Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ba való utazás alkalmával...

USA-ba való utazás alkalmával mit tanácsolnátok? Esetleg, aki nemrég volt?

Figyelt kérdés

Ha összejön, idén ősszel Amerikába fogok utazni 1 hétre. Olvastam, hogy vízum már nem szükséges, mert a Vízummentes országok listáján szerepelünk, de kell igényelni ESTA engedélyt. Ezzel kapcsolatban valakinek van tapasztalata? Igénylés esetén, ha a kritériumoknak megfelelek garantált vagy itt is van esély az elutasítására, mint régen a sima vízumnál? Ha sikerül megszerezni ezt az engedélyt, akkor utána még valamilyen engedélyt meg kell szerezni vagy csak útlevél + repülőjegy és semmi más?


És mellékes kérdés, mert tudom, hogy embere válogatja tudom, de mit tanácsos magammal vinni?


Előre is köszönök minden választ!


2017. júl. 13. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Az eszak amerika rovat gyakorlatilag csak ilyrn kerdesekkel van tele mint a tied.........mi az az informacio amit az eddig megvalaszoltaknal nem talaltal meg?
2017. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A hivatalos ügyekben nem tudok segíteni, de arra készülj fel, hogy arra más a konnektor.
2017. júl. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Elutasíthatják az ESTA-t is. De alapvetően válaszolsz sok kérdésre (a címet is be kell írni, ahol lakni fogsz, de igazából nem olyan fontos, hogy valóban itt lakj, tekintve hogy 2 évig érvényes és azalatt akárhányszor beutazhatsz max 90 napra vele)

Aztán kifizeted a 14 dollárt (csak a hivatalos oldalon csinálj ESTA-t!!!) és kb 3 nap múlva ha ránézel, kiírja, hogy engedély megadva.

Nekem mondjuk a repjegyem és a szállás előbb megvolt mint az ESTA.

Belépéskor leveszik az összes ujjlenyomatod, megkérdezik hogy meddig maradsz, miért jöttél és mennyi pénz van nálad. Semmi extra :)

Sok költőpénzt tanácsos magaddal vinni, baromi drága minden a ruhákat kivéve...

2017. júl. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ahogy az eddigiek is írták, szükséged lesz egy turistavízumra, amit nem olyan nehéz megszerezni. Elvileg ha nem vagy drogbirtokló, vagy nem követtél el bűncselekményt, vagy nem tartózkodtál túl korábban az USA-ban, nem kéne, hogy baj legyen. Hogy őszinte legyek, én utazási irodával csináltattam, de a 3. válaszoló nagyon jól leírta, hogyan tudod magadnak elintézni.


Amikor már repülsz ki, a repülőgépen fogsz kapni egy papírt, amit ki kell töltened. Röviden annak a helynek/személynek a címét és az elérhetőségét kell megadnod, ahol tartózkodsz (ezt javaslom, hogy írd ki magadnak, vagy tudd fejből, mert a gépen nem lesz wifi, hogy utánanézz), meg hogy viszel-e be kaját (ne vigyél).


Amikor pedig leszállsz, mindenkinek át kell mennie egy rövid ellenőrzésen a "határon", ahol megpróbálják kiszűrni, hogy nem letelepedni akarsz-e. A munkádra vagy iskoládra, a nálad levő pénzmennyiségre fognak rákérdezni, megnézik a visszaútra szóló jegyedet, ha ismerőshöz mész ki, megkérdezik, hogy hol találkoztatok, mióta ismeritek egymást, asszem tőlem azt is kérdezték, hogy milyen gyakran beszélünk, meg hogy találkoztunk-e már élőben. Ezekre szépen válaszoolni kell.


Nem lesz baj, nyugi. :) Jó szórakozást!

2017. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Estat tuti megkapod ha a kovetelmenyeknek megfelelsz. Ezen kivul legalabb 3 vagy 6 honapig (nem emlekszem) ervenyes utlevel kell, abbol is az uj bordo.

Belepeskor kerdezik h mennyi idore jossz, mit csinalsz, kihez mesz, ot honnan ismered, miota, milyen kapcsolat van koztetek, stb. Vesznek ujjlenyomatot, lefotoznak. Ha minden ok akkor pecsetelnek az utleveledbe. A repulon kitoltott vamaru nyilatkozatot egy tiszt veszi at aki atnezheti a borondodet. Mikor en voltam akkor csak odaadtam neki es kisetaltam es az elottem levok is ezt csinaltak.

2017. júl. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ. Tényleg sokat segítettek, így, ha összejön, akkor magabiztosabban tudok majd a dolgokhoz állni, mert tudom, hogy mi fog történni.


Az 1. válaszolónak csak annyit mondanék, hogy tényleg sok hasonló kérdés volt, van és feltételezem, lesz is megfogalmazva (amiket átolvasgattam) és vettem a fáradtságot a neten is utánanézni, de bármikor történhet változás valamiben, ami felett átsiklottam.

2017. júl. 19. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!