Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megnézni Erdélyben...

Mit érdemes megnézni Erdélyben ill. Romániában?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt voltunk már kinn,akkor voltunk: Békás szoros,Szent Anna tó,Gyilkos tó,Fogarasi havasok,Medve tó. Idén is mennénk ki,de ide már nem akarunk....!Ötletekre lennék kíváncsi. Köszönöm szépen.
2010. júl. 15. 12:37
1 2
 1/17 anonim válasza:
Dracula várát érdems megnézni szeintem. Viszont Déva vára sem utolsó, főleg oda felmászni.
2010. júl. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Tordai hasadék, Házsongárdi temető, menjetek el Korondra is és Szovátán is van egy tök jó pisztráng telep. Van valahol egy nagy sóbarlang is, az is érdekes. És a Dracula vár.
2010. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mindkettőnél voltunk:) Csak elfelejtettem,bocsika !
2010. júl. 15. 12:48
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha van kedvetek eszakabbra menni, Maramaros is gyonyoru tud lenni. Es ha megmasszatok a Pietrosu csucsot(2303 m) a Radnai havasokban es szep idot fogtok ki, belatszik az egesz Keleti-Karpatok es fel Erdely(gyonyoru latvany). A nyugati karpatokban is vannak gyonyoru helyek, peldaul a Csodavar vagy az "Elo tuz" nevu barlang, akar a Medvebarlang is. Retyezatba is megeri elnezni, bar ott meg nem jartam, szoval nem tudok tapasztalatokat irni.
2010. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tordai hasadék érdekes és szép lehet,Dracula vár is végül is igazatok van,mert csak futólag láttuk.Parajdon van a sóbánya.Az nekem annyira nem tetszett. Töröm a fejem egyfolytában,h mit kellene megnézni.....!Netet is bújom,de amit érdemes látogatni,ott már voltunk.Tanácstalan vagyok teljesen.
2010. júl. 15. 12:52
 6/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:51



Köszi,mindjárt utánanézek neten.

2010. júl. 15. 12:54
 7/17 anonim ***** válasza:

A temetőt azért mondtam, mert szép időben gyönyörű. Nagyon régi síremlékek vannak ott és a régi magyar rész tiszta vadregényes.

Sulival voltunk és meg kellett keresnünk Aletta van der Maet ( Apáczai Csere János felesége) sírját, úgy, mint ahogy Áprily Lajos írta a versben. Izgalmas volt :)

2010. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nezd csak a nyugati karpatokhoz talaltam egy jo linket, van magyar valtozat: [link]
2010. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezek mind nagyon szép helyek tényleg,köszönöm.Gyűlnek az ötletek :) !De ezekhez a nagy magaslatokhoz fel lehet vmeddig menni autóval is,mint pl a Fogarasi havasokhoz!? Az a baj,h a párom nem nagyon nagyon akar túrázgatni :(
2010. júl. 15. 13:03
 10/17 anonim ***** válasza:
Amit az utolso linkben kuldtem, Padis-ig fel lehet menni autoval es aztan onnan van kismillio turaut. De ha ezt valasztjatok, akkor a Csodavar es az "elo tuz" barlang ki ne maradjon:) Amugy az utak, mikor en jartam arra nem voltak valami hiresek, arra figyeljetek, nem olyan egyaltalan mint a Transzfogarasi ut, sokkal rosszabb minosegu.
2010. júl. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!