Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába akarok menni,...

Amerikába akarok menni, pontosabban Hollywoodba, hogy színésznő lehessek. Megvalósítható ez úgy, ahogy gondoltam?

Figyelt kérdés
Szóval amikor leérettségizek, utána beiratkozom egy amerikai színészképzőbe. Utána lesz 12 hónapom, hogy befussak és ügynököt szerezzek meg annyi szerepet, hogy kérhessek 3 éves vízumot. Igazából az egyetlen aggodalmam, hogy 12 hónap alatt tudok-e annyira híres lenni, hogy a híreseknek járó vízumot megkapjam. Mi a véleményetek?

2018. febr. 19. 20:05
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
0%

Szép álom, de ehhez nem árt pár dolog:


- Anyanyelvi szintű angol nyelvtudás - ugyebár ez az alap. Még a hétköznapi életben is kinézik a beszédhibás külföldieket, nemhogy színészi körökben. 😂 Minimum felsőfokú nyelvvizsgát javaslok előtte, de még az sem garantálja a kifogástalan kiejtést.


- Professzionális ének és tánctudás, illetve kellő színpadi gyakorlat. Egy magyar színi iskolában is elvárás mint a három. Előny, ha konziban vagy zeneiskolában magánének szakon vagy, és jártál bármilyen táncra valaha. Ismerőseim közül nem egyet utasítottak el a felvételin, pedig gyermekkoruk óta színházban szerepeltek, illetve magas szinten tanultak énekelni.


- Az “ügynökök” szóba sem állnak veled, ha nincs semmi amit fel tudsz mutatni a tehetséges bizonyítására. Erre jó lehet egy YouTube csatorna, ahová feltöltheted a saját dalaidat/feldolgozásaidat, vagy bármi mást, aminek kicsit is köze van a színművészethez.


Hollywood... 🤣 Nem bántásból mondom, de Magyarország eddig nem termelt ki hollywoodi csillagokat, maximum pár háttérszereplőt, pedig valljuk be, nem olyan rossz a színész felhozatalunk.

Aki igazán tehetséges, az itthon is azzá válhat, nem kell külföldre menni.

Ennyi erővel miért nem próbálsz megy egy magyar színitanodát vagy ügynökséget? Mert ha ezek neked túl “proli magyar” helyek, akkor Hollywood sem fog összejönni.


Gyere ki végre a rózsaszín Barbie házikódból, és kezdj el reálisan gondolkodni!

2018. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim válasza:
41%

#40-es valaszolo vagyok, es nagyon rossz erzes olvasnom ahogy sokan ratamadnak a kerdezore...nem ismeritek, nem tudjatok, hogy hogy jatszik, es almodni pedig lehet, sot kell is. Az elozo valaszomban mar en is kifejtettem a velemenyemet, ugyhogy meg egyszer nem irom le, van amiben egyetertek, de a stilussal es a rosszindulattal amit egy 13 eves lanyhoz inteztek, nagyon nem oke😔


#39es nem tudom mirol beszelsz, ha professzionalis tanc es enek tudast varnanak el nem kene egyetemre jarniuk....en tudom mirol beszelek, 12 eves korom ota jatszom kisebb-nagyobb darabokban, es amit elsosorban elvarnak az a tehetseg, hogy lassak erdemes-e kezdeni veled valamit. A tanc, zenei hatter is jol jon, erdemes ezzel foglalkozni, de rengeteg nagy szineszno van/volt akinek nem volt soha jo hangja, es ha prozai szineszettel szeretne foglalkozni nem is akkora elvaras (lasd: Audrey Hepburn, de rengeteg pelda van meg ra).

2018. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
40-es. Egy dologban nem értek Veled egyet: "kell hozzá tehetség (!)" irod. Jó ha van igaz, de nem feltétel. Kitartással, sok munkával túl lehet lépni a tehetséges, és ezért elbizakodott embereken, bármilyen munkakörről, művészeti ágról van szó.
2018. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim válasza:

[link]


Hidd el, a muveszeteknek van olyan resze ami mar nem megtanithato. pld. en nem vagyok jo rajzban. Ha lenne hozza tehetsegem akkor tobb igenyem is lenne ra, hogy gyakoroljam, de mivel nincs hozza, nem gyakoroltam. Tegyuk fel en megis szeretnek rajzzal foglalkozni divattervezo vagy festo de igazabol lenyegtelen milyen formaban, oke gyakorolok ra sokat, beiratkozom rajz suliba stb. Megtanulom szorgalmasan a technikakat, egesz szep dolgokat is produkalok, de elerkezik majd egy pont amikor azt fogom erzekelni, hogy nem juttok A-rol a B-re, mert egy bizonyos szint utan mar a tehetseg dont arrol, hogy ki jutt el oda. Es tenyleg szepen, precizen rajzolok, de megis valahol kicsit lelketlenek lesznek a rajzaim, ha nincs hozza tehetsegem es nem tudom az erzelmeimet, gondolataimat es sajat magamat rajz formajaban kifejezni. Ha hobbi szinten marad ez, azzal semmi baj, de ha nem vagyok tehetseges a rajzban akkor elkell fogadnom, hogy nem fog belolem elismert divattervezo vagy festo valni. Mert valami masban vagyok tehetseges.

Nem konnyen megfoghato kerdes a tehetseg, ha van kedved elfilozofalgatni rola akkor irj ram privatban :D

2018. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim válasza:
42es: a fősulis részt nem arra értettem, hogy diplomázzon le, hanem míg én 13 évesen arról álmodoztam, hogy neves sportoló leszek, már most 19 évesen örülnék, ha jövőre felvennének engem arra a szakra amit kinéztem magamnak (gyógytornász vagy konduktor). Barátnőmet meg azért hoztam fel példának, mert ennyi idősen ő is ilyenről álmodott, aztán 5 évvel később tanár akar lenni.
2018. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
44-es. Manapság a "nagy" művészek (Picasso, Warhol, vagy a legjobb példa szerintem Marina Abramovic, stb.) nem a tehetségük, művészi kvalitásaik miatt lettek nagyok, elismertek, sztárok. Amihez nagyon jól értettek az az önreklám, marketing és networking. Szerintem ez a kulcs a sikerhez.
2018. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim válasza:
46-os, óó az ugy mas. van benne valami, de azert eleg szomoru lenne ha tenyleg csak ebbol allna a muveszet. nemtudom. lehet 😕
2018. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:
100%

Szerintem érdemben csak azok tudnának segíteni neked, akiknek már van vagy volt ilyen vízumuk, például Osvárt Andrea vagy Dobó Kata vagy Kamarás Iván. Szerintem velük lépj kapcsolatba és kérdezd meg, ők hogyan csinálták.

Amúgy is kell szakmabeliekkel ismerkedned, ha nem akarsz ismeretlen tehetség maradni életed végéig.

2018. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim válasza:
Amíg Los Angelesben vagy, mindenképpen szerezz ismerősöket, és lehetőség szerint ne ilyen ZS kategóriás filmkészítőket, hanem olyanokat, akik tudnak segíteni.
2022. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:

Egy kis shameless advertising, ha még aktuális:

[link]

2023. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!