Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Úgy meg lehet kapni a zöld...

Úgy meg lehet kapni a zöld kártyát, hogy valaki illegálisan élt Amerikában, hazamegy de utána összeházasodik egy amerikai állampolgárral?

Figyelt kérdés
Ez így tudom nem tűnik logikusnak,de nem megyek részletekbe. Tehát ha valaki így összeházasodik egy amerika állampolgárral úgy mondjuk,hogy az illető eljön Magyarországra házasodni, akkor kb. 2 évet kellene várni a zöld kártyára,ugye? Tehát addig nem is mehetne ki a már illegális 2 évig legalább, nem élhetnek együtt csak idehaza? Remélem érthető.

2017. jún. 1. 19:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 2. 16:38
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

miert adod fel ilyen gyorsan? hiszen meg nincs veszve semmi sem!!


Nem azt irtuk, hogy nem lehet, hanem azt, hogy nagyon bonyesz, de konyorgom, azert mert mi azt irjuk hogy bonyolult es sok utanajarast igenyel, akkor mar le is mondasz rola?


USCIS dot gov oldalon rakeresel a green card-ra es gondolom angol megy, elolvasol mindent ami a green card through family resznel van, ez vonatkozik ratok, ugyanis ha az amerikai parod felesegul vesz, akkor te family vagy es US citizen applying for green card for spouse kategoriaban lesztek

annyi nalatok a nehezites, hogy ezt bizony otthonrol kell intezni, ami hosszadalmasabb (dragabb is) de egyaltalan NEM lehetetlen

nem te leszel az elso aki igy szerzett zoldkartyat

az meg ne erdekeljen hogy tultartozkodtal, az nem kizaro ok a zoldre

2017. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
attól mert bonyolult, ne add fel. nekünk sem volt egyszerű a párommal, de túljutottunk rajta. Én még illegális sem voltam, mégsem könnyű, de ha itt akarsz élni, el kell viselned dolgokat.
2017. jún. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Dehogyis nem adom fel, bár tudom úgy tűnt. Megteszem amit lehet. Köszönöm. :)
2017. jún. 2. 20:09
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

Bizony nem egy leanyalom ha valaki betegseggel kuszkodik az USA-ban. Az Obamacare valamit segit, de a republikanusok azt is meg akarjak szuntetni, de nem tudnak semmit helyette ajanlani, na meg nem is akarnak. Ezek a gerinctelen politikusok fel vannak haborodva amikor az egyik tarsuk azt javasolta hogy adjanak minden embernek olyan egeszsegugyi ellatast amilyet az osszes politikus hivatalbol kap.

Igy aztan marad majd a biztositas nelkuli elet es ugyan egy korhaz ellat annyira hogy fel ne dobd a talpad, mert legalabb annyit a torveny biztosit emberi jogkent, de utana nem ritka hogy masfel nap korhazi tartozkodas utan kikuldenek egy 48 ezer dollaros szamlat. Velunk is ezt tortent nehany evvel ezelott. Azota van Obamacare ami "csak" 1400 dollarba kerul havonta es arra jo hogy ketszer egy evben elmehetunk a korzeti orvoshoz ingyen, minden masert valamennyit fizetni kell, egeszen addig amig a 14 ezer dollaros onreszt el nem erjuk evente. Aztan ujra kezdodik az egesz.

Szoval az USA-ba csak fiatal, makk egeszsegesek probaljanak es almodozzanak letelepedni mert egyebkent a gatyajukat ilyen dolgokra kolthetik majd.

Kozismert dolog hogy az amerikaiak rendkivul ostobak, ez nem titok, minden europai igazolhatja aki elt itt. Egyebkent rovidesen a szinesek lesznek itt uralmon, mert egy feketenek 9 kolyke van mikozben egy feher csak 1-2 gyereket engedhet meg maganak.

2017. jún. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen,sajnos igaz amiket írsz és ez nagyon megváltoztatta a döntésemet abban,hogy ne maradjak. Többször voltam kórházban, már nem is tudom mennyi számlát kaptam. Valamit sikerült elintézni hogy ne kelljen kifizetni rengeteg utánajárással,de a legtöbbet nyilván nem lehet megoldani. Social number nélkül meg nem is vállalhatok hivatalosan munkát, tehát nem tudnék magasan fizetett pozícióban dolgozni. Szerettem volna nővér lenni ott,de ezt nem tudtam megtenni. Szóval igen, a kapitalizmus árnyoldala.
2017. jún. 7. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!