Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába utazás mennyi...

Amerikába utazás mennyi készpénzzel?

Figyelt kérdés
A nyáron utazunk New Yorkba, és olyan kérdésem lenne hogy a határon mennyi készpénz lehet nálunk? Vagy mennyit ajánlotok? Illetve New Yorkban tudok a kartyamrol pénzt levenni és azt bevaltani oda kint?

2018. jan. 7. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy egy hetre vagy egy honapra mentek😑
2018. jan. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát 18 napra de abba benne van az utazásis :) nem szeretnénk hülyesegekre költeni de spuroskodnise.. Egyszer vagyunk New Yorkban és ami kell vagy ami megtetszik/megkivanom azt megszeretnenk venni.. Nem igazán tudjuk mennyi pénzt kéne vigyünk mivel 4en leszünk.. A szüleim a nagyim és én.. 5000dollara gondoltunk.. És ha max gond van ott a kártya.. Tisztában vagyunk hogy a kártyával lehet fizetni viszont pénztvaltaniis? Kp-t jobban kedveljük.. És a jattok miattis jobb.
2018. jan. 8. 00:40
 3/15 A kérdező kommentje:
Illetve a határátkelésnel nem lehet gond hogy ennyi készpénz van nálunk?
2018. jan. 8. 00:45
 4/15 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges ennyi készpénzt vinni magatokkal. Első nap elhagyod a táskás, aztán nézel ki bután a fejedből.


Borravalót is tudsz adni kártyával.

2018. jan. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A keszpenz mennyisege erosen fuggjon attol, hogy mikor szeretnel fizetni vele: szallast stb, vagy csak a boltokban?

A legtobb helyen erdemesebb kartyaval fizetni, mert a vasarlas ingyenes, mig a keszpenzfelvetelert nagyon sokat szamit fel mind a magyar bank, mind az a bank, amelyik automatajat hasznalod a kepszpenzfelvetelhez. Az atvaltas csak hab a tortan.

Ha automatabol veszel fel penzt, dollart fogsz kapni, szoval nem kell kulon atvaltot keresni :)

A bankkartya legyen dombornyomott, mert vannak helyek, ahol nem fogjak elfogadni a sima bankkartyat.

Borravalot tudsz adni a bankkartyaval is.

A keszpenz hurcolaszasa veszelyesebb, mint a bankkartya hasznalata.

Elmeletileg akarmennyi kp lehet nalatok, de 10ezer dollar felett kulon macera (be kell jelenteni stb.) Mindenfele szempontbol elonyosebb a bankkartya, mert a belepteto lehet, hogy azert fordit vissza, mert ugy iteli, hogy az 5ezer keves negyotoknek ket hetre (tenyleg nem tul sok... bar fugg attol is, hogy hol alszotok es miket neztek meg, mivel kozlekedtek stb.)

2018. jan. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. jan. 8. 07:33
 7/15 D. Brasco ***** válasza:

Nem is tudtam hogy New York dél amerikában van........

Egyebkent teljesen feleskeges es ertelme sincs egy vagon készpénzzel mászkálni!Kártyával bárhol.lehet fizetni!

2018. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Dombornyomott kártyát javaslok én is, vagy az American Express Traveller's chèque-jèt. Èn ezt vittem, Visa kártya plusz az AMEX TC. Nem is kellett más.


A TC ráadàsul azért jó, mert ha pl kirabolnak, elviszik, akkor letilthatod ès bàrmelyik erre szakosodott bankban kapsz újat helyette bizonyos feltètelek között. Ráadásul mindenhol elfogadjàk, ruhaboltban, étteremben, szállodában.

New York amerikai szinten is drága város, de minden àrfekvésben találsz szàllàst, étkezési lehetőséget.

2018. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0 dollárt, mindent lehet fizetni kártyával. Egy 100-ast esetleg vihettek, ha épp bedöglik az utcai hotdog árus terminálja, de minden más felejtős. 5000-et eszetekbe ne jusson.
2018. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönő szépen a válaszokat, akkor a kártya mellet döntöttünk! :) Tisztában vagyok azzal hogy nem dél Amerikában van.. Csak nem igazán gondoltam hogy jelentősege van annak hogy melyiket választom ki.. :)
2018. jan. 8. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!