Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mik a tapasztalatok mostanában...

Mik a tapasztalatok mostanában az USA határellenőrzésnél?

Figyelt kérdés
Két hétre szeretnék menni (Washington+Richmond), viszont annyi rosszat hallottam arról, hogy a legkisebb gyanú esetén is több órás kikérdezés várható a reptéren. NEM szeretnék kint maradni se kint dolgozni, de mivel egyedül utazom és barátlátogatás is lenne, tartok tőle, hogy az ellenőrnek gyanús lennék.

2019. márc. 21. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Totálisan reptér és bevándorlási tiszt függő a dolog. De az esetek 99.9%-ban ha igazolni tudod hogy visszafele is van jegyed, el tudod mondani miért jöttél, van szállásfoglalásod, stb, senki nem cseszeget. A sok "rémtörtenet" mögött sokszor van valami stikli. Ha nincs ilyened, gondod sem lesz. Másodlagos, ún: secondary inspectionre akkor számíthatsz, ha valami van a múltadban, és nem tudod igazolni hogy nem akarsz maradni
2019. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Retúrjegy, szállásfoglalás persze lesz. Hogyan igazolom, hogy nem akarok maradni?
2019. márc. 21. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Évente kb 50 millió nálad butább ember átjutott a határon, Remélem ez megnyugtat. Még akkor is, ha náladnál okosabb 150 millió is.

Szóval nincs miért aggódnod.

2019. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Leírtam mivel igazolod....tényleg ennyire fogyi vagy? Ha van szállásfoglalásod, visszaútra jegyed, meg nincs semmi a múltadban ami miatt bevándorlónak néznek, akkor beengednek kekeckedés nélkül
2019. márc. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2 ismerosom is utazott mostanaban az USAba es siman beengedtek oket. Tenyleg ugy van, ahogy elozo irja, ne legyen gyanus, hogy itt akarsz maradni.

Nyilvan retur jegy alap, ha megkerdezi hol szallsz meg, megmutatod (akar hotel akar ismerosnel - ha ismeroshoz jossz, irhat a haver egy papirt, hogy nala fogsz lakni). Ha megkerdezi otthon mit dolgozol nyilvan nem mondod hogy munkanelkuli vagy (meg akkor sem ha igaz), ha megkerdezi mibol tartod el magad megmondod, hogy mennyi kp van nalad illetve bankkartyat is fel tudsz mutatni.


Van egy dokumentum film pont a hataratkelesrol (repteri illetve foldi atkeles (Canadabol). A filmben nyilvan azokat veszik ki secondary (masodlagos) vizsgalatra, akiknek annyi eszuk van, hogy 1-iranyu jeggyel jonnek, nincs naluk csak 30 dollar es a bankszamlan is van mindossze 200 es 90 napig akarnak maradni. Ezek szemet szurnak a tisztnek. Volt olyan csavo aki Detroitban akart az orszagba bejonni, kerdeztek mit akar itt csinalni, hat csak megnezni a varost... erted, Detroit, ami pont nem arrol hires, hogy ozonlenek oda a turistak.


Ha minden papirod rendben van nem fognak szorakozni veled, nyugi!

2019. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem anno, amikor először és másodszor mentem ki, hivatalos dokumentumba (azt hiszem, ESTA) le kellett írnom, hogy hol tanulok/dolgozok. Ezt az interjúkor meg fogják tőled kérdezni, ha szükségét érzed, nyomtattass egy hallgatói/munkavállalói jogviszonyigazolást angolul. Mondjuk nálam eddig sosem volt, csak mindig megemlítettem, hogy pont úgy megyek vissza Magyarországra, ahogy a félévem kezdődik, eddig mindig át lettem engedve.
2019. márc. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!