Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Florida vagy California a...

Florida vagy California a jobb hely szerintetek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 00:25
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
55%
Szerintem California.Rengeteg gyönyörű hely van,sok lehetőség és izgalmas.Tiszta rendezett,az emberek vigyáznak a környezetre és saját maguk egészségére (tapasztalatból mondom,voltam ott).Florida is nagyon jó,bár pl.Miami is homokon van,szóval ha a tengerszint kicsit megemelkedne (vagy valami természeti katasztrófa lenne) akkor a városnak annyi.Remélem tudtam segíteni.:)
2016. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%
Florida tele van kubai migránsokkal, lassan több van belőlük, mint az angol nyelvűekből. Kalifornia meg tele van homárokkal, mint Los Angeles és San Francisco.
2016. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
0%

"Kalifornia meg tele van homárokkal, mint Los Angeles és San Francisco."



őőőő lehet én tudom rosszul, de szerintem KALIFORNIA EGY ÁLLAM és Los Angeles a főváros, San Francisco meg a legnépesebb városa. :D :D

2016. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%
őőőő, mindent rosszul tudsz. Kalifornia az USA egyik tagállama, ahogy Florida is, és még 48 másik állam. Ez az 50 állam alkotja együtt az Egyesült Államokat. Kalifornia fővárosa Sacramento. Los Angeles sokkal népesebb, mint San Francisco, L. A. New York után a második legnépesebb amerikai város. Arányait tekintve ebben a két nagyvárosban él a legtöbb homár, a lakosság 10-12 %-a. Szóval, mielőtt hülyeségeket írsz, előbb nézz utána a dolgoknak, ott a Wikipédia és a Google.
2016. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nehany erdekesseg az eghajlaton es a domborzaton kivul:

Floridaban az ingatlan arak joval alacsonyabbak

Kaliforniaban engedekenyebbek a marihuana torvenyek

Floridaban nincs allami jovedelem ado

Kaliforniaban gyakoriak a foldrengesek es nehez azokat elore jelezni

Floridaban gyakoriak a hurrikanok viszont konnyu azokra felkeszulni

Kaliforniaban valtozatosabb a kornyezet (hegysegek, siksagok) es az eghajlat is (eszakon hidegebb, delen melegebb)

Florida tobbnyire sik videk, de vannak a dunantuli dombsagra emlekezteto kornyekek.

Kaliforniaban modernebb gondolkodasuak a lakosok mint Floridaban, viszont mind a ket helyen egyre inkabb a spanyol nyelvu lakossag es leszarmazottai.

A jovedelmek magasabbak Kaliforniaban, jobb allasokat lehet kapni Floridaban, viszont a magasabb letfentartasi koltsegek ezt kiegyenlitik.

Kaliforniaban sok erdekes latnivalo van, Floridaban sok szorakoztato park szolgalja a turistakat. Mind a ket helyrol nagy hajokon lehet delebbi videkekre utazni, kulonosen Floridabol indul rengeteg ilyen.

Kaliforniahoz messzebb, Floridahoz kozelebb van az ohaza.

Kaliforniaban sokkal tobb hiresseggel lehet talalkozni, ott van a filmvilag kozpontja.

Florida csendesebb es sok helyen van termeszetvedelmi terulet szines allat es novenyvilaggal.

Szoval kinek melyik vonzo.

Ha van meg valami irjatok le.

2016. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ja igen:

Floridaban sokkal konnyebb csodot jelenteni. Meg lehet tartani a hazadat es az autod ertekenek egy reszet, mikozben a birosag leirja az osszes tobbi adossagodat.

Nehany eve meg Burt Reynolds is oda koltozott mielott bankruptcy-t jelentett.

2016. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem nagy vágyam Florida, de mégis California ami szerintem jobb, Florida sokkal dzsungelesebb mocsarasabb vidék, meg ott inkább trópusibb éghajlat van szúnyogok stb.
2016. márc. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Floridaban elek 30 eve. A mocsarral es szunyogokkal nincs problema (no see bugs viszont csipkednek szunyoghalo nelkul) Aprilis es Oktober kozott legkondit kell hasznalni a paratartalom miatt, sajnos szokszor tulzasba is veszik: kijossz egy 18 C fokos boltbol a 35 fokos melegbe es 100%-os paratartalomba, az bizony mellbe vag.
2016. márc. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
47%

2004-ben jártam Floridában, pár órányit vezetsz és az állam teljesen más arcát mutatja az egyik városban mint a másikban.

Tampa nagyon szép volt, a kisebb városokban mint St.Petersburgh, Clearwater az emberek kedvesek és kultúráltak voltak, a légkör nyugodt volt, Indian Rock Beach a késői szezonban nem volt zsúfolt (sőt). Miami egész más: Sok a kubai/latin-amerikai nem annyira jó fejek az emberek. Ha megállsz a piosnál még akkor is ledudálnak akkora a pörgés néha. A városban a szép Art Deco-s épületek és a Győzike ízlésével vetekedő giccsek váltják egymást (little Havannát most nem sorolom). Egy barátomon mindig mosolyogtam amikor jött az összeesküvés elméletével, hogy "a melegeket és a romákat a zsdók tolják maguk előtt..." Aztán Miamiban mást sem láttam, csak Zs. hangzású bankokat, melegeket, meg olyan viselkedésű csak jobbmódú szineseket mint nálunk a romák...

2016. márc. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Szerintem California!

Rengeteg a nagyváros, sok a szép hegy és jó az időjárás is szuper lehet! Én biztos elmennék oda ha nem félnék a repüléstől.

2016. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!