Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen Amerikában élni?

Milyen Amerikában élni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és nagyon rajongok Amerikáért.

Én majd ott szeretnék élni.

Ugye láttom a klippeket,filmeket és úgy átjön a hangulat😃

De tényleg olyan írjon aki élt már Amerikában vagy most is akár...



2018. okt. 18. 12:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Hát nem akarlak elszomorítani, de filmekben nem a valóságot látod. A filmbeli embereknek általában van egy rakat szórni való pénzük, és rengeteg szabadidejük hogy mondjuk egy szerelmi kalamajkába keveredjenek.


Egyébként nem rossz ott élni. Amerika nagyon szélsőséges ország, ami azt jelenteni hogy ott találod a legkövérebb embereket, de a legtöbb testépítőt is. Ott találod a legbutább prolikat, meg a legjobb egyetemek professzorait is. Megtalálod a legelvetemültebb liberálisokat és ateistákat, meg a legszektásabb vallásosokat is. De nem csak emberekből hihetetlenül nagy a választék, hanem mindenből... legyen az élelmiszer, vagy ruha, vagy akármi. (Sőt a kaja és ruha JÓVAL olcsóbb is mint Európában.)

2018. okt. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 D. Brasco ***** válasza:
44%
A filmeknek de főleg a klippeknek semmi köze a valosaghoz!Szóval nincs kint kolbászból a kerítés,meg nem méregdrága bundába öltözött stricik meg gengszter rapperek dobálják ki a pénzt a bentleyből üvöltő zenére az ocean drive-on miközben a hátsó ülésen két mehtelen riha vonaglik!
2018. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

Ha van jo allasod, nincsenek anyagi gondjaid, egeszseges vagy, nagyon jol tudsz elni.


Ha szegeny vagy es beteg, akkor is jobban elsz mint sok mas orszagban.


Nem hiaba olan sok ember akar ide jonni.

2018. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

De magyar ország olyan izzé...Na tudjátok ezzel mit akarok mondani.

És ha az egész világot nézem Amerika a legszinpatikusabb.

Ocean drive😂😂😂😂😂😂

2018. okt. 18. 17:03
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Nézd meg a Shameles sorozatot az jó körképet ad amerika szociális helyzetéröl.


Amerikában egy nagy baj van, hogy nincsen szociális háló. A beteg biztosítások nem teljes kezeléseket fedezik, de nem is kötelezö fizetni. Vagy is akár a munkáltatod mondhatja, hogy ö bizony nem fizet biztosítást utánnad. De ha van is biztosításod egy kisebb kezelés is több ezer dollárba kerül az önrész. Az ovodák iskolák fizetösek, az egyetem éves díja legrosszabb helyen is 10.000dollár...


Vagy is egy családnak csak akkor van normál megélhetése ha a fizetése nagyon magas.

A peremen élöket az állam nem támogatja. Ennek talán az az oka, hogy iszonyat tömegü ember van.


Filmek nem rossz dolog, tényleg sok mindent mutatnak, és rengeteg dologot megmutatnak a szegénységböl is.

A szegények száma óriási, ahogy a gazdagoké is.


Pl pont tegnap láttam egy riportot a tv-ben(pro7). Azt mutatták be, hogy San francisco-ban egyszerüen képtelenség lakhatást találni. Egy ágyat egy 4 fös szobában!!! 800dollárért lehet bérelni.

2018. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Én éltem 3 hónapot. a filmeknek semmi köze a valósághoz. rövid és tömör leszek


- igen olcsó a kaja, sőt olcsóbb a talponálló utcai árusnál frisset enni mint bevásárolni, a bevásárlás és otthon főzés hidd el drágábbra jön ki.

- igen nagy a választék bármit is akarsz ez a buta fogyasztói társadalom csúcsa. Ha akarsz egy burgert 100 közül választhatsz, ha akarsz egy ruhát ezer közül választhatsz.

-sok a külföldi alapjáraton megélnek egymás között. néha jobban szituáltabbak az európaiak mint a " helyi amerikaiak" közöttük sok a tizenéves terhes lány meg a drogos céltalan fiatal.

- én míg ott éltem viszonylag sok öngyilkosságot véltem felfedezni. van aki kiugrik van aki akasztja magát, de a legtöbben a pisztolyhoz nyúlnak... mégsem egy boldog társadalom...

- igen olcsó a benzin

-igen drágák a szolgáltatások. jobb ha a hajad otthon nyírod nem mész fordászhoz

-a fogrovos megfizethetetlen. intézd el otthon mielőtt kijössz

-a pazarlás világcsúcsát az amcsik tartják. nézz meg egy átlag szemetest, tele van kidobott sokszor érintetlen étellel... Amerika a világ kétharmadát kicsinálja hogy önmaga jobban élhessen. Itt az eredmény... a kukában..


a lényeg hogy dolgozni ott is kell kevés a szabadság meg a szabadnap és ha nincs szakmád és mekizel vagy mosogatsz nem fogsz jól élni, a minimumon fogsz vegetálni addig amíg nem jön egy nagyobb kiadás pl fogorvos. utána majd spórolhatsz hogy éhen ne halj..

Az emberekkel meg lehet találni a közös hangot én jól éreztem magam összességében, de anyagilag bukta volt viszont nem is a pénzkeresés miatt mentem ki csupán kalandból.

Alapjáraton nagyvárost ajánlanék, hisz ott van lehetőség mindenre. de a lakhatás ne lepődj meg ha egy lepukkant koszos pince lesz indulásnak tökéletes, amerika túl van zsúfolva. Ne lepődj meg ha a szomszédod iszlám imákat mondd, a másik meg buddhista. Amerika az emberek tömörítője ( vagy süllyesztője) és igen nagy a szórás.


nekem tetszett összességében a 3 hónap de nem mennék vissza.

2018. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%

3 éve élek itt. Most egyetemre járok kicsit kilógok a sorból mivel már 24 vagyok itt meg mindenki 18 évesen kezdi az egyetemet, de szeretem.

Hát nem tudom mit írjak még, van konkrét kérdésed?

2018. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
58%
Ahogy előttem írták ne a filmekből, klipekből indulj ki. Marha drága tud lenni kint az élet. Nem kell hozzá luxus életmód, elég egy komolyabb műtét, aminek a számlája egy jól kereső családot is lehet képes lenne földhöz vágni. Szülésről ne is beszéljünk, nem hiába nem mernek sokan gyereket vállalni.
2018. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%

"Milyen Amerikában élni?"

4 év kaliforniai élettel a hátam mögött az a véleményem, hogy ha sok pénzed van, akkor király itt élni, ha csóró vagy, akkor szar.

2018. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
100%

Szerintem állam függő is, hogy milyen drága, a part mellett persze, hogy drágák a dolgok. De a mindennapi élet az nem drága amúgy

Ami drága azok a lakások, házak. Na azok drágák

Éltem New Yorkban is. Vannak kerületek ahova csak akkor menj be sötétedés után (néhány helyre meg nappal is) ha meg akarsz halni. Amúgy szep, szerettem. Most egy kisvárosban elem az átlagos kertvárosban életét, én szeretem, van aki nem

Ki kell próbálni

2018. okt. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!