Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen Los Angeles egy cseredi...

Milyen Los Angeles egy cserediáknak? Milyen az USA egy cserediáknak?

Figyelt kérdés
Kéttannyelvű gimnáziumba járok, és felmerült, hogy egy évre kimennék külföldre nyelvet tanulni. Én mindenképp az USA-ba szeretnék menni, leginkább Los Angeles szimpatikus, de szeretném ha leírnátok a tapasztalaitok mind LA-ről, és a többi amerikai városról, mielőtt véglegesen döntenék. Köszönöm a segítséget.
2010. jún. 17. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
rajhely :D
2010. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
lehet RAJoskodni!xD
2010. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

hát a cserediákokat leggyakrabban nem nagyvárosokban helyezik el. Régiót, államot van lehetőség választani. De Kalifornia elég nagy, É-D kiterjedése 1240 km.. Így lehet hogy elég messze kerülnél LA-től.



Mindenesetre az USA izgalmas, szerintem akkor is érdemes belevágni, ha kisvárosba kerülsz.. Hétvégenként, meg szünetekben biztos lenne időd a nagyvárosokat látogatni, ha ez nagyon fontos.


Angolul meg folyékonyan megtanulsz, van akinek az akcentusa is ahhoz kezd igazodni, bár egyesek ugyanolyan törten beszélnek továbbra is. De mivel kétnyelvűbe jársz, ezért gondolom, hogy nem lesznek nyelvi nehézségeid.

2010. jún. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igaziból nem fontos, hogy nagyvárosba kerüljek, egy amerikai falunak is meglehet a hangulata. Mindenesetre a kérdés inkább az, hogy nem veszélyes egy 16 éves srácnak a nagy USA? Vagy teljesen nyugodtan belevághatok?!
2010. jún. 17. 20:59
 5/14 anonim válasza:
100%

Szia! Csak megnéztem ezt a kérdést..és ugy gondoltam válaszolok.. 1. ez nagyon sok pénzbe kerül.

2. igaz, hogy ha kimész jól fogod tudni a nyelvet, ha megtetszik egy évnél tovább haza se tudsz jönni.

Miért pont LA -be mennél?

Szerintem ezt érdeklődjétek meg!

Különben én New York-ban fogok tanulni jövőre!

Sok sikert!

Írjál ha valami érdekeset szeretnél megtudni!

2010. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem veszélyes.. Magyarország inkább XD
2010. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A negyedik válaszolónak üzenem, ha lehet írjon rám privát üzenetben, vagy adjon meg egy e-mailt, mert érdekelne még egypár dolog... :)

Amúgy érdemes nem egyedül, hanem mondjuk egy társal belevágni az ilyenbe, nem?

2010. jún. 17. 22:26
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Először az jutott eszembe, hogy hogyan fogsz közlekedni. Sok helyen gyakorlatilag nincs tömegközlekedés, mindenki autóval jár. Amihez jogsi kell, de hogy legyen nemzetközi jogsid, ahhoz Mo.-on kéne jogsit szerezned, de (szerintem) ahhoz túl fiatal vagy. De lehet, hogy kint tudsz jogsit csináltatni magadnak. Persze ehhez pénz kell. Sötétedés után nem ajánlott egyedül sétálgatni még a legelitebb környéken sem egy-két hely kivételével. Ha kicsit is van igényed a minőségi gasztronómiára, akkor nem árt, ha tudsz főzni. Vagy megoldod gyorskajával, de...

Az emberek nagy része kedves, ha pedig a maradékkal találkozol, akkor rég rossz neked.

Röviden ennyi. Ha pedig akcentussal beszélsz, akkor folyton lekanadaiznak, vagyis velem ez történt.

Ha van kérdésed, akkor tedd fel nyugodtan!


26/L

2010. jún. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú én floridában voltam kint cserediákként, de mi dolgoztunk is, így nem került semmibe.

Nagyon jó volt, ha teheted menj ki.

Biztonság az egyáltalán nem homogén ott. Van olyan hely, hogy a házak között nincs kerítés és olyan is ahol az utca túl oldalára nem garantál hogy eljutsz este.

Kis településen általában nincs gond.

2010. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hányéves korotokban mentetek ki? Ja, és az utolsó válaszoló: Mit dolgoztál?
2010. jún. 18. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!