Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Vancouver, toronto? Kanadába...

Vancouver, toronto? Kanadába költözök. Segítenél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom , sokat firtatott kérdés ez olvasgattam lejjebb de nem találtam hasonló szitut mint a miénk.Tehát. Kanadai - magyar állampolgár vagyok. kint nincs senkim sajnos így hozta az élet. párommal 3 éve élünk együtt és kimennénk. viszont őt hogyan vihetem ki úgy hogy dolgozni is tudjon? Műkörmös a szakmám , neki bróker. kint nem tudjuk ezzel hogy tudunk el helyezkedni. esetleg máshelyre is felvesznek dolgozni , nem a szakmánkon belül? pl.: eladónak? vagy ilyesmi. nem ügyvédnek mennék el a körmös szakmámmal. a másik kérdésem. nem tudunk dönteni. torontot ajánlják a be/ki vándorlóknak elsőkörben, de ugye én áll.polg. vagyok. Vancouver meg egyszerűen mese,nagyon vonz de félnék hogy nehezebben kapna ő (esetleg én ) állást. Előre is köszi minden választ.

2016. aug. 14. 15:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te kanadai állampolgár is vagy, így te minden nehézség nélkül kimehetsz. A párod viszont nem, csak akkor ha megfelel a követelményeknek.
2016. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

A párodnak hivatalosan kérnie kell a kitelepedési engedélyt a nagykövetségen. Az a folyamat akár 2 év is lehet.

A végzettségeket nem mind ismerik el. A szakmák még viszonylag könnyebben elismertethetőek, de neki pl ha diplomája van, akkor azt odakinn honosíttatni kell, és erre lehet, hogy pár félév tanulást is áldoznia kell majd, mert a különbözetet le fogják verni rajta!

Ezen kívül kell a két hivatalos nyelv egyike legalább, és legalább társalgási szinten. Amúgy ha kéri a letelepedést, akkor le fogják vizsgáztatni. Van orvosi vizsgálat is. Ezen kívül kell tőke, de arról nem tudok semmit, pontosan mennyi.


Tehát a gond itt az, hogy amit fentebb leírtam, az a párodnak kötelező, te persze rugalmas vagy, mehetsz, mikor kedved tartja. Ő nem.


A letelepedéssel kapcsolatban említesz két várost. Torontoban sok a magyar, és nekem is azt ajánlották letelepedésre, de nekem családom van Calgary-ban (jut eszembe, a párodnak te lehetsz a kezese!). Vancouver nem játszik, nem lehet letelepedni, már a kanadaiak is mind oda akarnak költözni az időjárás miatt, meg az életszínvonal miatt, és kvázi lehetetlen. Próbálkozzatok könnyebb helyen, és ha bedolgoztátok magatokat, akkor lehet helyezkedni.


Üdv: 30/N

(épp kanadai letelepedést intézek)

2016. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tunderek vagytok , köszönöm szépen! utolsó neked külön a részletesért. esetleg irhatok privátot? Mi is gondolkoztunk Calgary-n. tőke van bőven. köszi még egyszer!
2016. aug. 14. 17:38
 4/24 anonim ***** válasza:
Ha tudod igazolni hogy harom eve egyutt laktok akkor siman mehet veled.De ha gyorsan ossze hazasodtok az a leg egyszerubb.Vancouver-be siman lehet menni csak az ingatlan nagyon draga es nem akarnak a kanadaiak oda koltozni.En 28 eve elek Torontoba es nem nagyon hallottam hogy barki is oda akarna koltozni.Calgary-ba most nagyon lelassult a munka az alcsony olaj ar miatt.Ott az befolyasol mindent.Sokan jonnek torontoba onnan mert itt van a legtobb munka.A kormos munkat az azsiaiak uraljak nem a legjobb.Rengeteg lehetoseg van csak az angol menjen.
2016. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
köszi utolsó neked is a választ ! különsen ,hogy kifejtetted bővebben , szuper vagy ! a körmös-ázsiai dolgot én is hallottam , nem örülök neki ...vancouveriektől hallottam leginkább, persze mindenki máshogy éli meg , de gondoltam rákérdezek :) ment a zöldkéz köszi mindenkinek!
2016. aug. 16. 09:08
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, en voltam mar kint Kanadaban es a helyzet az, hogy se te, se a ferjed nem fog tudni elhelyezkedni! Oruljetek, ha megeltek ott! Mar azt nem ertem, hogy jott Kanada szoba? Ha voltal mar Kanadaban, lathatnad, hogy INDIABOL ERKEZO ORVOSOKAT NEM VESZIK FEL, nemhogy brokereket, mukormosoket, eladokat...igy bele se vagjatok, mert tenyleg csak elkeseredettseg lesz a vege! Kanada csak hianyszakmabelieket veszi fel, csak ugy lesz meg a pontszam! Bocsi a kicsit durva hangnem miatt, de mukormosbol, eladobol, brokerbol van huszmillio az orszagban. Te pedig add aldasodat, hogy egyaltalan sikerult allampolgarsaghoz jutnod, bar tenyleg nem tudom hogy sikerult mukormos szakmaval allampolgarsagot szerezni....
2016. aug. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
miért kötöd ennyire szakmához? .... Édesapám kanadai, és így.....és nem értelek, ha kanadai vagyok miért ne adnának munkát? elmehetek akárhova dolgozni a körmözésen kivül. Nagyon rossz helyenlehettél ,ha nem kaptál munkát kanadába, mert minden ismerősöm , plussz akiktől érdeklődtem forumokon kaptak munkát..
2016. aug. 21. 08:23
 8/24 anonim ***** válasza:
Gyerekek, higgadjatok, a pontrendszer az a skilled worker kivándorlás nekik www.cic.gc.ca/english/immigrate/sponsor/spouse.asp ez az út. Üdv: egy másik kanadai-magyar állampolgár Vancouverből.
2016. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Koszi utolso, tunder vagy, mar ki is toltottuk 1 hete , Csak elkuldesre es befizetesre var :) .
2016. aug. 22. 07:50
 10/24 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mit kell elküldeni és hová? És mit és mennyit kell fizetni? És ezzel csak elindul a folyamat, vagy ti már tartotok valahol a papírmunkával?
2016. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!