Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek, a mostani helyzet...

Szerintetek, a mostani helyzetet tekintve 5-6 év múlva mennyire lesz nehéz legálisan lakhatást szerezni az egyesült államokban?

Figyelt kérdés
idén kezdtem az egyetemet, tervezek maradni mesterképzésen. szóval egy IT területen szerzett mesterdiplomával, elfogadható anyagi háttérrel lenne értelme kiutazáson gondolkodnom?
2017. dec. 12. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Még különösebb anyagi háttér nélkül is. Barátnőm most csinálja kint a PHD-t, egyszerűen jelentkezett az ottani egyetemre, felvették, kapott rá tanulóvízumot, és most él, mint hal a vízben. A PHD-nek kötelező része heti pár óra tanítás az egyetemen, amiért viszont kap annyi pénzt, hogy kényelmesen megél belőle. Lakást a campus területén bérel. Itt is felvették PHD-re, pont azért ment végül az USA-ba, mert ott meg is lehet élni belőle, itt viszont nem. Persze nyilván ez csak addig jó, amíg végez, arra nem jogosítja fel, hogy örökre ott maradjon.
2017. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lencsefőzelék ***** válasza:
69%
A nagybetűs mondatkezdésen és a tulajdonnevek helyesírásán is érdemes lenne gondolkodnod.
2017. dec. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első: köszönöm! :) csak kicsit tartok tőle hogy még ennél is sokkal szigorúbbra fogják venni a bevándorlás dolgot.
2017. dec. 13. 00:04
 4/6 A kérdező kommentje:
második, biztosíthatlak, hogy helyesen, és megfelelően tudok írni, csupán mivel éppen nem egy hivatalos dokumentumot írok, gondoltam megspórolok pár percet a napomból. de azért köszönöm, remélem az én írásomnál rosszabbal nem is fogsz találkozni az oldalon :D
2017. dec. 13. 00:06
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
#5 az meg pláne, hogy már a ‘90-es évek kínosan magyarított internet vonzatu szavai közt is ott volt a ‘netnyelv’ kifejezés, de hozzád még 2017-ben sem jutott el, pedig internet hozzaferesed van.
2017. dec. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már-már közveszélyesen igénytelen vagyok! inkább nem is tanulok a továbbiakban, elmegyek lapátolni valahova. köszi az ideillő választ!!
2017. dec. 13. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!