Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Informatika irányú egyetemi...

Informatika irányú egyetemi végzettséggel mennyire van lehetőség munkát találni, munkavállalói vízumot szerezni az Egyesült Államokba?

Figyelt kérdés
Nem részletezném, de bizonyos itthoni okok miatt jóformán az egész családom külföldre tervez költözni, azonban számomra nem túl szimpatikus országokba, engem a USA vonz :)
2018. aug. 3. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Most sokkal nehezebb mint regebben. De probalj talalni egy ceget ami hajlando lesz felvenni es vizumot intezni szamodra.
2018. aug. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Az USA vonz, pedig valószínűleg az égvilágon semmit nem tudsz róla, csak amit a filmekben látsz.


2. Aki ilyen kérdést tesz fel, attól azt szoktam kérdezni, hogy csak úgy népességarányosan van száz kínai meg másik száz indiai akinek dettó ilyen végzettsége van, miért pont Te? Mivel tűnsz ki?

2018. aug. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt konnyen megtudod ha amerikai allaskereso portalon minel tobb helyre jelentkezel dolgozni.

Nagy valoszinuseggel nem fognak neked vizumot intezni.

2018. aug. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb érdemes elmélyedni egy szűk, de fontos szakterületen annyira, hogy globàlisan is értekessé váljon a szaktudásod, így pedig megválaszthatod majd azt is eléggé szabadon, hol szeretnél élni.
2018. aug. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

#2


A 2. kérdéshez:


A kérdezőnek vélhetően nincs vágott szeme, vagy barna bőre. Trump regnálása alatt ez mondjuk nem hátrány. :D

2018. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
még fehérebb vagyok mint az amerikaiak, de még szőke is vagyok!! :D viccet félretéve, valóban nincs előnyöm a kínaiakkal és indiaiakkal szemben, na de hátrányom sincs
2018. aug. 5. 23:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor dolgozzál az EU-ban, amíg lesz valami előnyöd... ez a válasz. A történet úgy szokott sikerülni, hogy valakinek munkát ajánlanak.
2018. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De, van egy óriási hátrányod a kínai és indiai vetélytársaiddal szemben: te soha az életben nem vállalnál el munkát annyiért, mint ők teszik. Nagyon leverték az árakat, mivel nekik jóval alacsonyabb az életben az elvárásaik.

Az amerikai életet meg tényleg úgy vállald be, hogyha tényleg tudod milyen az. Nem olyan csilivilli, mint a filmekben, mivel ott általában jól kereső családokat mutatnak be. Hiába lennél kint programozó, akkor se garantált a jólét, mivel ahogy írtam előbb a kínai is indiai melósok alaposan leverték az árakat.

Nem programozói szakterület, de egy jó példa miként képzeld el: vannak különböző oldalak, ahova feltöltik a lefordítandó szöveget, te meg elvállalhatod a munkát, ha akarod. Na, a kínai, indiai, pakisztáni, stb. pár centre verte le az árakat oldalanként. Pár dollárt keresnél száz oldal fordításával is.

Programozóknál hasonló már a helyzet, sok IT cég inkább behozat kínai és indiai munkavállalókat, nem hiába sütik el sok amerikai sorozatban az indiai helpdeskes poént.

Hidd el, EUn belül jobban jársz, Németországba is mehetsz ki programozónak angol nyelvtudással.

2018. aug. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. aug. 15. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!