Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyha megismerkedem egy...

Hogyha megismerkedem egy amerikai lánnyal és elveszem, utána amikor pár év múlva megvan a zöldkártya és ha elválok akkor a zöldkártya megmarad?

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
2 évig csak feltételes zk-t kapsz, ha közben elválsz, bukod a zöldkártyád! 2 év után válsz el, skkor nincs gond.
2013. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Eszter858585 ***** válasza:
44%
Nem egeszen igy van, a 2 eves "felteteles" zoldkartyaval is el lehet valni, amennyiben az illeto bizonyitani tudja, hogy a hazassag valodi volt, nem a zoldkartya megszerzeseert tortent, akkor kaphat "vegleges" (10 evre szolo) zoldkartyat.
2013. dec. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
10év? Én úgy olvastam, hogy az végleges.
2013. dec. 2. 06:56
 4/10 anonim ***** válasza:
10 évre kapod a végleges zöldkártyát, ami valóban végleges, mert ha nem akarsz amerikai állampolgárságot, akkor a zöldkártyát 10 évente meg kell újítani. (küldenek új kártyát)
2013. dec. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. dec. 2. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Eszter858585 válasza:

a 2 eves "felteteles" zoldkartyaval is el lehet valni...


En ugy tudom, hogy a hazassag altal szerzett zoldkartya azert felteteles, mert a feltetele a hazassag.

Hazassag utan az ember kap egy felteteles zoldkartyat, ami 2 evre szol. A masodik ev lejarata elott be kell adni egy ujabb koteg papirt, igazolni hogy a "feltetel" (ami ugye a hazassag) meg megvan es mukodik (kozos fotok, kozos adobevallas stb). A hivatal ezutan a "feltetelt" leveszi a zoldkartyarol es kiadjak a vegleges zoldkartyat az illetonek. (10 evig jo a kartya, 10 ev utan ujitani kell, de csak ugy mint pl. egy szemelyit vagy utlevelet is ujitunk, hisz oregszunk...)


Amikor a vegleges zoldkartyat az illeto megkapja, rohanhat a birosagra elvalni.

Aki felteteles zoldkartyaval elvalik az szerintem bukja a zoldkartyajat, de ha Eszter te tudsz valamit amit mi nem, akkor legyszi linkeld a hivatalos forrast!

2013. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Eszter858585 ***** válasza:
Rosszul tudod, tenyleg kell 2 ev mulva ujabb papirokat beadni (hidd el, kepben vagyok, epp most adtam be ezeket a papirokat), ge van un. "divorce waiver" vagyis valas eseten ezt ikszeli be az ember a papirokon. Ettol fuggetlenul a hazassag valodisagat (ameddig tartott) bizonyitani kell. Pl. kozos bankszamla, egyutteles stb. Ezeket bizonyitani kell, akkor is ha meg hazasok (mint az en esetemben), akkor is ha kozben elvaltak.
2013. dec. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Eszter858585 ***** válasza:

[link]


A "Who may file form I-751" reszben, angolul tudoknak, vilagosan le van irva, hogy ha meg hazas vagy, akkor a hazastarsaddal egyutt adod be a papirt, egyeb esetekban egyedul. (valas, hazastars halala, vagy ha a hazastars bantalmazott)

2013. dec. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kossz a linket.

Mi olyan regen csinaltuk ezeket h mar nem emlekszem de a tizenhuszon magyar akiket ismerek es akik ezen atmentek, egyik sem kockaztatta hogy elvaljon kondicios zoldkartyaval. Te ismersz vkit aki igy csinalt es siman megkapta a zoldjet?


Persze valni ha a ferj bantalmazza a feleseget az teljesen ertheto!

2013. dec. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Eszter858585 ***** válasza:
A www.visajourney.com oldalon forumozok, es igen rengeteg tortenet van, amikor valas utan is megkaptak a vegleges zoldet. Nem ismerem oket szemelyesen, csak on-line. Amugy szemely szerint en sem valnek el, de nem azert, mert felnek, hogy elveszitem a zoldkartyam, hanem mert boldog hazassagban elunk a ferjemmel.
2013. dec. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!