Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Így lehetek amerikai állampolgár?

Így lehetek amerikai állampolgár?

Figyelt kérdés
Korábbi kérdésemben megkérdeztem,hogy hogyan tudom amerikai állampolgár lenni.Itt azt szeretném megkérdezni,hogy jól gondolom-e,ahogy most leirom.21 éves koromban szeretnék majd menni,hogy nagykorúnak számitsak ott.Szóval úgy lehet hogy bemegyek a nagykövetségre,kérek ott egy éves vízumot(ha lehet ilyet)kiutazok az országba,majd elkezdek dolgozni egy cégnél.Szóval a cég biztosít nekem zöldkártyát?

2016. szept. 1. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Álomvilágban élsz :D

Vízumot nem fogsz csak úgy kapni. Turista vízumot kaphatsz fél évre de az se tuti. Ezzel viszont nem dolgozhatsz. Ha vmi cég alkalmaz akkor se leszel állampolgár hanem csak vízumot kapsz ami addig szól amíg a cég alkalmaz, utána irány haza.

2016. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha lehetne, miért ne csinálhatná ezt mindenki?
2016. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Mi olyant tudsz, amit egy amerikai nem? Miért érné meg a cégnek a macerát veled? Dolgozói vízumot csak úgy kaphatsz, ha van egy cég, aki intézi. Estával hivatalosan nem dolgozhatsz.
2016. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha ez így lenne, hány ember élne még itthon szerinted?


Kicsit ébredj fel, és nézz körül.

2016. szept. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hany eves vagy?


korabbi kerdesben?

Akkor tudhatnad, hogy az amerikai allampolgarsagot megelozi a zoldkartya, amit legalabb 3 vagy 5 evig kell birtokolni, hogy az ember jogosult legyen a polgarsagra


peldaul ferjhez mesz egy amerikaihoz, kervenyezitek a zoldkartyat, megkapod, itt elsz az USAban 3 evig, es utana mehetsz kervenyezni allampolgarsagot


peldaul dolgozol egy egyetemnek vmi kutatomunkaban, az egyetem elintezi neked a munkavizumot, aztan kesobb a zoldkartyat mert nagyon szeretnek es azt akarjak, hogy maradj orokre

ebben az esetben zoldkartyaskent nem 3 hanem 5 evet kell varnod, mire jogosult leszel, hogy polgarsagot kerj


de a zoldkartyasag es a polgarsag kozott annyi a kulonbseg, hogy lesz amerikai utleveled meg mehetsz szavazni es behivhatnak eskudtszeki tagnak.....higgy nekem, nem akarod, hogy behivjanak, ugyhogy nyugodtan leelheted az eleted zoldkartyaskent....


az USAba utazni pedig ESTAval lehet ami max 90 napos tartozkodast engedelyez es tilos dolgozni/tanulni


ha neked nem lehet ESTAd es vagy tovabb akarsz maradni mint 90 nap, akkor a kovetsegre kell menni vizumot kerni amit elbiralnak, meginterjuvolnak es vagy megadjak vagy nem


ha csak ugy bemesz a kovetsegre, hogy neked vizum kell, elzavarnak a pitchaba, hogy menjel haza kervenyezzel ESTAt

2016. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönom a motiváló válaszokat...mindenesetre mindent megteszek azért,hogy kijussak és lehetőleg ott éljek.
2016. szept. 1. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

menj ki babysitter-nek au pair-nek. De csakis kizárólagosan az amerikai nagykövetség oldalán található közvetítő cégen keresztül.Legyél 21 és 25 éves kor között, ha betöltöd a 26ot nem kaphatod meg a vízumot ehhez.(általában a családok,akiknél laksz,tanulói vízumban segítenek).


Ha ez megvan,tegyél érte, hogy elvetesd magad egy amerikai fószerrel és meg is van az állampolgárság :D

2016. szept. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!