Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek érdemes kimenni...

Szerintetek érdemes kimenni USA-ba szervezetten, körutazással?

Figyelt kérdés

11 nap / 10 éj, 605 000 ft kb.

Magyar idegenvezetővel körbejárni olyan helyeket mint San Francisco, Yosemite Nemzeti Park, Las Vegas, Grand Canyon meg ilyenek. Régi vágyam kimenni USA-ba pár napra, de nem akarok egyedül szenvedni foglalásokkal meg ilyenekkel, ez így könnyebbnek tűnik hogy megoldják helyettem és még magyarul elmondanak mindent.


Azért a 10 nap nem tűnik olyan kevésnek, meg van csomó szabadfoglalkozás ahol tudok egyénileg is nézelődni de gondolom van lehetőség, hogy a túravezető kísérget. Szerintem ez nagy segítség olyannak akinek kb. fingja sincs hogy működik amcsiban a tömegközlekedés, merre menjen, mit csináljon, stb.



2019. jún. 16. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ez a Mortons útjának tűnik, ha igen és van rá pénzed akkor egy percet se gondolkodj, én voltam velük két hasonló úton (a keleti és a nyugati parton is), mindkettő életre szóló élmény és minden ráköltött forintot megért. A szervezett út kényelmesebb, különösen ha először jársz arrafelé.
2019. jún. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsit reklámnak tűnik nekem, de ettől most tekintsük el.

Nem tudom mi van a hivatalos programban, de, ha azok, amiket leírtál, akkor az nekem túlzsúfoltnak tűnik. Nem marad sokmindenre időd, mert menni kell egyből majd tovább

2019. jún. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Többször jártam az USA-ban.

A 11 nap kb. semmire sem elég. (Max mindenhol csak 1-2 órát lesztek.)

Amúgy -biztos vagyok benne, hogy- az említett összeg nem tartalmazza az összes költséget.

2019. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mortonsról most hallok először, rájuk néztem és kicsit drágának tűnnek.


neckermann.hu/korutazas-usa-nyugati-panorama - erről lenne szó, itt a belépőjegyeken meg kaján kívül mindent tartalmaz az ár.

Nem tudom, ez miért minősülne reklámnak, hisz épp azt akarom megtudni megéri-e ez az egész. A program nekem is túlzsúfoltnak tűnik, de ha azt nézzük pl. a 6. nap egésze a Grand Canyonról szól, amit persze napokig lehetne nézegetni (gondolom) de talán ez pont annyi idő, hogy az ember ne unja el magát.

2019. jún. 17. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:

"a belépőjegyeken meg kaján kívül mindent tartalmaz az ár."


- A fakultatív programok összeadva: kb. 300.000 Ft.

- Az étkezésre "előre beszed" az idegenvezető -mint valami dedósoktól- napi 50 USD-t ami 10 napra 500 USD ami kb. 150.000 Ft.


És máris egymillió Ft felett tartunk.

Arról nem is beszélve, hogy kifizettetnek/lehúznak reptéri illetékre 140.000 Ft-ot is.

A helyi utazás meg helyi busszal történik.


Az imént rákerestem, és a LOT-nál 167.000 Ft-ért is van akciós retúrjegy (az összes adóval együtt) L.A.-be.

Egy fix szeptemberi dátumra pedig -akció nélkül- 230 ezer Ft-ért találtam retúrt (két poggyász az árban).

Ha ezeket nézem, akkor nem látom, hogy mit is ad az iroda 605.000 Ft-ért??


Amúgy ebből az egymillió Ft feletti összegből, legalább 3-4 hétig el tudnék kint lenni úgy, hogy autót bérelek, és oda megyek ahová nekem tetszik.

2019. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Oda nem mennék, ahol van “reptéri illeték”, 140 ezerért vicces, én a nyugati partra ennyiért vettem akciósan a jegyet. :)

Az USA könnyen utazható és biztonságos desztináció, a távolsági közlekedés is jól szervezett, szerintem ezt a programot sokkal könnyebben ki tudod hozni magadnak. Ez nem Kongó, hogy érdemesebb csoporttal nekivágni :-)

2019. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

3-as "A 11 nap kb. semmire sem elég. (Max mindenhol csak 1-2 órát lesztek.)" kommentjével nem feltétlen értek egyet, én két hét alatt végigmentem San Francisco-t, Los Angelest, New Yorkot, Washingtont, sőt, még Virginia Beachet it :))


A felsorolt programban pedig a Yosemite, Grand Canyon az kb pár órás cucc lehet.



Én biztos hogy nem mennék szervezetten. Szerintem az megöli az egészet. Alkalmazkodni mindenkinek. Kihagysz olyan dolgokat, mint egy jó pizza meg egy four loco a 7/11-ből, minden 2. CVS-ben venni egy Arizona ice teat, és a többi :D


Ha tudsz angolul, akkor fel tudod magad kint találni, főleg a nyugati parton iszonyat barátságosak az emberek (még Los Angeles 'rosszabb' környékén fél órát beszéltem egy nővel arról hogy merre hogy mint, tippek trükkök, stb, amíg vártam este a buszt :D)


Foglalást én bookingon nézném, van magyar oldala is ugye. Repjegy meg SkyScanner, szintén van magyarul. Esetleg keress csoportokat facebookon, ahol amerikába utazni vágyó emberek vannak, dobd be a terved s hátha csatlakozik 1-2 másik ember is.


Főleg így, egy országrészre fókuszálva nem egy nagy durranás megszervezni. Bécsből sokszor van olcsó repjegy San Franciscoba, ott mondjuk bérelsz egy kocsit pár nap városnézés után és át Los Angeles, ahonnan meg pár nappal később busszal Vegasba. Ott meg lehet Grand Kanyon túrára menni olcsón, vezetővel. Majd zsa', onnan Pestre

2019. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!