Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mitől drágult ennyit egy...

Mitől drágult ennyit egy repülőjegy?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy valamelyik nap néztem Észak-Amerikába repülőjegy árakat, és találtam is egy Lufthansásat, oda vissza 550.000 Ft 3 embernek. Ez volt délelőtt. Utána megnéztem este már 660.000 Ft volt ugyanez. Van rá esély, hogy lemenjen ennek az ára? Miért drágult ekkorát pár óra alatt? (természetesen inkognitóban néztem végig a repülőjegy árakat)

2019. júl. 20. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az árak folyamatosan változnak. Nem mindig van benne logika és nem igazán kiszámítható. Most biztos hirtelen megugrott a kereslet olyankor ugrik az ár automatikusan aztán ha elér egy szintet ahol már senki nem akarja megvenni akkor meg csökken, persze ez függvénye az indulás időpontjának is, mert minél közelebb van annál kisebb eséllyel árazzák le a jegyet, aztán ha nincs tele a gép a legutolsó pillanatban lehetnek nagy leárazások, de az is vagy lesz vagy nem. Kiszámíthatatlan.
2019. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként novembert nézem.
2019. júl. 20. 17:51
 3/14 anonim ***** válasza:
A repülőjegyek árazása egy olyan, sok tényezőtől függő dolog, amit bonyolult és főleg titkosított algoritmusok határoznak meg. Természetesen a kereslet és a kínálat változásai adják a fő mozgatórugót, de hogy most a te konkrét esetedben bejött egy nagyobb foglalás, törölték egy versenytárs járatát vagy eddig nem bejelentett hetedhét országra szóló esemény lesz valamelyik érintett városban (pl most hétvégén jól játszott a helyi baseballcsapat és lehet fontos meccs lesz aznap), azt nem lehet innen megmondani.
2019. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Konkretan hova repulnel? New York-ba 100-120k-ert lehet altalaban kifogni /kopf. San Francisco mar mas mese...
2019. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A Lufi egyrészt egy kifejezetten drága társaság (még turistán is), másrészt ebben az árban benne van egy átszállás, tehát előbb Ferihegyről kimész valami német városba (pl Frankfurtba) és onnan tovább az USA-ba.

Sokat spórolhatsz, ha az átszállás helyére kimész vmi olcsó fapadossal és csak onnan a Lufival. Bár egyébként a LOT lengyel légitársaságot is megnézhetnéd, ott olyan 130-140 ezerért is kaphatsz már jegyet és átszállnod sem kell.

2019. júl. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Miamit néztem, 550k volt pár napja délelőtt 3 főnek, rá pár órára 670k.. és azóta egy forintot nem megy le az ára.. de nem csak a lufthansa, hanem a swiss,united se pl. Azok is felmentek.
2019. júl. 20. 20:28
 7/14 anonim ***** válasza:
En most pillanatnyilag 400k-ert talalok miami-ba jegyet 3 felnottnek, es nem kutattam sokat, szoval korul kell nezni...
2019. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
tényleg? én a skyscannert nézem, azon a legjobb ár 489 ezer forint, Turkish Airlines-al. Novembert és Október legvégét nézem, és 11 napra mennék.
2019. júl. 20. 20:42
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nekem direkt felment ilyen magasra az ár mert sokszor nézem? (inkognitóban néztem eddig mindig, így is elképzelhető?)
2019. júl. 20. 20:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Dinamikus árazás. A rendszer figyeli, hogy ki mire keres rá és aki többször is keres ugyanarra, annak emeli az árat.
2019. júl. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!