Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha angol nyelvkornyezetben...

I_L_U_Lili kérdése:

Ha angol nyelvkornyezetben vagyok akkor mennyi ideig tarthat megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Az alapok nagyon kicsi részét tudom és külföldre utazunk és angolul fogok majd tanulni. Kicsit felek h nem tudom majd megtanulni a nyelvet. Ha van tapasztalat akkor mennyi ideig tartott érteni a nyelvet?
2019. aug. 3. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A külföldre utazUNK hány embert jelent, és mennyi idöre mentek.


Ha ott magyarok közt leszel (a többes szám erre utal), akkor nehezen fog menni, ha gyakorlatilag napi 24 órában angol nyelvül emberek közt vagy, akkor sokkal gyorsabban. Meg természetesen két hetes nyaralás nem ér jóformán semmit, egy éves tanulás vagy munka már igen.

2019. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Változó egyéni képességektől függően. Meg azért attól is függ, hogy angolul alig makogó emberekkel, vagy anyanyelvi szinten beszélő, türelmes emberekkel leszel-e körülvéve. Meg amúgy a kényszer nagy úr, ha magadra vagy utalva mindenféle ügyintézésben, akkor gyorsan lehet fejlődni, ha mások intéznek neked dolgokat, akkor kevésbé.
2019. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Ismerek olyan 50 év körüli hölgyet aki nagyon akar tanulni, többször volt már angol tanfolyamon ( ott ismerkedtünk meg, és ő vitt be a munkahelyére dolgozni) A hölgy lassan 13 éve él kint Angliában ( én csak 4 éve) ,de az aalap angol tudásnál több nem megy neki. El is van keseredve, de egyszerűen leblokkol. 1 szavas mondatok mennek, néha érti mit mondanak, de kommunikálni még ma sem tud. Pedig látom, hogy igyekszik. Mondta is, hogy egy bizonyos idő után az agya nem képes tárolni, befogadni a tanulást. alapjáratban egy okos nő, tanult, értelmes, midneről lehet beszélni róla.

Ismerek olyan külföldi (pl: az egyik kínai ismerősöm felesége) aki már 30 éve él kint, és alig beszél angolul.

Ismerek olyanokat is, akik 1 év alatt szépen beszélnek.

Ember függő.

Azt tudtad, hogy Harry Houdini anyukája aki magyar volt, kint élt Amerikában, és soha nem tanult meg angolul?

2019. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attol fugg hogy magyarokkal elsz, baratkozol vagy angolokkal, esetleg mas nemzetiseguekkel akikkel angolul tudsz csak kommunikalni.

Nekem is kint nincs magyar ismersom, csak 1-2 magyarral talakoztam kint. Otthon angolul beszelunk.

Akikkel talalkoztam magyarok azok jol beszelnek angolul es altalaban a kulfoldiek akikkel eddig talalkoztam pl lengyel, roman, bolgar, szerb.

A mexikoiak viszont nem beszelnek jol es pontosan azert nem mert egymassal baratkoznak, itt van nekik rokonsag is, stb. Ugy nehezen megy az angol ha mindenki az anyanyelveden beszel hozzad a kornyezetedben.

Volt egy kollegam aki olyan szarul beszelt angolul hogy azt hittem nemreg koltozott csak ki, kozben meg itt lakik mar kb 10 eve.

A lenyeg: kommunikalj kulfoldiekkel, ne az olyan munkahelyeket keresd akor sok a magyar es szerintem 1 ev alatt tarsalgasi szinten fog menni az angol.

2019. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az anyanyelvi környezet akkor jó, ha van már egy erős alap és maximum szókincset kell bővíteni, kiejtést javítani, illetve a folyékony nyelvhasználatot elsajátítani. Magyarán, hogy az ember ne darabosan, hanem rendesen beszéljen, ne kelljen leállni gondolkodni egy hiányzó szón, és ne az legyen, hogy a fejedben mindig magyarról fordítod a mondandódat. Az, hogy szinte nulla nyelvtudással bekerülsz egy idegennyelvi közegbe, bár nyilván lassan ragadna rád valami, de nagyon lassú folyamat lenne, hiszen nem csecsemő vagy. Úgyhogy én mindenképp azt tanácsolnám, hogy legalább középszintig el kéne végezni egy intenzív nyelvtanfolyamot, hogy legyen alap, amire kint lehet építkezni.
2019. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én majd suliba fogok járni és abban a suliban szinte nincsenek is magyarok csak néhány de nem az én korosztalyom. Ugyh amerikaiakkal leszek leginkább összezárva. A szüleimnek van nyelvvizsgája ugyh majd ok is segítenek nekem. De az iskolába természetesen nem tudnak bejönni velem ugyh ott magamra leszek utalva szóval mivel angolul folyik az oktatás ezért gondolom majd ram ragad a nyelv csak mennyi idő az?
2019. aug. 5. 10:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és 4 évre megyünk
2019. aug. 5. 10:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha valamennyit teszel is érte - azaz nem zárkózol el a többiekkel való beszélgetéstöl meg nem várod, hogy "ragadjon rád" a nyelv -, akakor egy év alatt eljutsz arra a szintre, hogy minden gond nélkül elboldogulsz mindenfelé, legfeljebb speciális területeken lehetnek nehézségeid.
2019. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!