Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 22 éves lány vagyok. Lenne...

22 éves lány vagyok. Lenne olyan lehetöség, hogy az USA-ba mehetnék házhoz takarítani vagy gyerekekre vigyázni. Megbízható hely, rokon lakik ott, ö intézné. Ti a helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés

2017. nov. 5. 20:44
1 2
 1/15 anonim válasza:
89%
Abban az esetben, ha tényleg megbízható, én belevágnék. Nem muszáj ott maradni örökre, hazajöhetsz egy év után is akár, és szerintem szuper tapasztalatokat szerezhetnél közben, plusz világot látnál. :)
2017. nov. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Menjél!

Épp most beszélgetek amerikaiakkal, hogyan lehetne magyarként legálisan normális munkát vállalni kint, és arra jutottunk, hogy ismeretség nélkül sehogy. Szóval menjél, ezt nem szabad kihagyni, csak a javadra válhat.

2017. nov. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Csak illegálisan maradhatnál kint. A munka, amit a rokon intézne, nem lenne állandó vagy folyamatos. Sőt! Mielőtt alkalmaznak valakit, először interjúztatják, és azután döntenek, hogy felvesznek-e? A rokonod nem tudna neked állást intézni a személyes jelenléted nélkül. A rokonoknál lenne a lakásod is?

Ha a kimenetel mellett döntesz, a belépésnél rokonlátogatást mondj. Legyen meg a vissza útra szóló jegyed és elegendő pénz is. Ezek nélkül vissza fordíthatnak a reptérről.

2017. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezt au pairnek hívják és vannak rá szabályok, hogy hogyan lehet kimenni ilyen munkát végezni. Tudtommal legálisan csak ügynökségen keresztül mehetsz, különben nem adják meg a vízumot.
2017. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Mivel rokonok, így kaphat vízumot.
2017. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Mivel rokonok, így kaphat vízumot."


Így van, azonban ha nem közvetlen rokon, úgymint szülők, akkor a vízumra korlátozás van, jelenleg úgy 12 évet kell várni rá. Ha szülő van kinn neki, akkor könnyebb, 1 éven belül kijuthat.

2017. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

90 napra simán. Babysitterkedes olyan h kpban fizetnek es senki se foglalkozik adozassal.

A tultartozkodast viszont nem ajanlom mert mindegy hol es min kapnak el, helybol kiutasitanak az orszagbol.

2017. nov. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Édesanyám testvéréék élnek kint, már 25 éve. Ez nem hivatalos munka lenne, 3-6 hónap.
2017. nov. 5. 23:20
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

3 hónap lesz az maximum.

Estával kimész 3hónapot elvagy dolgozol keresel pénzt is angolod is fejlődik.Amerikából is látsz egy szeletet.Menj ki nyugodtan.Ha tetszik akkor visszajöhetsz hivatalosan is au pairként csak a nyelvtudást kell fejleszteni.

Sok sikert!

2017. nov. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem a kérdésből az jött le, hogy nem a rokonhoz mennél, mivel azt írtad, ő intézné, nem azt, hogy nála lenne a munka. Ha nála laknál, akkor értelemszerűen rokonlátogatásra kaphatnál vízumot, de a munkára legálisan még mindig nem.
2017. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!