Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nagy hülyeség lenne hajóval...

Nagy hülyeség lenne hajóval elutazni Amerikába?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a repülestől, de egyszer el szeretnék menni Amerikába, viszont a repülőutat tuti nem bírnám ki.

Néztem, hogy el lehet menni busszal/vonattal Barcelonáig, és onnan pedig indul hajó New Yorkba, ami azt hiszem 1-1,5 hét alatt van ott.

Nagy hülyeség lenne hajóval menni Amerikába? Leszámítva persze, hogy az összes szabadságom elmenne vele.


2018. nov. 11. 08:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem éri meg hajóval kimenni, hiába félsz a repüléstől. Oké, hogy megy hajó is, de nem hiába népszerűtlenebb. Ahogy előttem írták kiderül, hogy tengeribeteg vagy te a halálodat fogod inkább kívánni már az első nap után. Ráadásul, ha pocsék időt fogsz ki kb. semmit nem tudsz csinálni, csak a kabinodban aludni. Repülőn meg hiába sok az út, sokan azt szokták csinálni, hogy a gépen alszanak.
2018. nov. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem először próbálkozz meg egy rövid repülőúttal valamelyik fapados légitársasággal mondjuk Lengyelországba vagy Rómába, vagy Erdélybe, vagy nem tudom fejből hogy milyen közeli célpontok vannak... Annál egy tengerentúli járat gépe persze jóval nagyobb meg több helyed van, de csak hogy egyszer kipróbáld a repülést...
2018. nov. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem hulyeseg, sokan csinaljak. Sot, annyian, hogy a Cunard ceg menetrendszerinti jaratokat indit Anglia (Southampton) es USA (New York) kozott.

[link]


De ezt olyanoknak erdemes, akik peldaul nyugdijasok, es raernek csonakazni es mar utaztak ilyen nagy hajon, tudjak kezelni a tengeri betegseguket (ha lesz).

Ha meg eletedben nem ultel nagy hajon, akkor, ahogy a tobbiek is irtak, kegyetlen tud lenni.

A sima "egyszeru" komp, ami Dover es Calais kozott jar neha ugy megdobalja az utasokat, hogy sokszor lattam az embereket fekudni a padlon, meg veszekedni a wc-ben, hogy ki jusson be a fulkebe rokazni.


A teherhajos megoldast felejtsd el. Lehet hogy olcsobb, mint a Cunard, de kozel sem kapsz olyan elokelo ellatast. A teherhajokon csak egy kis lyuk lesz a szobad, a legenyseggel egyutt fogsz etkezni, nincs mozi, disco, stb egyeb szorakozasi lehetoseg, mint a Cunard hajoin. A fedelzeti maszkalasod (a kontenerek kozott) is limitalva van.


Szerintem is probalj ki egy rovid repulo utat pl. Budapest Becs kozott, hogy lasd milyen a repules. Persze ajanlatos nem egyedul menni, nehogy bepanikolj. Egy rutinos utazo haverodat vidd el. Es keszits be valami nyugatot is ;)

2018. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jó, itt láthatóan (egy válaszolót leszámítva) senki nem fél a repüléstől, tehát nem nagyon érthetik ezt meg. Én is inkább a hajót választanám, inkább a halál, mint a repülés...

Csak pénzt azért kell egy ilyen óceánjáró útra. Ha van rá pénzed és időd, akkor miért ne? Sokan utaznak így.

2018. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!