Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért akarnak ilyen sokan az...

Miért akarnak ilyen sokan az Egyesült Államokban élni?

Figyelt kérdés

Én nem szeretném az usát, ezért kérdeznélek titeket. Miért vállalnák/vállalják sokan az illegális életet, csak hogy ott éljenek? Mivel több mint Európa? Nem fikázni akarok, csak érdekel, hogy valaki kimegy takarítani, aztán veri a mellét, hogy ő ott él, és csak gonoszkodik honfitársával tipikus magyar mentalitással: "te úgyse jutsz ki". Különben meg lehet, hogy sokkal jobb élete lenne Európában. Jobb munka, emberibb körülmények és nem kell amiatt aggódni, mikor bukik le és tiltják ki.


De tegyük fel, hogy valaki legálisan költözik ki. Miért is olyan jó az USA?

Azért, mert más stílusban épülnek a házak?

Mivel több mint Európa?


Bárki bármikor lelőhet az utcán, a boltban, az iskolában. 14 éves gyerekek mészárolnak, mert bárki fegyverhez juthat. Lehet ócsárolni Magyarországot a cigányok miatt, de akkor már említsük meg az usában élő "niggákat" is.


Lehet jönni most az arab migránsokkal, akik az Eu-ba jönnek. De mióta is van Mexikóból és egyéb dél-amerikai országokból illegális migráció az Államokba?


A világon köztudottan elég sok ellensége van az Államoknak. A terrorcselekmények kockázata ugyanúgy fennáll, mint Franciaországban, vagy Németországban.


Most jöhetnék a szokásos monológ szöveggel, hogy "sok filmet néznek", meg azt gondolják, hogy "kolbászból van a kerítés", de mondom nem fikázok.


Csak véleményeket kérek, mivel is nyújt többet, mint Európa?

Azzal, hogy mosolyognak az emberek, és megkérdezik hogy vagy? Gondolod nincs más ország, ahol ugyanígy viselkednek? Vagy hogy komolyan érdekel egy idegen embert, hogy hogy vagy?


2016. szept. 30. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Amerika egy lehetőség, a lehetőségek hazája volt mindig is. Alacsony adók (áfa), olcsó üzemanyag, több államban legális fű, más munkamorál, más életvitel...fogyasztó társadalom. A többség hisz az új dolgokban és nem begyöpösödött szocreál képet vetít maga elé mint nálunk.

Én elhiszem USA ellenes vagy, de úgy vagy az hogy sosem jártál ott. Sehol a világban nincs olyan hogy kolbászból van a kerítés és minden jó. És a kérdésedre hogy mivel nyújt többet mint az EU, más szemléletet ad és más világképet. (Már jártam kint Denverben és Bostonban is rokonoknál.)

2016. szept. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Köszönöm a választ, szerintem ezek teljesen elfogadható indokok. De annyit árulj el, hogy miben is ad "más szemléletet és más világképet"? És igen, valóban nem jártak még ott, ezért is kérdezem, mert amit nap mint nap hall az ember az usáról, nem épp az odaköltözés jut róluk eszébe, sőt épp ellenkezőleg.
2016. szept. 30. 17:19
 3/7 A kérdező kommentje:
*jártam
2016. szept. 30. 17:20
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Olyannak nem lehet elmagyarázni a csokoládé ízét, aki még sosem is látott csokit közelről!
2016. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Én egy lány miatt akarok kimenni :)

Illegálisan nem lennék kint. Szép hely, modern, sok dolog logikusabb mint itthon. Ami itt luxus az ott alap. Pl minden házban van klíma. Télen nem gyújtanak be hanem a klíma fúj meleg levegőt. A benzin olcsó, az autók olcsók, jók a bérek,változatos az éghajlat és oda költözöl ahova akarsz.

Az embereket nem érdekli ha nem beszéled jól az angolt csak értsétek meg egymást.

2016. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

> jók a bérek


te se olvastál sokat a valós amerikai helyzetről, kedves barátom de még csak azt se amit itt fentebb linkeltem.

2016. okt. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" Télen nem gyújtanak be"


...és havat sem láttak még az USA-ban, csak fényképen.

2016. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!