Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mire számítsak, ha az USA-ba...

Mire számítsak, ha az USA-ba utazok ESTA engedéllyel?

Figyelt kérdés
20 évesként egyedül utazom nyár végén New York-ba. Egy barátommal több várost bejárunk két hét alatt. Már megvan a repjegy és az ESTA papírt is kinyomtattam. Milyen kérdésekre számítsak a határellenőrzésnél? Van rá esély, hogy nem fognak beengedni? Kell például igazolni a szállásfoglalásokat? Milyen arányban vigyek készpénzt és bankkártyapénzt? Bármilyen hasznos tanácsot szívesen fogadok ezzel kapcsolatban! Ja és még az a problémám, hogy újfajta bordó útlevelem van, amiben van chip, de amikor 2008-ban csináltattam, akkor még nem vettek ujjlenyomatot. Ebből lehet gond?
2010. jún. 2. 21:22
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Az útlevélből elvileg nem lehet gond. A többi viszont engem is érdekelne, én 3 hét múlva utazok. Ha addig nem érkezik válasz, esetleg majd leírom mi volt. :)
2010. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én is megírom, pénteken utazom 3 hónapra :)
2010. jún. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

okés, köszönöm

akkor majd várom az élménybeszámolókat :D

2010. jún. 3. 00:42
 4/21 anonim ***** válasza:
En itt elek az USA-ban. Most voltak nalam rokonok ESTA-n. Mar tobbszor is jottek tobben, sosem volt gond, DE kell, hogy minel tobb bizonyitekod legyen. Kell a szallasfoglalas igazolasa. Ha pedig van ismerosod, irass egy rovid meghivolevelet, ugyanis azt minden rokonomtol kertek eddig. Automatikusan egybol azt kertek a repteren. Ha hotelben szallsz meg, az mas, de akkor is tudsz igazolast kinyomtatni. A keszpenzre is rakerdezhetnek...annyit mondj, amennyit 2 hetre realisnak erzel. Szerintem 600-1000 dollar eleg. Es azt altalaban 99%-tol megkerdezik, hogy milyen szandekkal jossz, mennyi idore es megkerik, hogy mutasd be az oda-vissza szolo (retur) jegyedet. Az mar nagy bizonyiteknak szamit. Olyanokat inkabb visszaforditanak, akik ide szolo jegyet vesznek csak. Turistakent retur kell. Szerintem ha ezeket mind betartod meg kilepsz idoben 90 napon belul, akkor nem lesz semmi gondod...es legyen nalad a hotel/szallas cime, mert a repulon, amit ki kell tolteni, azon van errol kerdes es a repteren a becsekkolasnal is kerhetik az USA-ban levo elerhetosegedet. Szoval ezek legyenek meg.
2010. jún. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ja, es az nem gond, hogy nem biometrikus az utleveled, a lenyeg, hogy a bordo legyen. Nem kell ezert ujat csinaltatni, nyugodtan hasznalhatod a 2008-ast. Az USA hataron ugyis fognak ujjlenyomatot venni toled. Jo utat es ne stresszelj!
2010. jún. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
Kedves első hozzászólók. Ha nem gond, akkor nekem is megírnátok privátban, hogy mi volt, mert én nagyon izgulok az út miatt és én is nyáron utazom 2 hónapra ESTA-val? Kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakult az utatok. Köszönöm
2010. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

Ne haragudj kérdező, hogy én is kérdezek, de fontos nekem is,remélem nem bánod.

ma 02:17-től azt kérdezném, hogyha a meghívólevél tartalmazza azt,hogy az ismerősöm kint el tud tartani 2 hónapig, akkor nem fontos olyan sok pénznek nálam lenni,ugye? Mert én nem százezrekkel megyek, viszont el fognak tartani az a 2 hónapig, amíg kint leszek. Egyébként megnézik,hogy mennyi pénz van az embernél?

2010. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
02:17: persze, a meghivolevelben eleg, ha benne van, hogy anyagi felelosseget vallalnak erted 2 honapos tartozkodasodra. Nagyon sok ember nem szazezrekkel jon eleve. Megkerdezhetik, hogy mennyi penz van nalad, de ez nem jellemzo. Ezt nem mindenkitol kerdezik meg es amugy sem hiszem, hogy ez szamitana. Az utazasod celja, idotartama, helye szamit. Plusz meghivolevel nagyon fontos. Joguk van kerni.
2010. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Szóval tegnap sikeresen megérkeztem New Yorkba :)

3 órával a gép felszállása előtt kint kellett lennem a reptéren. Amíg adjátok fel a bőröndöket, már ott feltesznek úriemberek pár kérdést. Tőlem ezeket kérdezték? Miért utazok az usa-ba, mikor jövök pontosan haza, tanulok vagy dolgozok-e, ki csomagolta a bőröndömet, van-e nálam valamilyen veszélyes eszköz, van-e olyan tárgy a birtokomban, amit valakitől ajándékba kaptam (ha igen, pontosan mi, kitől kaptam...), hogy jöttem ki Ferihegyre, hányan voltunk az autóban, ez idő alatt a csomagok,bőröndök hol voltak....

Én a Deltával jöttem, szerencsére csak egy 40 perces késés volt, amit a végén behoztunk:) A stewardessek felszállás után kicsivel adtak egy zöld meg egy fehér lapot, amit ki kellett tölteni. Neved, állampolgárságod, születési helyed, idő, az usai tartózkodás alatt a cím, útlevél lejárata..., és a szoksásos érdekes kérdések, van-e nálad drog, hús, növényféleség, gyümölcs... (ezek ugyanazok a kérdések voltunk, mint ami az esta-hoz is kellett). Ha valahol elakadtok, nyugodtan szóljatok a légiutaskísérőnek, segít!

Leszálttunk. Egy fiatal hölgy irányított minket, hogy hova álljunk. Nekem nagyon furcsa volt, iszonyat gyorsan ment az egész. Útlevelet elvették, ujjlenyomat, fénykép és have a nice holiday. Semmit nem kérdeztek (és nem csak tőlem), az esta-val nem foglalkoztak, repjegyet nem kértek, a repülőn kitöltött papírral nem foglalkoztak.

Szóval szerintem ne aggódjatok, úgy gondolom tényleg csak fel van fújva ez az egész. Én is jogosan izgultam, hiszen az esta-val jöttem ki pont 90 napra, de semmi gond nem volt.

Ha tudok még segíteni, nyugodtan írjatok, elég friss az élmény :)

2010. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Kedves utolsó. Köszi,hogy megosztottad a tapasztalatodat.Örülök, hogy minden rendben ment, biztos nagyon jó érzés volt átjutni az ellenőrzésen és most élvezheted Amerika földjét. :) Nagyon jó ilyen pozitív élményt olvasni, remélem, hogy nekem is hasonlóan fog alakulni. Kellemes időtöltést New Yorkban, élvezd ki minden percét! :)
2010. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!