Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes Kisinyovban nyaralni?...

Érdemes Kisinyovban nyaralni? Hány nap alatt lehet körbejárni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 15. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Szeintem az átlagember kb 2.870.000 ennél értelmesebb nyaralási célpontot képes megnevezni, de tudod, amennyi perverziót láttam én már az életben, lehet van, akinek épp Kisinyov jön be. sok sikert a nyaralásodhoz.
2019. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A legtöbb európai országban már voltunk, szépek persze, de valami másra vágyunk. A posztszovjet térséget szeretjük nagyon, de Kisinyovról még az utikritika sem ír szinte semmit.
2019. nov. 15. 16:28
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

ez érdekes lehet: Puskin egykori háza, ma múzeum.

Gyömrőn voltatok már? mert jó az is.

2019. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Azért ha EKKORA világutazó vagy, hogy leírtad, hogy ennyiféle ország meg minden, akkor csak van arról fogalmad, mi a jó és mi a rossz????

Csak eljutottál már arra a szintre, hogy blogokat olvasol vagy legalább rákeresel a tripadvisor megfelelő listájára.

Hogy is mondjam, a valódi profik nem az itteni tanácsok alapján lesznek okosabbak.

2019. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. Nincs ott semmi lepukkant épületeken meg aluljárókon kívül.

Inkább menj a távol keletre.

2019. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kisjenő kb annyira érdekes mint Ózd. Viszont a vidék nekem izgalmas volt. Lepattant az tény, de azért vannak érdekes helyek.
2019. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Akkor már inkább Tbiliszi, ha még nem voltál. Egész Grúziát tudom ajánlani, annak is van szovjet hangulata, de ezer más látnivalóval is kecsegtet.
2019. nov. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én jártam Kisinyovban, ahonnan kiindulva fel tudtuk fedezni a moldáv vidéket, Transznisztriát és Odesszát. És pontosan ez az, amit rosszul csináltunk. Érdemes inkább Odesszát választani bázisként és onnan tenni 1-1 napos látogatásokat Kisinyovba, meg mondjuk külön csinálni egy vidéki moldáv körutat, majd még egy külön alkalommal Transznisztriát is megnèzni. Utóbbiban állt meg leginkább az idő.


Némiképp tudatosan ellentmondva a fentieknek: alapvetően nem értek egyet azokkal a hozzászólókkal, akik kvázi értelmetlennek tekintik ilyen, a mainstream turizmus szempontjából valóban jellegtelen térségek meglàtogatását. Ha kellő nyitottsággal jársz és nem a monumentális vagy épp bazári látványosságok érdekelnek, hanem a helyiek élete, gondolkodása(!), a sajátos kulturális értékeik, akkor bizony Kisinyov is igen érdekes hely tud lenni. Még úgy is, hogy egy útikönyvben nehéz volna megtölteni 2 oldalt a látnivalókkal, még a Lonely Planet is letudja kb 10 oldalon mindenestül. És kiemelném azt is, hogy aki értékeli az ilyesmit, a világ leggyönyörűbb lányait és asszonyait ismerheti meg ott.

2019. nov. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat köszi. Odesszában még nem voltunk, azzal szeretnénk kombinálni. Aki a vidéki részeket javasolta, ott merrefele voltatok? A pincerendszert meg az Orheul Vechit néztük ki (kocsibérlés nélkül mennénk).
2019. nov. 16. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisinyov szerintem egészen borzasztó hely, pedig én aztán nem vagyok válogatós meg luxust igénylő ember. Az egész egy gigantikus panelgettó, a belvárost is beleértve. Transznisztriát viszont mindenképp nézzétek meg, egész Európa egyik legérdekesebb helye, egy darab élő Szovjetunió. Plusz jók a borok. Mondjuk azok Moldovában is.
2019. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!