Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék pártfogó-felüg...

Hogyan lehetnék pártfogó-felügyelő? Milyen végzettséggel/ végzettségekkel lehet ilyen munkakört betölteni? Szakmai gyakorlatra van lehetőség?

Figyelt kérdés

Légyszíves, aki tud róla bármit, válaszoljon, mert őszintén érdekel ez a hivatás, s nagy álmom, hogy pártfogó lehessek! :)


Másodéves közigazgatás-szervező ( a régi igazgatásszervező) szakos hallgató vagyok (lány) a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen. Idén az Igazságügyi Minisztériumban töltöttem a szakmai gyakorlatom, de jövőre nagyon, nagyon szeretném, ha volna rá lehetőségem, hogy egy Pártfogó Felügyelői Szolgálatnál tölthessem a gyakorlatom, vagy egy Kormányhivatal osztályán, ahol pontosan ilyen és hasonló ügyekkel foglalkozhatnék, beleláthatnék ebbe a csodálatos hivatásba. Jó tanuló vagyok, 2 nyelvvizsgám is van, ha ez számít valamit. A továbbiakban majd Kriminológiát szeretnék tanulni, hogy még közelebb kerülhessek az álmomhoz.


Előre is nagyon szépen köszönöm annak, aki válaszol, vagy ír privátban!



#egyetem #tanulás #munka #szakmai gyakorlat #bűnöző #kormányhivatal #Nemzeti Közszolgálati Egyetem #Pártfogó felügyelő #pártfogó felügyeleti szolgálat
2017. okt. 12. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Ismerős egy tehetségtelen naív általános iskolai magyartanár volt. 40 akárhány évesen fogta magát, otthagyta a tanári pályát és elment pártfogó felügyelőnek. Nem volt képzettsége hozzá, csak egy tanári.


Aztán otthagyta azt is, mert BM alá tartozik és közalkalmazotti éhbértábla alapján fizetnek.

2017. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló, köszönöm a válaszodat! Akkor ezek szerint nem feltétlenül és nem kizárólag jogi, kriminológiai meg hasonló végzettséggel lehet megpályázni ilyen munkakört. :) én Mikor Utána olvastam, azt olvastam, hogy a pártfogó - felügyelők kormánytisztviselők.

Én úgy örülnék, ha ilyen munkám lehetne, hogy még a viszonylag alacsony illetmény sem szegné a kedve. :)

2017. okt. 13. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyi még, hogy rengeteget utazott a saját kocsijával és a benzinpénzt csak részben térítették meg neki.
2017. okt. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Jelenleg én is az NKE-n tanulok, közigazgatás-szervező szakon, másodéves vagyok. A későbbiekben szintén kriminológiát szeretnék majd tanulni, s érdekel a pártfogó-felügyelői munka is. Tavaly év elején jelent meg a kriminológus végzettséggel betölthető munkakörök neve, s köztük ott van a pártfogó-felügyelő is, szóval elvileg kriminológus végzettséggel lehetsz pártfogó-felügyelő, de ahogy fent is írták, nem kizárólag ez a végzettség jó hozzá. Engem személy szerint nagyon érdekel a kriminológia, így több mint valószínű, hogy oda fogok felvételezni. A felvételi szóbeli szokott lenni, megadják, hogy miből kell felkészülni. Ha te is a kriminológiát választod, akkor előre is sok sikert a felvételihez. :)
2018. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!