Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ki lehet vinni legalább egy...

Ki lehet vinni legalább egy fél éves gyógyszeradagot Amerikába?

Figyelt kérdés
Több hónapra mennék és nekem egy betegségre szednem kell gyógyszert. Ki lehet egyáltalán vinni ennyi gyógyszer-adagot, nem köthetnek belém,ha átvilágítják a táskámat és meglátják. Azt is hihetik, hogy drogot csempészek. Az jobb lett volna,ha kint is kiválthatom, de nyilván a receptet ott nem fogadják el.
2010. ápr. 25. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak 3 hónapig lehetsz kinn legálisan,tudomásom szerint. Ha viszel ki gyógyszert,akkor az orvos adjon igazolást,hogy milyen gyógyszereket kell szedned,és mennyi a 3 hónapi adag. Akkor nem lesz semmi probléma belőle.
2010. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megfelelő vízummal sokkal tovább is maradhat, mint 3 hónap..
2010. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En a kontaktlencsevel voltam igy, mielott Amerikaba koltoztem. En se akartam tisztitoszerrel, szemcseppel, kontaktlencsevel egyutt menni - kb. egy evre elegendovel -, hanem miutan megerkeztem, elmentem egy ottani orvoshoz, aki segitett. Szerintem az esetedben is mukodhetne. Azt sajnos nem tudom, hogy mennyi adagot lehet felvinni a repulore:)
2010. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

konzulátuson kérdezd meg, milyen papírok szükségesek hozzá


de vannak olyan szerek, amik ott be vannak tiltva, ha orvosi igazolás nélkül viszed be el fogják szedni és még bajban is leszel...alapvetően, fél éves adag, nem olyan sok, hogy orvosi igazolással és megfelelő hosszúságú vízummal problémád legyen belőle

2010. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tenyleg attol fugg, hogy mirol van szo. En utaztam rengeteg fajdalomcsillapitotol kezdve mindennel. Sosem volt ebbol gond. Tedd a poggyaszba, ne a kezi taskadba. Egyertelmu, hogy a gyogyszer nem drog, csak vinni kell rola a papirt, hogy ezt szeded xy problemara, ha ez ilyen komoly. Amugy tenyleg nem maradhatsz 3 honapnal tovabb, szoval ha meg nem kertel vizumot, eloszor azt kell beszerezned. Meg annyit tennek hozza, hogy szerintem sokkal jobban jarnal, ha kijonnel es itt elmennel az orvoshoz. Lehet, hogy nem ua. a gyogyszer neve, de ugyanarra a betegsegre ugyanazt a hatoanyagut felirhatjak. Semmivel sem dragabbak a gyogyszerek, mint Mo-n.
2010. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia kedves előző!


Ha jól vettem ki, te kint élsz az Államokban. Mi tudatosan tervezzük a kitelepülést, így nagyon hasznos információ, hogy a gyógyszerek nem drágábbak, mint itthon. A kérdésem az lenne, hogy egy sima orvosi vizsgálat mennyibe kerül kb? Például rajtam van a nátha, vagy a hasmenés, vagy valami fertőzés és el kell mennem a "körzetihez" ?

2010. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia elozo! Nem lehet csak ugy elmenni az orvoshoz. Ha elmesz es nincs biztositasod, akkor bizony nagyon nagyon draga. Magyarorszagon is igy van ez azzal, akinek nincs TB-je. Attol fugg, hogy mirol van szo. Nekem el szokta kuldeni a biztosito, hogy mennyibe kerult x kezeles es egy sima fogtomes 30000 Ft lett volna biztositas nelkul, de minden orvosnak nagyon mas a tarifaja es ha van biztositasod, semmit sem kell fizetni.


Mikor kijossz, biztositast kell kotnod. Az USA-ban privat biztositotarsasagok vannak. Ha van biztositasod, az meg nem biztos, hogy azt jelenti, hogy barmit fedez. Ezert ha valaki megteheti, akar 2 fajta biztositast is kot, mert nem mindegyik fedez mindent es van olyan, hogyha kozbe jon egy baleset vagy valami nagyosszegu mutet, a biztosito nem akar fizetni, de ezt nagyon meg kell indokolnia, szoval alt. az ugyfel azert megkapja a penzt akkor is, ha a biztosito huzza a szajat. Mikor meg van a biztositasod, akkor elmesz az orvosodhoz ('korzetihez'), aki tovabb utalhat szakorvoshoz epp, mint Magyarorszagon. Ha van teljeskoru biztositasod, semmit sem kell fizetned egyik orvosnak sem. Termeszetesen halapenz sincs, furcsan neznenek, ha ilyet ajanlana az ember.


A korhazak nagyon korszeruek, tisztak, jol felszereltek, de gyakran elofordul, hogy sokat kell varni az idopontokra. Attol fugg, hogy epp milyen szakteruletrol van szo, de van olyan, hogy csak 3 het mulva tud fogadni a sima korzeti orvos. Az USA hatalmas, minden orvosnak mas a tarifaja, tehat pontos arat nem tudok mondani, de annyit igen, hogy biztositas nelkul nem lehet itt elni. A biztositasok arai pedig egyenenkent valtozoak, nagyon elteroek lehetnek szemelytol es biztositotol fuggoen. Kb. olyan, mint amikor az autora kotsz biztositast. Ha az egeszsegi allapotod eleve nem jo, akkor tobbet kell fizetned, ahogy annak is tobb biztositast kell fizetnie, aki mar okozott autobalesetet.

2010. ápr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, hogy kötök itthon egy K&H utasbiztosítás bérletet, illetve kint egy betegbiztit. De így lehet, hogy inkább kint kettőt. Megkérdezhetem, hogy te mennyit fizetsz havonta? (csak hogy legyen viszonyítási alapom)
2010. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem az eleg, ha itt kotsz egy jot. Blue Cross, Blue Shieldet probald meg esetleg es azonnal erdemes ezt intezni, mert ki tudja, hogy mi tortenhet. Utasbiztositas addig jo fedezetnek. Az en adataim nem reprezentativak, mert a csaladunknak a ferjem munkajabol kifolyolag ingyen van az eu, vagyis automatikusan biztositott vagyok, csak a fogaszatert kell fizetnem egy kedvezmenyes, csokkentett dijat, ami 20 dollar havonta. A rokonaim haromtagu csaladra fizetnek osszesen evi 900 dollart plusz fejenkent havi 80 dollart a fogaszatra, de talan nekik is van egy pici kedvezmenyuk a munkajukbol kifolyolag, szoval nagyon nehez konkretumot mondani. Tenyleg mindenkinek nagyon mas, mert vannak kulon csomagok, hogy x dolgot fedez, mig mast az a kategoria mar nem. Sokan voltak ugy magyarok is, hogy "fiatal vagyok, ugysem leszek beteg, minek fizessek?", aztan azota anyagilag tonkrementek, mert nem volt biztositasuk. Sosem lehet tudni, hogy az emberrel mi tortenhet. Mikor koltoznetek ki? Milyen vizumot keszultok szerezni?
2010. ápr. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát a számát nem tudom, de a párom eü dolgozó lesz, idősgondozóként fog ugyanis dolgozni. Mi szeretnénk minél hamarabb, de max egy év múlva. Sok mindentől függ, nem akarunk adósságot hagyni magunk mögött, papírok, stb-stb..
2010. ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!