Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Igaz, hogy Amerikában könnyebb...

Igaz, hogy Amerikában könnyebb megélni?

Figyelt kérdés
Tudom, rengeteg dologtól függ, de úgy nagyjából könnyebb dolga van ott annak akinek rendes munkahelye van?

2017. jan. 18. 20:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
46%
Igaz.
2017. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
igaz mert ott kolbaszbol van a kerites, ha megehezel csak letorsz wgy darabot es megvan az ebeded
2017. jan. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Igaz. De ez a Nyugat európai országokra is igaz.

Kolbász kerítést azért nem sok helyen látsz, de azt tudni illik, hogy még egy takarítói fizetésből is fent lehet tartani egy lakást.

A minimálbérből meg lehet lenni. Legalábbis sokkal jobban mint Magyarországon.

2017. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. jan. 18. 21:30
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért én rendszeresen látok minden hónap elején a posta előtt kilométeres sort, mert várnak a segélyre.

New Yorkban ez nem meglepő, legalábbis én már nem lepődöm meg, ahogy a sok hajléktalan jelenlétét is egyre természetesebbnek tartom.. Nahát.. hogy ilyen is létezik? Igen..

2017. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Àtlagban igen. Viszont nagyon nagy a szakadèk a szegènyek ès gazdagok között. Viszont egy rendes szakmàval, ha nem fèlsz a munkàtòl, akkor szèpen meg lehet èlni, igen.
2017. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A szomszédom anyukája illegálisan van kint 10 éve. Vagy babyszitterkedik, vagy időseket ápol, heti 6-700 dollárért. Hétközben ott lakik, ahol dolgozik, és a fizetésen felül kaját is kap, hét végén pedig a saját bútoraival berendezett szoba-konyhás lakásában van, amit 500 dollárért bérel. Minden hónapban legalább egy heti fizetését hazaküldi a lányának. De ott kint sem nyomorog.
2017. jan. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 davidusimusu válasza:
90%
A válasz a kérdésedre igen. Sokan nem hiszik el mert mindenki csak másra hallgat, illetve a szóbeszédre.Igen nincs kolbászból a kerítés de ha a munka nem büdös a számodra akkor sokkal jobban fogsz élni kint mint Magyarországon. Igen van ami drágább kint és van ami olcsóbb. Nyilván a műszaki cikkeket és hasonlóakat bármiféle gyűjtögetés nélkül meg lehet vásárolni. Példa : Számoljunk az előttem lévő hozzászólásban lévő heti/$600-700-al. Az már egy hónapra majdnem $3000 és még csak nem is nehéz munka amit még jobban megfizetnek.(autómosásért valahol akár $500-at is elkérnek. És bizony egy nap nem egy autó van :) ). Nyilván vannak kiadások, de most azt tegyük félre. Tehát a példa kedvéért egy komolyabb Macbook kb $2000-2500 amit akár már 1 havi fizetésből meg is tudnál venni.Itthon egy ugyan ilyen árban lévő Macbookra sok-sok hónapot kellene gyűjtögetni és még csak nem ettél! Na ez a nem mindegy. De ez csak egy példa volt. Nem azt mondom, hogy 1 év alatt házat, autót fogsz venni, de nem mindegy, hogy megvan mindened amit csak szeretnél, utazgatsz, étteremben eszel,boldog vagy,mindent megadhatsz a szeretteidnek, gyereknek, stb stb, vagy pedig itthon fél évet gyűjtesz 1 dologra, vagy 1 évben egyszer mész el nyaralni, vagy még el sem mész mert a fizetésed nagy részét csak a lakás viszi el... Nem tudom mennyi idős vagy, de ha szeretnél kint élni mielőbb szerezz meg egy olyan szakmát amivel meg tudod állni a helyed és keresett is.
2017. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
94%

[link]


[link]


-ilyen, vagy ehhez hasonló térképeket nézegess, és meg fogod érteni :)


-ez nem minimálbér, hanem átlag, vagyis nagy a szórás


sehol sincs kolbászból a kerítés, de ha egy magasabb megélhetésű országban élsz, nemzetközi szinten többet fog érni a megkeresett pénzed


pl tegyük fel kimész németországba, keresel 2000 eurót, élsz, spórolsz, szerencsés vagy és félrerakod a kereseted 20%-át, 400 eurót - talán kijön belőle egy hét nyaralás Adrián. ugyanezt mondjuk Ukrajnában ahol kapsz havi 200eurónak megfelelő hrivnyát, itt is szerencsés vagy, és 20%-ot félreraksz, mit tudsz vele kezdeni?

2017. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 19. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!