Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van erdemi relaitasa annak,...

Van erdemi relaitasa annak, hogy Amerikaban valaki munkaltaton keresztül zöldkartyat szerezzen, vagy ez csak olyan amerikai alom kategoria?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy ehhez gykorlatilag Superheronak kell lenni...

Szivesen meghallgatnek erröl velemenyeket



2017. júl. 16. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Van realitàsa, igen. Azonban ehhez nem àtlag jòzsinak kell lenned. Nekem annò volt egy kollégàm Londonban, aki ìgy jutott ki San Fransisco-ba. A cèg legjobbja volt, hihetetlen rálàtàssal, szaktudàssal, publikációkkal a hàta mögött. Hozzà képest akár èn, akár a többi kollègàm, csak kis kezdő IT-s. Ki lehet jutni, de komoly hàttèrrel rendelkezőknek opciò csak. Nekem a felesègem amerikai, ő általa vagyok itt, munka ùtjàn èn sem jutottam volna ki.
2017. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egy jó szakma kell és hozzá különleges tehetség. Akik filmekhez csinálják a CGI-ket, azok például elég keresettek és nem kizárt, hogy egy filmes cég kijárja neki, hogy véglegesen maradhasson.
2017. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

anno mikor elt az oreg, akinek egy magyar etterem volt a tulajdonaban, nagyon sok embert szponzoralt a munkavallaloihoz illetve a zoldkartyahoz


talan tudod, talan nem, de a munkavizum ugy mukodik, hogy az amcsi munkaltatonak elobb meg kell hirdetnie a melot es interjuvolni a jelentkezoket es a hivatal fele irasban magyarazni, h a jelentkezok (akik helyiek) miert nem jok es neki miert mindenkepp magyar kell, aki epp most erkezett vagy aki meg otthon van de mar indulna


magyar vonatkozasu biznisznel ez egyszeru, a helyiek nem beszelnek magyarul, nem ismerik a magyar recepteket, nem tudnak magyarul irni...


az oregnek amugy volt (meg van) magyar nyelvu ujsagja, szoval konnyu magyar ujsagirokat ide kijuttatni, meg ugy is, ha emberunk az ecserin veszi az ujsagiro diplomajat, a hivatal ugyse ert hozza...


ez anno mukodott, akik igy kaptak zoldkartyat azok ma mar allampolgarok, de az etterem bezart, az oreg elhunyt, nem tudom ki intezi az ujsagot


ismerek olyat is, aki ennel kicsit komolyabb szituban jott ki, o otthon orvosit vegzett es egy itteni egyetem ideiglenesen valami kutato munkara hivta meg


mikor lejart a kutatoi munkavizuma az egyetem kervenyezte a zoldkartyat mert nagyon meg voltak elegedve az illetovel es azt akartak hogy maradni tudjon


de az illeto nem azert mert orvosira hogy igy biztositsa be maganak amerikat, hanem amugy is vonzotta a dolog

2017. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!