Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadába készülök. Informaciok?

Kanadába készülök. Informaciok?

Figyelt kérdés
sziasztok! 20-21 eves par vagyunk. Edesapam reven felig Canadai vagyok. viszont itt szulettem Budapesten es megnem voltam azota Canadaban.Apam eltunt par eve ra nemtudok szamitani. kiszeretnenk koltozni a parommal, es kerdeseim lennenek. Canadaikent kezelnenenk vagy bevandorlo? az utlevelem Canadai minden mas magyar, kint a tobbit eltudom intezni? mire szamitsak? volt aki hazajott valamiert? indulo tokenk van egy kisebb lakas ara... viszont itthon mukormoskent dolgozom , kint ebbol nem nagyon elnek meg, kinaiak uraljak a szepsegipar reszt...Burnabyba mennenk elsokorben ( vancouverhez van kozel ) elore is koszonok minden segitseget. kerem normalisak irjanak. remelem nem hagytam ki semmit.szep napot!

2016. aug. 4. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagynéném 2 unoka testvéremmel ment ki .Ő ingatlan ügynöknek ált anno 25 evvel ezelőtt .Az bevált neki többször volt toplistas .En 97 Ben egy evet laktam náluk majd hazajöttem Calgary bán amúgy nem tudom mit tudnék ennyi év utan en segíteni de ha valamit tok akko kérdezz meg nyugodtan.
2016. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

> az utlevelem Canadai ... kint a tobbit eltudom intezni?


Hát gondolom alapvetően SIN -re gondolsz itt , más elintézni való nincsen. Ha kaptál útlevelet, akkor van valamilyen bizonyítékod, hogy kanadai vagy, remélhetően ez egy Certificate of Canadian Citizenship. Ha nincs ilyened (akkor viszont hogy lett útleveled?) a CIC kiállít neked másikat, de kb. fél év. Addig nincs SIN és SIN nélkül nem tudsz dolgozni.


> Canadaikent kezelnenenk vagy bevandorlo?


Hát az a kérdés hogy ki az alanya a kérdésnek mert azt kihagytad... a CIC-t és az ESDC-t már fent tárgyaltam. A bankok inkább bevándorlónak fognak kezelni hiszen nincs credit history-d, nincs listája annak hogy hol laktál és dolgoztál. Ez ma már nem gond, én masszívan szívtam ezzel, ma már vannak kellemes starter package-ek. Egy kis lakás ára az mondjuk 100 000 CAD vagy még kevesebb, ez elég arra hogy bérelj egy lakást és akár egy évig is elélj belőle de hogy milyen állást találsz itt, arról fogalmam sincs.


Üdv Vancouverből.

2016. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! van certificatem :) , anélkül nem kapok utlevelet sem. irhatok privit?
2016. aug. 8. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!