Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan kaphatok vízumot az...

Hogyan kaphatok vízumot az USA-ba házasságon keresztül?

Figyelt kérdés

A barátnőm amerikai, fél éve vagyunk együtt, Bécsben élünk, de nem egy lakásban a munka miatt (nem tudom, hogy mekkora probléma az, hogy nem együtt élünk, de amúgy naponta találkozunk, mennyire fogják hitelesnek venni a házasságot).

Fél év múlva fog lejárni neki az osztrák vízuma, utána vissza kell utaznia az USA-ba, ezért gondoltunk arra, hogy összeházasodunk és vele megyek.

Az az egyik kérdés, hogy hol lenne érdemes összeházasodnunk, itt Ausztriában vagy az USA-ban.

A lényeg pedig, hogy pontosan fél év múlva szeretnék vele közösen kimenni, amikor lejár az osztrák vízuma, nem előbb és nem később.



2018. júl. 16. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Becsben van amerikai kovetseg, ugye. Ott kell erdeklodni.
2018. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint azt hogy nem éltetek egy háztartásban nem kell emlegetni ha nem kérdezik mert negatívum lehet.

Én mindenképp visszautazném és egyből összeházasodnék.Ez esetben te estával utaznál ki.Ez gyorsabb "kiskapus" megoldás.

Másik lehetőség hogy a barátnőd visszautazik és igényletek K1 vízumot.De van vízuminterjú stb szóval kell várni pár hetet valószínúleg.Miután megvan a vízum 90 napon belül össze kell házasodni.

2018. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg sokkalta egyszerűbb már eleve házaspárként kiutazni.
2018. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Sehogyan.


Nemrég szigorítottak pont a "házasodok USÁ-ba" nők-férfiak miatt.

Most már vagyonvizsgálatot tartanak, meg ezer kérdést feltesznek, és ha kiderül, hogy vízum miatt házasodtál - mert se értelmes munkád, sem elegendő vagyonod nincs -, akkor kivágnak a francba.


Régen lehetett ezzel játszani, most már nem, szerencsére.

2018. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
11%
Tökmindegy hol házasodtok ugyanaz a folyamat lesz ha kint megigénylitek a papírokat. Mindent átvizsgálnak mindenre rákérdeznek. A lényeg hogy ne ESTA-val menj ki mert akkor kapásból kitoloncolnak és kitiltanak amint beadjátok a kérelmet. Valami munkavállalói vagy egyéb vízumot szerezz.
2018. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Értem, akkor valószínűleg az lesz a legjobb, ha a barátnőm hosszabbítja meg az osztrák vízumát és élünk tovább itt Ausztriában, aztán pár év után már biztos több bizonyítékunk lesz a hiteles házasságra a zöldkártyához.
2018. júl. 16. 14:53
 7/18 anonim ***** válasza:
7%
Leginkább egy gyereket kéne prezentálni nagyon gyorsan. DNS vizsgálat után azt már el szokták fogadni, de akkor is vízummal menj ki.
2018. júl. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

gyerekek, konyorgom, aki itt ossza az eszt, az jart mar valaha az USAban? vegig ment valaha a zoldkartya kerelmi proceduran? Ment mar ferjhez/vett felesegul amerikai allampolgart? vagy csak ultok a fotelben azt ontjatok a hu..eseget magatokbol


egyetlen egy valaszolo adott nemcsak ertelmes, de megbizhato, valos informaciot, megpedig az aki azt tanacsolta, hogy ESTAval gyere ide, hazasodjatok ossze es kerjetek meg a papirokat.


15 eve elek itt, en is igy csinaltam, a baratom is igy csinalta es most legutobb a baratnom is, aki most Aprilisban kapta meg a zoldkartyajat. (meg a tobb tucat magyar ismerosom/haverom akik itt vagy mas allamban elnek)


Jarhato az az ut is, hogy Ausztriaban hazasodtok, es onnan intezed a papirokat, de sokkal macerasabb, hosszabb. Gyorsabb, egyszerubb, ha ESTAval ide jossz, lakodalom, es amint megkapod a hazassagi papirt (postan kuldik par nap), mar mehetsz is beadni a zk kerelmet.

2018. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Arra készülj fel, hogy most csúsznak minden zöldkártyás dologgal, ismerősöm is már megkapta, már csak a papírokat, stb-t kellene a hivatalnak kiküledni, hogy hivatalos legyen, de 2 hónapja késnek vele.
2018. júl. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hazasodjatok ossze es lakjatok ott 2 evet legalabb.

Ha nem tudja meghosszabbitani a vizumat akkor te altalad letelepedhet Ausztriaban.

Ha 2 ev hazassag utan kervenyezi neked a zoldkartyat akkor megkapod 10 evre. Kulonben 2 ev utan hosszabbitani kell ami plusz penz.

Bar en a helyedben nem mennek az usaban csak ha a baratnod nagyon szeretne mert mindent elolrol kell kezdened. Ha ott gondtalan eletetek van akkor nem erdemes feladni.

Mi kint vagyunk a felesegemmel de nagyon nehez boldogulni, jobb mint Magyarorszagon mert ott meg ennyit se kerestem. Vissza nem megyek mert egy rakas penz elment zk-ra es ez mehetne a kukaba ha visszakoltozok. Felesegem szivesen koltozne de egy ideig biztos maradunk.

2018. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!