Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába bankkártya vagy...

Amerikába bankkártya vagy készpénz?

Figyelt kérdés
Amerikába megyek, de nem tudom hogy jobb ha minden pénzem amit viszek készpénzben van vagy jobban járok ha bankkártyára teszem és kint mindig annyit veszek ki amennyi éppen kell?
2010. máj. 30. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
50-50. Ha kimész megkérdezhetik hogy mennyi pénzed van hogy 3 hónapig meg tudsz-e lenni
2010. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Arra vigyázz hogy külföldön 80%-ban csak hitel alapu kártyát vagy is dombornyomottat fogadnak el. Pl Visa, american express stb... Ha ilyened nincs akkor csináltass.

Mi soha nem viszünk sok készpénzt nyaralásra sem. Annyit viszünk amit úgy gondoljuk kell ahhoz hogy ha nem tudunk fizetni hitelkártyával akkor legyen nálunk. pl fagyi stb... De mivel a legtöbb étteremben még akár a karib tenger szegény országaiban is lehetett így sokat nem vittünk. Dombor nyomott kártyából is két félénk van, mert nem mindenhol mindegyiket fogadják el, így meglepetés ne érjen mindekettönk elviszi.


Pl autóbérlés szálloda bejelntkezéshez mindenhol kell, mert késöbb innen emelik le a fogyasztott dolgokat.

2010. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
amikor én mentem Vegasba, akkor a reptéren megbüntettek, mert 7000$ volt nálam, 5000$-t vihetsz kp-ban a fölötte lévő részből 15% elkoboznak!!! Szóval max 5000$ kp és a többi mehet kártyára. Én több kártyát vittem ki, mindegyik dombornyomott usd alapú visa volt, kicsit fájó, ha a nyaralás alatt eltűnik az egyetlen kártyád és pénz nélkül maradsz, na meg nem is jó egy kártyán tárolni 10-15ezer dollárokat!
2010. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!