Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Beadtam a kérelmet a 6 hónapos...

Klau109 kérdése:

Beadtam a kérelmet a 6 hónapos vízumra és az interjú során mire számítsak?

Figyelt kérdés
Amerikába szeretnék kimenni a rokonaimhoz (ők állampolgárok), nyelvtanulás miatt és a 6 hónapos turista vízum igényléshez szükséges a nagykövetségen egy interjú. Arra lennék kíváncsi, hogy mire számíthatok? Milyen kérdéseket tesznek majd fel? Mennyi ideig fog tartani? Angolul vagy magyarul fog zajlani?
2018. szept. 12. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi különös... általában magyarul mennek az "interjúk" de lehetnek angolul is. Gondolom jó pont ha megvillantod, hogy már tudsz angolul.


Általában pár perc az egész. Megkérdezik, hogy mit csinálsz most, mit csinálsz majd odakinn stb, aztán vagy megkapod vagy nem.


Régebben kértek papírokat arról, hogy itthoni érdekeltséged van. Ennek az volt a célja, hogy kiszűrjék azt aki feltehetőleg kinn akar maradni. De ez még régen volt, mikor még ESTA sem volt, szóval nem tudom van-e még ilyen.


Többször voltam interjún, mindig megkaptam és sosem tartott tovább a tényleges ügyintézés mint 5-10 perc.

2018. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neked mindig magyarul volt? Hány fős a "bizottság" vagy hogy kell mondani. Egy emberrel kell beszélni, vagy többel?
2018. szept. 12. 12:02
 3/6 anonim ***** válasza:

2x magyarul 2x angolul, de magyart lehet kérni. Mondjuk a te esetedben kicsit furcsa lenne.


Nincs semmiféle bizottság. Az üvegablak mögött van egy ügyintéző aki feltesz neked kérdéseket.

2018. szept. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
en is voltam, 3 ugyintezo, 1 magyar, 2 angol de csak uj lenyomatott vett, a 3. pedig angol, par egyszeru kerdes, kb 10 perc
2018. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként van a nagykövetségnek infó vonala. Ha jól tudom emeltdíjas, de nagyon normálisan, készségesen válaszolnak a kérdésekre. Mindent amit kell elmondanak max 5 perc alatt, szerintem megéri azt a kb 2000Ft-ot.
2018. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor nem kell annyira félnem tőle úgy látom. Legalábbis nem 10 ember fog nézni meg kérdezgetni mint vizsgákon. Szuper. :D
2018. szept. 12. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!