magyarországon nincs munkalehetőség ezért itt mindenkit boldog-boldogtalant bedugnak rendőrnek hogy legyen munkája.Ezt itt nálunk a "korrupció fellegvárában" meg lehet tenni.

Az USA területén valószínűleg nem nagyon kötnek bele az EU-s jogsiba,(szerintem még az EU-rendszámba se)de ha meg akarod magad nyugtatni csináltass egy ilyet:


[link]


Amerikai-nemzetközi jogosítványnak hívják.

Ha igazoltatásnál egy ilyet mutatsz a rendőrnek(az eu-jogsid helyett) ezt náluk törvényes hivatalos belföldi jogositványnak minősül.Ezt a hajtásit minden államban ismerik és el is fogadják.

Autóvásárlás is megoldható csak szerezned kell hozzá egy munkáltatói igazolást.CASCO-t is köthetsz vele.

2016. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!