Kezdőoldal » Utazás » Európa » Letelepedési engedéllyel...

Letelepedési engedéllyel rendelkező nem magyar (hanem szerb) állampolgár utazhat vízum nélkül Ausztriába?

Figyelt kérdés
2008. nov. 29. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a legbiztosabb, ha felhivod a konzulatust, a telefonszamuk itt a neten is megvan.

Kulonben szerintem nem mehetsz, mert az az engedely Magyarorszagra vonatkozik. Ott te "fekete baranynak" szamitasz, ez tuti, ugyhogy ne utazz vizum nelkul.

2008. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg mehetsz. Egy barátnőméknél egy kolumbiai diáklány lakik egy évig, sulicserével van itt. Magyarországra van vízuma, de automatikusan az egész EU területére érvényes, már többször utazott vele. Ha az EU bármely államába érvényes vízumod van, az automatikusan érvényes az összes többire is. Sokszor ezt használják ki afrikai menekültek is, vízumot kérnek olyan helyre, ahová könnyebben megkapják, aztán már szabadon mehetnek, amerre akarnak.
2008. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De lathatod te is, epp az afrikai menekultekrol irsz, hogy megkapjak egy olyan orszagban, ahol konnyebb megszerezni, es mennek mindenfele. Na, hat ugye illegalisan mennek mindenfele. Egyik mondatoddal utod a masikat, ne is haragudj. Sajnos, nem ilyen egyszeru, de nyilvan epp ezert kerdezte meg a kerdezo.

Minden orszagnak masok a jogai, ezt soha nem szabad elfelejteni! Az ismerosod kolumbiai volt, a kerdezo pedig szerbiai, nem ugyanaz!

Azert irtam, hogy a legjobb, ha hivatalos uton kerdezi meg, nem itt.

Az elso valaszolo vagyok.

2008. nov. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
A menekültek annyiban illegálisak, hogy turistavízummal utaznak be, aztán "elfelejtenek" hazamenni. De gondolom, a kérdező turistáskodni akar Ausztriában, annak meg semmi akadálya, ha letelepedési engedélye van valamelyik EU országban, azaz Magyarországon.
2008. nov. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha van schengeni vízumod (magyar letelepedésivel úgy tűnik, van), akkor minden probléma nélkül mehetsz Ausztriába vízum nélkül.
2008. nov. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt reméltem valaki már volt ilyen helyzetben a regisztráltak között, ezért kérdeztem meg itt... Akiket eddig kérdeztem mint azt mondta magyar személyivel lehet menni, de mindenképpen utánajárok az illetékeseknél...

Köszönöm!

2008. nov. 30. 09:26
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Amennyiben nem D típusú vízummal érkezett Magyarországra, és a letelepedési engedélye nem kizárólagos (szintén nem D típusú), akkor a letelepedési engedélye feljogosítja a schengeni zónán belüli közlekedésre.
2008. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na, körbejártam a kérdést, meglett a válasz: Igen, lehet szerb állampolgárnak, magyarországi személyigazolvánnyal utaznia az EU-ba!!!

A vízumhoz semmi köze, akinek van letelepedési engedélye az mehet! Útlevél, amiben benne van a letelepedési engedély nem kell, elég a személyi és a lakcímkártya.

Üdv.

2008. dec. 7. 23:58
 9/10 anonim válasza:

Bar a kerdest feltevo megvalaszolta a sajat kerdeset, de a temaval kapcsolatban talaltam egy hasznos oldalt amiben erre a temara is kiternek.


[link]

2008. dec. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na végre én is már agyonkerestem mindenhol ezt a kérdést....Hála neked most már nyugodt vok én is!!!!Üdv földid:-D
2010. szept. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!