Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen az élet az USA-ban?

Milyen az élet az USA-ban?

Figyelt kérdés
Hol laksz? Miért pont ott? Mik a pozitívumok? Mik a negatívumok? Mit szeretsz ott? Mióta vagy kint?Hogy jutottál ki? (pl.: házasság, rokonok...)

2017. jún. 30. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Izgalmas és pezsgő. Budapesten. Mert itt születtem és mindig visszavágytam ide. Gazdag építészeti öröksége van és jó a közlekedése. Sajnos nem az itt élők érdekeit figyeli a városvezetés és nem használjuk ki jól a városban rejlő gazdasági potenciàlt. A gasztronómiai vàltizatossagot. Nem vagyok kint, bent vagyok. De amikor kint voltam, akkor fogtam a belépőkártyámat és kicsipogtam az ajtón.
2017. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Felül van értékelve a sok film és média dömping miatt, jellemzően a fiataloknak köszönhetően.

Aki már volt kinn, többször és megnézte nem csak a filmből ismert látványosságokat, hanem más városokat, és úgy megtapasztalta milyen a reális hétköznapi élet az usa-ban, na azoknak a többsége, már rég itthon van, és nem akar visszamenni, vagy valamelyik európai országban dolgozik, ha itthon kevesli a fizut, de az usa egyik ismerősöm sem akar tartósan még egyszer visszamenni.

pedig volt köztük egészségügyi alkalmazott, jól képzett mérnök, szakmunkások, és még sorolhatnám.

hazabútorozott az össze, elég volt nekik.

Na ilyen az élet a nagybetűs usa-ban, egyáltalán nem olyan mint a filmekben:)

2017. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Tavaly volt időm belelátni jobban a dolgokba amíg ott voltam.....élni az életben nem mennék oda..........igy van ahogy mar mas is emlitett hogy a filmeken stb nagyon jól mutat....de a valosag teljesen más!Arrol nem is beszelve ha nem vagy valami szakképzett ember,akkor a mekis hamburgersütésen túl nem sokra fogod vinni,az meg éppen arra lesz eleg hogy nem halsz,éhen!Es pont ez a lenyeg....mert lehet az usa-t elvezni amigy......ha van penzed!De csak akkor!
2017. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Elozo valaszolonak igaza van, Itt (USAban) elek nar tobb eve es csak azt mondhatom, hogy ha van penzed, jo allasod, es jo egeszseged, nagyon jol tudsz elni. Szegenynek mindenhol rossz.
2017. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Az American feeling-et semmi nem tudja karpotolni.30 ev utan is imadom ezt az orszagot.
2017. jún. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

"Az American feeling-et semmi nem tudja karpotolni.30 ev utan is imadom ezt az orszagot."


Persze.Mondod ezt a kis panelszobádban ülve a kanapén épp a helyszínelők sorozatot nézve, és azon ábrándozva, hogy jajj ha egyszer csak feketén kitudnék menni hamburges húst sütni vagy hotelt takarítani, vissza sem jönnék ide, mert olyan jó ország ez, még a helyszínelők sorozatban is milyen jól mutat:)

Ébredj fel, nincs itt semmi feeling:) , főleg nem úgy, ha már éltél kinn egy huzamosabb ideig.

2017. jún. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz? Fort Lauderdale, Florida


Miért pont ott? Mindig is valami Északi állam tetszett, de aztán még is úgy alakult, hogy itt jöttek össze a dolgok, így itt ragadtam.


Mik a pozitívumok? Szép környezet, Emberek mentalitása, Bürokrácia hiánya, az embert egész egyszerűen csak hagyják élni, van egy LLC-m, amit hihetetlenűl könnyű volt indítani, valamit a bevételedet felét nem lopja el az állam.

A másik,hogy papírok nélkül is sikeres lehetsz, a lényeg,hogy értsél valamihez, én otthon nem indíthattam volna olyan vállalkozást amim itt van, mivel nem volt róla szoló végzettségem, az meg senkit nem érdekelt,hogy 10x annyira értek a dologhoz mint akinek van róla papírja...


Mik a negatívumok?

Családdal,barátokkal, ritkán találkozom, Itt meg elég nehéz kialakítani igazi barátságokat amerikaival, persze nem lehetetlen, de mindenki csinálja a maga kis munkáját, businessét,ezt, azt és nincs nagyon idő találkozgatni, valakinek ekkor jó, valakinek akkor és ebből kifolyólag olyan mély kapcsolatok nem alakulnak ki.


Mióta vagy kint? 2012 márciusa óta.


Hogy jutottál ki? Előszőr feketén, majd 2014 szilveszterén megismerkedtem egy spanyol,amerikai csajszival egy miamii buliban, akivel 2015 nyarán összeházasodtunk.

2017. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz? California

Miért pont ott? Mert itt voltak a rokonaim.

Mik a pozitívumok? Jo ido.

Mik a negatívumok? "marine layer"

Mit szeretsz ott? Az idojarast, a munkamat, az embereket, a kornyeket.

Mióta vagy kint? 2003

Hogy jutottál ki? repulovel... hogy maradtam kint? Hazassag utjan.

2017. júl. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz? Van Nuys, CA

Miért pont ott? Szep a kornyek, megfizetheto a lakhatas, es a rokonaim egy resze es a barataim is a kornyeken (200 km-es korzetben) elnek.

Mik a pozitívumok? Idojaras, megelhetes lehetosege (kiszamithatosag!!!), gyonyoru tajak. szomszedok, minden

Mik a negatívumok? Neha tul meleg van

Mit szeretsz ott? Mindent

Mióta vagy kint? 2004

Hogy jutottál ki? Csaladegyesites reven

2017. júl. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Arkansas.Nem rossz az időjárás.Sok a szegény ember.
2021. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!