Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen hely Helsinki?

Milyen hely Helsinki?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, a közeljövőben, ha úgy adódik, elkerékpározok egész Helsinkiig, és eltöltenék ott egy kis időt. Mit tudtok elmondani a városról? Jó hely, vagy szar? Olcsó, vagy drága? Érdemes elmenni odáig?

2019. szept. 5. 01:12
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Finnországban a levegő is pénzbe kerül.
2019. szept. 5. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyat drága. De szép hely. Megér elmenni
2019. szept. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szép város, viszont nem Európa legizgalmasabb fővárosa, relatíve kevés a látnivaló, viszont nagyon drága.

Tallinn érdekesebb és sokkal olcsóbb, persze onnan 1-2 napra megérheti Helsinkibe átruccanni, de magára a finn fővárosra túl sok időt ne szánj. A vidéki Finnország viszont álomszép terep egy biciklistának (igaz, az is elég drága).

2019. szept. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Praktikus varos ne varj tole olyan sokat, nekem tetszett de semmi extra latvanyossag. Biciklisek paradicsoma. Es bringaval satorral nem olyan draga, Lidl annyi mint itthon, a komp sokkal olcsobb mint Svedorszagban. Tallinn szebb ott tolts El tobb idot. Mindenkeppen erdemes elmenni, en autoval mentem a sarkkoron tulra es azt mondom ezt az otletedet mindenkeppen valositsd meg. :)
2019. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Drága.

Van egy mondás, hogy több élet van a Chicago-i temetőben, mint Helsinki belvárosában.

Finnországban a városok annyira nem érdekesek, nagyon egyformák is.

Ami nagyon szép, az a természet. Szóval inkább a városokon kívül érdemes kirándulni, hajózni, stb.

2019. szept. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Adtam a zöld kezeket!!!!

A kompot kihagynám, Fehéroroszországon és Oroszországon keresztül tekernék el Finnországba. 1 hét alatt ott tudnék lenni. A kerékpárom, a "Hajnali Szél" nagyon gyors.

Tehát drága hely nagyon. Akkor sok zsét kell magammal vinnem.

2019. szept. 5. 15:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mi a terved? Tudtommal az orosz-fehérorosz határon csak a két ország állampolgárai mehetnek át, ráadásul 2 napos a belorusz tranzitvízum, azalatt azért nehezen szeled át a két Magyarországnyi területet...
2019. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor nézek más útvonalat, ezen ne múljon. Végső esetben pedig ott a zöldhatár.
2019. szept. 5. 16:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét alatt odaérsz? Jó kondiban lehetsz!

Nekünk Budapestről autóval autópályán Tallinnál átkompolva 22 óra folyamatos út volt. Közel 2000km. Szentpétervár felé kerülve szerintem egy bő 500km-es kitérő. Napi 360km-t kell tekerned. Ha reggel 8-tól, este 8-ig minden nap folyamatosan tekersz, megállás nélkül, az is 30-as átlag(!)tempó lenne.

De ha bírod, hajrá! :)

2019. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!