Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miami repterén szállok át és...

Miami repterén szállok át és 8 órás transzferem van. Érdemes kimenni, szétnézni egy kicsit, lenne rá elég idő?

Figyelt kérdés

Elsősorban Miami Beach érdekelne. Pontosan 8 óra 20 perc az idő az érkezés és a következő gépem indulása között.


A feladott poggyászt becsekkolom végig, így azt nem veszem fel, a kézipoggyászhoz meg láttam a reptér honlapján, hogy van csomagmegőrző, ott letenném.

Szerintetek érdemes kimenni? Mennyi időm lenne, hogy biztonságban visszaérjek a csatlakozásra?


Azon is gondolkodok, hogy autót béreljek, vagy taxival menjek. Nézem pl. Alamo oldalát, ennyi időre 35 USD lenne egy kisebb autó, a taxi viszont duplája az oda-vissza útra Miami Beach-ig. Viszont a bérléssel elvesztegethetek egy csomó értékes időt, bajlódnom kell a parkolással, stb, a taxi meg villámgyors.


Ti mit ajánlotok, minden tanácsot szívesen fogadok! :)



2017. máj. 18. 12:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

ma 18:53 - folytatom:

Mivel nem vagy helyi, nincs auto biztositasod, ami viszont kotelezo.

A kereso oldalak nem szoktak mutatni a biztositas arat, csak mutatnak valami olcso kocsit, de ezekre mindig rajon a 9-12 dollaros biztositasi dij. Vagyis az az auto mindjart nem 35 hanem $46.

Ha meg eletedben nem vezettel az USAban, foleg repterek kornyeken, akkor lehet hogy nem itt kellene elkezdeni. Semmi gond, kerhetsz navit a kolcsonzotol, extra $9.

Miamiban sok helyen utdijat kell fizetni, es a kolcsonzo tovabbi $$-ert fog neked eladni "palya matricat". Ez szinten nincs benne a 35 dollaros "akcioban". (az utdij dolog nem kivansagmusor, vagy kifizeted vagy nem adjak oda a kocsit, vagy ha oda is adjak kesobb sulyos osszegeket terhelnek a kartyadra, amikor belefutsz egy szamodra "lathatatlan" fizetos utszakaszba, ahol raadasul nem is lehet KP-vel kifizetni az utdijat...


En nem akarlak lebeszelni, csak tajekoztatni a lehetosegeidrol!

2017. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#9:


De, idefelé is Miamiban szálltam át!

Az OK, hogy nemzetközi átszállásnál is kell az ESTA és át kell menni az immigration-ön, de az kontrétan NEM IGAZ, hogy a csomag nem mehet végig! Nem kellett felvenni a feladott csomagom, a British Airways-nek erre külön címkéje is van, amit rárakott a csomagomra a check-ines.


Lehet, hogy régebben más volt a szabály, egy héttel ezelőtt már így működött a dolog, ez van.


Taxi ártáblákat már néztem, a taxi fix díjas, MIA reptérről Miami Beach-re órától függetlenül 35,00 USD-ért visznek el oda és vissza is! Ezt Tripadvisor-os fórumokon is olvastam és hivatalos taxi honlapon is fent van.

2017. máj. 18. 19:05
 13/18 anonim ***** válasza:
Most voltam Miamiban,az autóbérlest nem ajánlom, legalább 45 perc mire fel tudod venni a kocsit. Az Alamo-nál béreltünk, hatalmas sor van az ügyintézésnél, amíg megkapod a papírokat és utána még el kell menni felvenni az autót. Az autóbérlés nem közvetlenül a reptéren van, hanem át kell menni a MIA mover vasúttal. Miami Beachen pedig nem túl egyszerű a parkolás sem.Úgyhogy inkabb taxi vagy tömegközlekedés....Nekünk egyébként a reptérről kijutas kb.10 perc volt, nem kérdezgettek semmit. Visszafelé viszont a boztonsagi ellenőrzés kaotikus,hatalmas sorok voltak.
2017. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#13: Köszi az infót!

Kb. mennyi idő volt visszafelé a biztonsági ellenőrzés? Több volt egy óránál?

2017. máj. 18. 20:43
 15/18 anonim válasza:

1. Azt se mindegy hogy Internatianal vagy Fort Lauderdale, bár gondolom International.

2. Az se mindegy, hogy melyik időszakról van szó. Nekem volt màr olyan, hogy több, mint 3 óra volt az út a reptérre a délutáni csúcsidő miatt teljesen bedugultak az utak.

3. Ha mégis a kimenetel mellett döntesz (ESTA mindenképp kell!), ajánlom az Ubert. Rengetegen használják. Kb. 100 méterenként van egy Uber-sofőr az utakon és egész jó árakon fuvaroznak. Kb. negyed annyiba kerül, mint a taxi.

2017. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15:

A reptér MIA.

Az időszak sajna pont péntek délután, 11 és 19 óra között. Az nagyon durva?

A három órás út honnan volt, Miami Beach-ről is lehet annyi extrém esetben?

2017. máj. 22. 03:23
 17/18 anonim válasza:
Hát a péntek délután szerintem mindenhol a legbedugultabb időszak. Én nem merném bevállalni, az tuti. A belvárosból a reptér volt 3 óra, ami nincs messze Miami Beach-től
2017. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm még egyszer mindenkinek a tippeket!


Összejött a dolog sikeresen, bő három órát tudtam eltölteni Miami Beachen! :) Nagyon nagy élmény volt! :)


Az Uber-es tippet külön köszönöm, azzal mentem. Odafelé 25 perc volt az út, visszafelé 15:50-kor indultam a Lincoln Road mellől és 55 perc alatt a MIA reptéren voltunk péntek délután. Szóval bőven volt időm, nem kellett kapkodni.


A SOK KÉTELKEDŐNEK ÜZENEM: Igenis végig csekkolták a feladott bőröndömet, nem kellett felvennem Miamiban! Port of Spain-ben amikor becsekkoltam, az American Airlines ügynöke itt is egy szép nagy piros cetlit biggyesztett a csomagra, ezen is rajta volt nagy betűkkel, hogy "ITI Dont't restore in the US" és Budapestig csekkolta.


Szóval aki továbbra is köti az ebet a karóhoz, hogy ez US reptéren képtelenség, az vagy nem volt még soha nemzetközi transzferben ott, vagy régen volt és azóta már változtak a szabályok. :)

2017. máj. 28. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!