Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan költözhetné ki Hawaiira...

Hogyan költözhetné ki Hawaiira? Milyen ott az élet? Jártatok ott?

Figyelt kérdés

Még sosem jártam Hawaii-on. Csak az interneten olvastam róla. Láttam a tv-ben egy sorozat, ahol Hawaii-on vásárolnak házakat...nagyon szép hely.

Láttam hogy USA... csak akkor van az embernek lehetősége ott élni ha illegálisan csinálja? Mi van ha veszek repjegyet és elfelejtek hazajönni? Feketén van esélyem munkát találni? Bármit dolgozok.



#Hawaii #hawaiira költözés #munka hawaiion
2019. jan. 25. 14:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%
Ott évente 3-4x elvisz mindent a hurrikán, vagy a tájfun. Még Florida, Cancun térséget is elég szépen le tudja rendezni a vihar, egy ilyen kis szigetet pláne. Ha folyton újjá akarod építeni a házad és mindened, akkor pont ideális.
2019. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami csoda kovetkezteben talalnal egy hazastarsat es munkat Hawaii-ban akkor szembe nezhetsz a legkritikusabb problemaval:

Talalni egy helyet ahol elsz, csaladot alapitasz.

Az alabbi kb. 80 negyzetmeteres haz 1 millio dollar

azaz 280 millio Forint, paranyi teruleten epult.

Ennek a havi torlesztoreszlete, tegyuk fel hogy let tudsz tenni 10%-ot, (plus closing cost) akkor a mortgage hozzavetoleg ingatlan adoval, biztositassal, PMI-al valahol 8 ezer dollar lesz havonta. A kereseted meg legalisan is nem lesz tobb mint 8-10 dollar orankent, tehat egy milliomos hazastarsat kell talalnod hogy eletbe tudj maradni, vagy kettesben felvenni egy kolcsont 60 evre erre a kis hazra es az egesz eleted keresetetek arra fog elmenni hogy ezt fizessetek.

[link]

2019. jan. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Illegalisan eselytelen Hawaii de ha megis legalisan kitudnal menni akkor sem elnel meg ott konnyen. Minden nagyon draga es ha nem vagy diplomas akkor keresel 10-12 dollart orankent.

A lakhatasra elmenne legalabb 1200-1500 dollar havonta ha beered valami egyszeru lakassal nem a tengerparton. Miutan leadozol a 10-12 dollaros fizetesbol es kifizeted az eu biztositas, pont annyid marad amit a lakasberles el is visz.


En nyaralni elmennek oda de lakni biztos nem, kivetel ha valami nagyon jo allast ajanlananak.

2019. jan. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam sose Hawaiion, nem is tervezek már (10-16 éves korom között nagy álmom volt Hawaii), de megosztom az interneten olvasottak között mit szűrtem le a Hawaii életről.

Prostituáltan drága. Nem, nincs jobb szó rá. Mivel nagyon sok mindent kell behozatniuk, így a boltban megvásárolható termékek irgalmatlanul drágák.

Erre rátesz még egy lapáttal, hogy a turizmus felveri az árakat. Lakhatás mocskosul drága, fizetések nem nagyon igazodnak hozzájuk.

Ha mégis ki akarsz költözni, legegyszerűbb mód még az lenne, ha van már egy diplomád és szerencséd van, ugyanis drasztikus tanár hiány volt 1-2 éve Hawaiion és már az ő szemükbe külföldiek is jelentkezhettek, ha volt egy diplomájuk (nem volt kötelező a tanári diploma, bármilyen lehetett azok közül, amiket tanítanak az iskolában). De nem tudom ez a program megy-e még.

2019. jan. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkit felpontoztam

Néztem a tvben egy műsort és ott vettek házakat 300 ezer dollár alatt is. Mondjuk erre sincs pénzem de ez van.

Lehet tényleg csak nyaralás lesz belőle

azzal nem értek egyet hogy mindent elvisz a hurrikán hiszen sok ember él ott állandóan szóval valahogy ők is elvannak bár sok a szegény. Olvastam hogy hajléktalanok is vannak ezt nem is tudtam.

2019. jan. 29. 14:28
 16/17 anonim ***** válasza:

,,Olvastam hogy hajléktalanok is vannak ezt nem is tudtam."

Mindenhol vannak hajléktalanok meg szegények. Attól, mert a TV műsorok többségében elrejtik őket, nem hajlandóak beszélni róla még jelen van aktívan.

Dubainál is azt hiszi mindenki, hogy ott mindenki gazdag, pedig bőven vannak szegények ott is.

2019. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

"Lehet tényleg csak nyaralás lesz belőle"

Azért el lehetsz eresztve😨

2020. okt. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!