Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova utazzak januárban ha...

Hova utazzak januárban ha sarki fényt szeretnék látni? Illetve rénszarvast. És szeretném kipróbálni a jeges merülést.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a 3 dolog foglalkoztatbegy ideje, látni a sarki fényt, igazi renszarvassal talalkozni, es kiprobalni a jeges merulest. Januarban nem lesznek vizsgáim, lenne időm pár napra elutazni valahova. Norvégia, Svédország, Finnország, Dánia vagy Izland lenne jó számomra? Januárban ezek a dolgok lehetségesek amiket szeretnék? Pénzt kb mennyit kell rá számolni?

Köszönöm előre is a segítséget :)


2019. okt. 25. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Egyedül Dánia amit kilöhetsz, ott nem fogsz ilyeneket látni, és csinálni. A többi ország az mind pont erre építi a turizmusát. Keress ilyen utakat. Ami viszont a sima útiköltségek felett van az a megfelelö ruházat. Oda nem mehetsz egy H&M-ben megvett kabátban vagy cipöben, oda igazi nagyon alacsony höfokon is melegen tartó KÖNNYÜ kabát, cipö nadrág kell, söt még a zokni sem árt, ha hötartós.
2019. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Fogsz egy földgömböt, megnézed a sarkkör merre húzódik, majd megpróbálod megszervezni.

Pénzt a tehetségedtől mérten számolj rá. Ezt úgy csináld, hogy megkeresed a szerinted legolcsóbb eljutási módot, hozzáadod a szállás árát és minden extrát, majd összeadod.

Személyes véleményem szerint számolhatsz nyugodtan 100.000 Ft/látott rénszarvas árban.

2019. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sarki fényt mostanában nem nagyon lehet látni, a napfolttevékenység a minimumon van. Várj néhány évet. Rénszarvas megoldható, a jeges merülés mit takar? Beugrasz egy lékbe a szauna melletti tóban, vagy tényleges szabadtüdős/palackos merülést jégtáblás környezetben? Mert utóbbiak komoly felkészülést igényelnek...

Amúgy Skandinávia igen drága...

2019. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, csak ilyen lekbe ugrasra gondoltam :)
2019. okt. 25. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Norvégia vagy Svédország/Finnország északi részein van esély, de inkább a városoktól távol. Pl. a norvég Tromsø kedvelt kiindulópont,

de elképesztő magasak az árak Norvégiában (egy trekking 35-40 ezer,

persze akár a városban is látható, de ritka). Finnország vagy Svédország északi része is lehet, ezek nem olyan drágák (Norvégiához képest persze, Magyarországhoz képest brutálisan), és hidegebb is van, mert nincs ott az óceán. Dánia felejtős, semmi esély, Izland sincs elég északon szerintem (és hát nagyon drága is). A sarkkörtől északra

keresgélj városokat, és helyben befizethetsz pár útra, ahol a sarki fényt “vadásszázok” - persze nem muszáj, de egy lapp vadonban nem indulnék el egyedül :-)

2019. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Éltem Izlandon és Finnországban is 1-1 évet, Izlandon SOKKAL többször láttuk a fényeket! (tény, hogy Finnországban Tamperében éltünk, ami inkább délen van, ettől függetlenül ott is látható volt az északi fény, de sokkal ritkábban).

Izland egy csoda, ha nem jártál még, akkor én nagyon ajánlok oda egy kirándulást, ha már a merülés is vonz, mindenképp menj el egy Silfra snorkeling-re (búvárkodás közben megérintheted mind az európai, mind az észak-amerikai lemezeket, nagy élmény!)

[link]

Hülyeség, hogy mostanában nincsenek fények, pont tegnap is hatalmas "vihar" volt, csodálatos képeket készítettek az Izlandon lakók (Facebookon több csoport is van erre, lesd meg őket, fantasztikus fotókat töltenek fel naponta).

Rénszarvast is láttunk a Ring Road mentén inkább észak felé menet, amúgy a reykjavíki állatkertben is vannak, mwg lehet őket simogatni is.

Egy szó mint száz, én ha csak kirándulni mennék és minél több természeti csodát akarnék látni, akkor egyértelműen Izlandot választanám. Januárban a jégbarlangok is látogathatók, az is egy nem evilági csoda.

Finnország is gyönyörű a maga módján, rengeteg tó, csodás erdők és tájak vannak, viszont ott januárban simán volt - 30 fok is (és mint írtam mi a déli részén laktunk!) míg Izlandon enyhébb jóval a tél, - 10 körül általában megáll a hőmérséklet.

2019. okt. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tavaly ilyenkor voltam Tromsø-ban, ott van sok lehetőség a szabad sarkifény vadászatra, de aki fizetni akar, az felmegy a Fjellheisen-el a hegytetőre, de utólag tapasztaltam, hogy felesleges volt, illetve este az utolsó felvonóknál már elég nagy a tömeg, sokan több órán át fenn vannak, elmennek túrázni.


Pár nappal később lejjebb mentem, Kirunába, Svédországba, ott töltöttem az éjszakát, ott például a városban is jól látható volt.


de mindezt tény, hogy ilyenkor, október környékén. januárban nem tudom, mennyire aktív ez a tevékenység.

2019. nov. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!