Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit csinálnátok Washingtonban...

Mit csinálnátok Washingtonban és New Yorkban?

Figyelt kérdés

Mit néznétek meg? Hova mennétek el? Mit próbálnátok ki? Mit kósnolnátok meg?


Nyáron úgy tervezem, hogy egy hónapra Amerikába utazok, nagyrészt Washington DC-ben lennék, kb 1 hétre mennék át New Yorkba.


Szeretnék egy programot összeállítani és ehhez várom az ötleteket. Sok mindent összeírtam már, de szeretnék minnél kevesebb dolgot kihagyni a lehetőségekből. Jöhetnek teljesen alap dolgok, nehogy egy nagyon triviális helyszín kimaradjon, de nagyon örülnék különleges, eldugottabb. helyeknek.


Washington környéki helyeket is írhattok, ahova egy napra át tudok ugrani busszal/vonattal.


Ételek (gondolok itt tipikus amerikai nasikra vagy helyi különlegességekre) is jöhetnek, amiket mindenképp kóstoljak meg. Étterem név is jöhet.


Programok is és bevásárló központok is jöhetnek. Hallottam outletekről, ahol márkás dolgokat lehet jó árom kapni, de nem találtam még pontos helyet, jöhet ezeknek a neve is :)



2019. márc. 18. 14:42
 1/5 anonim válasza:

Szia!


A program összeállításra én az Inspirock-ot szoktam használni, beállítod a dátumokat, és azt, hogy mennyire akarsz rohanós túrát, vagy inkább lassabbat. Utána az ajánlott programokat tudod cserélgetni, tologatni.

[link]


Ez tervezésre nagyon jó, de a túra és a belépő itt drága, én az ÚtraFel oldalon szoktam összeválogatni a programokat:

[link]


Remélem segít

2019. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

New York nagyon draga, kozlekedes, es varosnezes is.

De Washington D.C. ben nagyon sok ingyenes latnivalo van . Peldaul muzeumok.Nekem a legerdekesebb volt a penz nyomda, ahol meg lehet nezni hogyan keszitik a dollarokat. A nyomdat ugy hivjak, hogy Bureau of Engraving and printing, es ingyenes az is.

Outletek varoson kivul szoktak lenni. Nem hiszem hogy maga DC ben lenne valami, de Marylandben biztosan. New York Times Squarebol indulnak buszok outletek fele.

Meg egy ingyenes erdekesseg New Yorkban : Staten Island Ferry. Nem kerul semmibe es oriasi kilatas Mahattanra.

2019. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha annyi pénzed van, hogy hosszabb időt időzz ezeken a helyeken, de nincs annyi eszed, hogy rákeress, mit is csinálnál ott, valamit rosszul csinálsz az életben. Vagy bunkó kőgazdag genetikai hullák a szüleid, és akor aggódnod kell, vagy lusta disznó a gyerekük. De akor megint aggódnod kell.
2019. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Te normális vagy, vagy csak nem tudsz olvasni? Nem tudom, hogy gondolod, hogy ilyeneket írj le valakikről, akiket nem ismersz.

2019. márc. 19. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Épp most jöttem vissza második keleti parti túrámról.


Most kihagynám innen a felsorolásból az "uncsi", mindenhol elmondott dolgokat (Empire State Building, az ÖSSZES ingyenes múzeum DC-ben, kiváltképpen a Dulles melletti Udvar-Házy repülőmúzeum).



New York:

- New Yorkban van egy régi magyar negyed a Central Park közepétől keletre. Bár már eléggé asszimilálódtak a helyiek, még mindig van 2-3 magyar templom, meg egy magyar kávézó (ahol az ott dolgozók mind magyarok, háttérben magyar zene szól, stb). Nem rossz hely, érdekes


- Little Italy-ban van a világ talán legjobb pastramis helye, benne volt a Fald fel Amerikát-ban is. Katz Deli. A környék nem a legszebb, de ne parázz, nem gázos


- A Central Park délnyugati csücskénél lévő körforgalomtól pár utcára délre van a McGee's, ahol az Így Jártam Anyátokkalt írták. Nem úgy néz ki a hely mint a MacLaren's, de a hangulata full ugyan az. 1 sörre megéri betérni. Plusz, onnan pár utcára nyugatra van egy Bartók szobor is


- USA-ban nagyon sok az Outlet jellegű hely. New Yorkban pl a Manhattan Mall-ba van egy JSPenny.



Washington:

- Mint mondtam, múzeumok az must have, me full ingyenes mind


- Tysons Square mellett is van egy nagyon jó outlet (Marshalls), ahol Tommy Hilfiger cuccokat vettem pl 10-15 dolcsiért :)) + ott van egy Panera Bread is ami nagyon jó villásreggeli hely


Kajáldákba meg azt tudom ajánlani, hogy próbáld ki a helyi "undi" gyorskajáldákat. Persze, az nem autentikus kaja, de egy Taco Bell, Chipotle, stb nem igen fog máshol beakadni :D Ja és Dunkin Donuts persze



Ezen kívül azt tudom mondani, hogy látogasd a Dollar Store-okat (tényleg 99 cent minden), de akár CVS-eket is, mert ott is 1 dolcsi az Arizona tea :) :D

2019. márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!