Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan tudnék pár hétre...

Hogyan tudnék pár hétre hawaii-ra kiutazni?

Figyelt kérdés

Óriási vágyam kiutazni a hawaii szigetekre. 15 éves fiú vagyok..még gimnàziumba tanulok.

Imádok utazni...megismerni más országok kultúráját. Rengeteg mindent köszönhetek a szüleimnek,hisz miattuk kaptam vágyat az utazashoz.Arra gondoltam hogy érettségi után elutaznék 1-2 hónapra. Megtalaltam egy oldalt a workaway.info-t ami olyan hirdeteseket kinal hogy önkèntes munka cserében szallast biztositanak neked. Rengeteg organikus farm van hawaiion..stb Tehat csak a repjegyet kell megvenni meg annyi penzt vinni amennyit költeni akarsz.

Tudom,hogy ez nem egyről a kettőre megy...ESTA-t kell igényelni,utlevel...stb.

Én nem egy almodozo kisfiu vagyok nekem vannak celjaim az eletben ezert rengeteget tanulok az angollal minden nap tobb orat foglalkozok.Cèltudatos vagyok,addig csinalom a dolgokat amig nem sikerul. En nem az a mai tipikus tinedzser vagyok aki minden hetvegen bulizni jar.Rengeteg ember motival engem ...szeretnék majd külföldön élni és dolgozni a jövőben.

Szerintetek érdemes belevágnom ebbe?Milyen hátrányai lehetnek ennek?Köszönöm annak aki normalis valaszt ir. Milyen tapasztalatotok van az egyedül utazassal kapcaolatban?Természetesen 4 év alatt diákmunkával osszegyujtenem ennek az utnak a költségét...nem is tudnám elvárni a szuleimtől hogy ők finanszírozzak az en utazasomat.



2016. szept. 18. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Először is iszonyú sok pízmag kell hozzá, és nembiztos az sem hogy kapsz munkavállalói vízumot 15 évesen.
2016. szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy mondatomban sem talatam olyat hogy 15 evesen dolgozni akarok Amerikaban :D itthoni diakmunkaval teremtenem meg a keretet ra es par honapra kimennek erettsegi utan...hazajovok es elvegzem az egyetemet,utana meg a kulfoldi eletemet probalnam megvalositani.Es azt sem irtam hogy az USA-ban szeretnem leélni az életemet.
2016. szept. 18. 15:00
 3/11 A kérdező kommentje:

Szerintem önkéntes munka és munka kozott van kulonbseg...ebben nem vagyok biztos.

Vagy az onkentes munkahoz is kell munkavallaloi vizum?

2016. szept. 18. 15:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kell.
2016. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jó dolog, hogy vannak komoly céljaid.

Nem tudom, hogy merre jártál már, de hawaii szigetvilágot sokkalta hátrébb sorolnám a "megnézendők listáján".

2016. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor nehezebb mint gondoltam először.

Hawaii nem olyan mint a képeken/filmekben?

2016. szept. 18. 20:13
 7/11 A kérdező kommentje:
Rengeteg hawaii-al kapcsolatos youtube videót néztem és kb nem gondoltam volna hogy ilyen van egyaltalan. Mindenkeppen meg szeretnem latogatni egyszer az egyik szigetet...barmi aron.
2016. szept. 18. 20:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szép Hawaii, de rengeteg hasonlóan szép hely van még a világon.

Ezért írtam, hogy "jóval hátrébb sorolnám" egy képzeletbeli listán.

Abból a rengeteg pénzből meg, amit erre az egyetlen utazásra költenél, egy csomó más érdekességet/nevezetességet megnézhetnél, amik a fejlődésedet/világlátásodat szolgálhatnák.

(Írom ezt úgy, hogy a fél világot bejártam már, és van rálátásom a dolgokra.)

2016. szept. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én voltam Hawaii-n, nagyon faja, csapattuk a Mustang cabrio-val. :D Viszont a feleségem szerint, aki nálam jóval világlátottabb, kb annyira jó, mint a kanári szigetek, és nem olyan jó, mint a karib szigetek.


Én nem tudom, hogy diákként hogyan lehet kimenni, önkénteskedni biztosan nem mennék, bár én már túl öreg vagyok ahhoz, hogy ingyen dolgozzak. :D Viszont az biztos, hogy ESTAval nem lehet önkénteskedni sem, de nem is kell hozzá rendes munkavállalói vízum. Erre van bejáratott út.. B1 vagy J1 esetleg F1 attól függően, hogy milyen útvonalon akarsz kijutni. A véleményem az, hogy középsuli alatt erről álmodozni teljesen felesleges. Gyűjteni azt lehet rá, de dolgok annyira változnak, hogy nem lehet tudni, hogy milyen szabályok lesznek 3-5 év múlva. Várnék, míg itthon elkezded a felsőoktatást, és az egyik nyáron kimenni táborba személyzetnek. Sok ismerősöm csinálta ezt (mondjuk már elég régen). Így kapsz fizetést, és a munka után lesz lehetőséged (és pénzed) szétnézni.

2016. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokak!

Akkor először kozelebbi helyekben gondolkozok.

2016. szept. 19. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!